mikika mikika komentáře u knih

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

opět napínavé, depresívní, tentokrát i neskutečně smutné.

07.09.2020 5 z 5

Vyhazovač Vyhazovač David Gordon

na to, jak v anotaci naslibovali "odlehčenou vtipnou detektivku" to zas tak moc vtipné nebylo. na začátku slibný potenciál, ale vyšel do ztracena.

07.09.2020 3 z 5

Jedna velká lež Jedna velká lež Joanna Schaffhausen

třetí díl volné série si tentokrát víc všímá agenta Reeda, to ale neznamená, že by kniha byla veselejší. jen si autorka našla nové deprese.

31.08.2020 4 z 5

Neuzavřené případy Neuzavřené případy Kate Atkinson

tohle smutné čtení jsem začínala nadvakrát - odrazovaly mě ty melancholické myšlenkové pochody životem usoužených lidí. a dvakrát už jsem to taky chtěla odložit. Kniha balancuje mezi neskutečně rozvleklým a úžasně literárním stylem, hranice neexistuje. Chcete vědět, co se těm lidem skutečně stalo, ale zároveň víte, že to bude ještě smutnější než předtím, a to už je co říct...

28.08.2020 3 z 5

Finch Finch Jeff VanderMeer

temná, depresivní nádhera. trochu detektivka, trochu spiknutí, hodně hub, maličko ozvěna Války s mloky. byl to takový mazec, že jsem pak týden nemohla číst nic jiného..

25.08.2020 5 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

nějak mi v téhle nové sérii chybí plesové sály a přijímací salonky. Narvat půlku knihy do stísněné kajuty, navíc vztahem, který dost připomíná Stockholmský syndrom... nějak mě kniha nenadchla..

25.08.2020 3 z 5

Staré dluhy Staré dluhy Peter Temple

australská drsná škola v celé své kráse. sice dnes už trochu retro a nostalgie z těch devadesátek, ale korupce, pocity viny, finanční čachry atp zůstávají stále aktuální.

10.08.2020 4 z 5

Klikatá cesta Klikatá cesta Brian Freeman

nenápadná, ale srdeční záležitost.

06.08.2020 5 z 5

Ghostwriter Ghostwriter Alessandra Torre

těžce zařaditelná kniha, komorní psychodrama možná, ale s tak neskutečně propracovanou hrdinkou, která vás provede různými fázemi, kdy jí budete fandit i nenávidět. dost síla.

04.08.2020 5 z 5

Pivo na Loiře Pivo na Loiře Tommy Barnes

Báječně sebeironickým stylem sepsaný sled průšvihů, jaké může zažít jeden flákač, když si myslí, že může naučit Francouze pít svoje hnusné pivo... nad některými obraty jsem se smála nahlas, ten chlap má neskutečnou fantazii ve chvíli, kdy má popsat novou nepitelnou příchuť nebo záhadný zvuk, linoucí se z motoru...

22.07.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

pokaždý, kdy si říkáte, tak tohle znám, to dopadne takhle, vás autor oblafne a udělá zvrat! a všechno je jinak! celkem asi třikrát, čtyřikrát, až máte hlavu jak pátrací balon.. výsledný dojem je lehké zmatení, což je ale pořád lepší než hrůza, se kterou jste počítali na začátku...

20.07.2020 5 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

na jednu stranu dost cynické, ale na druhou i lehce mrazivé - hernajz, takhle dopadnout nechci...

20.07.2020 4 z 5

Morušový strom Morušový strom Tomasz Białkowski

Dan Brown po polsku? podivná dobrodružně-historicko-detektivní záležitost, zasazená do polských reálií, působí naprosto křečovitě, až absurdně. hrdina mi pil krev, kdo by takovýmu kreténovi držel palce?

14.07.2020 3 z 5

Sběratelé zla Sběratelé zla Mark Griffin

depresivní a posmutnělá detektivka ve stylu Nicci French a jí podobným s psycholožkou/profilovačkou. možná zbytečně natahovaná a ukecaná, proškrtala bych zbytečná policejní hlášení.

13.07.2020 4 z 5

Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Smrt půvabného média: detektivka ze staré Vídně Frank Tallis

parádní atmosféra secesní Vídně, úplně dostanete chuť na sachr a projet se drožkou... detektivní linka postupuje pomaličku, víc prostoru tu má právě ta nálada a taky počátky psychoanalýzy v podobě nenásilně přiblíženého klinického případu..nakonec už je vám i jedno, kdo byl vrah, hlavně že pacientka už nemá příznaky.

13.07.2020 5 z 5

Přej si opatrně Přej si opatrně Hallie Ephron

sympatické postavy, dobře propracované prostředí, to vše vyrovnává klasickou zápletku, vypůjčenou z Cizinců ve vlaku.

13.07.2020 3 z 5

Čekání na Toma Hankse Čekání na Toma Hankse Kerry Winfrey

slaďoulinký příběh tak akorát pro všechny milovnice romantických filmů Meg Ryan nebo scénáristky Nory Ephron, na které knížka odkazuje. docela jsem se přitom usmívala, takové milé...

13.07.2020 4 z 5

Případ alchymistovy dcery Případ alchymistovy dcery Theodora Goss

pochmurný Londýn versus hravá nápaditost autorky. těším se na další díly, tohle je tak akorát pro mne.

13.07.2020 5 z 5

Můj brácha se jmenuje Jessica Můj brácha se jmenuje Jessica John Boyne

milý a jednoduchý příběh o složitém problému, ty rodiče bych fakt někdy profackovala..

03.07.2020 4 z 5

Smrt na festivalu Smrt na festivalu Laurence Anholt

slabší detektivní linku vydatně zachraňuje parádní vykreslení bláznivé atmosféry festivalu a ještě vtipnější špičkování hlavních postav než v předchozím díle.

22.06.2020 4 z 5