Vysoká cena za lásku přehled

Vysoká cena za lásku
https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82947/bmid_vysoka-cena-za-lasku-Sq3-82947.jpg 4 16 16

Potkáte dívku, zamilujete se, oženíte se. Svět vypadá jako ráj. Do chvíle, než se otevřou dveře a v nich stojí přízrak z minulosti. A z ráje je peklo. Marek Koudelka, osmadvacetiletý amatérský fotograf, se při svých toulkách Muráňskou planinou seznámí s Andreou Vargovou, mladou majitelkou nádražního bufetu v Rudné. Zajiskří to mezi nimi, něco se snad i rýsuje, ale Marek se nemůže zdržet. Je rozhodnutý ještě ten den pořídit fotografie medvěda. Míří do divoké části planiny, kde na svůj vytoužený fotoobjekt skutečně narazí. Setkání s velkou šelmou ale nedopadne úplně podle jeho představ. Marek skončí s těžkým zraněním, neschopen se z nepřístupného lesa sám dostat. Čeká ho dlouhá a těžká noc, kterou možná nepřežije. Nikdo o něm neví, jen ta dívka z bufetu má zlé tušení a navzdory pochybám vyburcuje ještě v noci záchrannou výpravu, která Marka najde a dopraví do nemocnice. O pár měsíců později se Marek vrátí, aby si promluvil s tím hezkým děvčetem, se kterým si na podzim tak dobře rozuměl. Návštěva se protáhne, přibydou další a jejich vztah po čase vyústí ve svatbu. Mladí manželé a Andreina malá dcera spolu žijí v Rudné. Marek pracuje jako profesionální strážce přírody, Andrea se stará o nádražní bufet, kde se seznámili. Jsou šťastní a bezstarostní. Do chvíle, kdy se jednoho večera objeví nezvaný návštěvník, který Andree připomene, že před bratislavskou mafií, prahnoucí po pomstě, se ukrýt nedá. Mafián Andreu viní ze smrti svého bratra a chce ji zabít. Nevyhnutelný konflikt skončí jeho násilnou smrtí, ale to je teprve začátek. Zbytek gangu se objeví zanedlouho a idylický život uprostřed krásné přírody se rázem změní v noční můru a boj o holé přežití. Cena, kterou budou muset Marek s Andreou za svou lásku zaplatit, bude vysoká. Romantický thriller s prvky krimi, cestopisu a sociálního dramatu. Příběh se odehrává převážně v Národnom parku Muránska planina na středním Slovensku a v jeho okolí, ale zavede vás i do Banské Bystrice, Bratislavy, Brna a dalších míst. Hlavní dějová linka se odehrává v letech 1997–2000.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vysoká cena za lásku. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (9)

slunina
02.12.2022

Popravdě, knihy (tuhle a druhý díl) jsem dostala na Vánoce a vůbec nic od toho nečekala. A byla jsem tak hodně překvapená, že vůbec nechápu, proč není autor známý všem a všude. Úžasný popis přírody, vztahů...Teď, rok po přečtení, napadla trocha sněhu a já najednou začala myslet na hlavní hrdiny. Na to, co se jim stalo, na atmosféru, která jde napříč celou knihou. Jednoznačně kniha, kterou stojí za to číst a totéž si myslí i další, kterým jsem ji půjčila na přečtení. A přesunutí části děje na Slovensko mi přijde jako zajímavé zpestření.

miklaras
07.06.2022 5 z 5

Bohdan Dlouhý se nesnaží být zásadní autor, který pohne vesmírem nebo lidstvem. Vybral si přesně takový žánr, jaký ho baví a umí si s ním pohrát. Chce napínat, bavit, komunikovat se čtenářem, což se mu ve velké míře daří. A jeho knihy se čtou s radostí. Poctivý autor se schopností konstruovat výborné dialogy, takových ve skutečnosti moc není.
V rámci žánru jde o top kvalitu


MishaVi
03.02.2022 5 z 5

Zprvu děj příjemně plyne, kocháte se slovenskou divokou přírodou, ponořujete se do vztahu Marka a jeho milé, do jejich problémů, které se ale rázně mění na boj o přežití. Kniha má spád, má nápad, má erotický náboj, je protkaná obohacujícími slovenskými dialogy a odehrává se v krásné krajině. Neodložíte ji, jste zvědaví, jak vše dopadne. A po přečtení na ni nezapomenete. Skvělé čtení.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (6. týden)

07.02.2021


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Vysoká cena za lásku v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených17x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených1x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit16x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

láska příroda thrillery napětí akční romantika vztahy

Autorovy další knížky

Bohdan Dlouhý
česká, 1966
2010  85%Vysoká cena za lásku
2004  55%Architektura zahrady
2021  91%Vždycky zaplatíš
2023  100%Cena za návrat