mia.com mia.com komentáře u knih

Doktore, to bude bolet! Doktore, to bude bolet! Patrick Taylor

Jako vzdy je to pohlazeni po dusi. Zajimave je, ze ale tak nejak paralelne s manzelem resime skoro to same, co Barry a Sue. Tak snad nam to taky dobre dopadne. Jinak jsem teda musela opet kapku preskakovat nektere pasaze a nebo jen lehce proletavat ocima. Ty silene roztahle detaily mi moc nesedi. Ale jinak mam pribehy moc rada, takze na ne urcite nezanevru.

15.02.2024 4 z 5

Divoký anděl 2 Divoký anděl 2 Enrique Torres

Kdo nemiloval tuhle telenovelu, ze :D. Ale v knize to neni ono. Serial je serial.

12.02.2024 3 z 5

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

12.02.2024 3 z 5

Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Svatební historky aneb Jak jsem se nevdala Lucie Macháčková

Bavila jsem se stejne, jak pri historkach z tinderu a asi klasicky jsou nektere historky lepsi a jine horsi. Mne ale sedi autorcin humor, takze celkove jsem spoko. Jen ty cervene stranky mi prisly uz jako vylozene nucene pokusy o vtip. To jsem se moc nezasmala. A jinak doporucuju cist pred vlastni svatbou, muzete se i poucit :D. Ja teda na svou vzpominam s laskou, povedla se a u cteni teto knihy jsem musela po case vytahnout svatebnik a pokochat se vzpominkami :).

08.02.2024 4 z 5

Hororland Hororland Robert Lawrence Stine

Jako ditko jsem mela tyhle "horory" fakt moc rada. Bylo to na me tak akorat.

08.02.2024 4 z 5

Láska a sýr v Paříži Láska a sýr v Paříži Victoria Brownlee

V ramci zanru za me super. Moc me to bavilo, zasmala jsem se a hned bych se nacpala nejakym syrem.

05.02.2024 4 z 5

Návrat Návrat Nicholas Sparks

Musim hodnotit prumerem. Minimalne cela prvni pulka se mi hrozne tahla, v podstate nic se tam nestalo a sahodlouhe myslenky hlavniho hrdiny jsem musela preskakovat, jinak bych knihu snad ani nedocetla. Pak uz se to nastesti rozjelo, neco zajimaveho se zacalo dit a bylo to i napinave. Ale ten nudny zacatek to proste neprebije, takze davam ten prumer.

31.01.2024 3 z 5

Dcera svrženého krále Dcera svrženého krále Simon Brett

Na knizku jsem narazila v knihovne a zalibila se mi, tak jsem zkusila. Jakoze satira to je pekna, pribeh takovy pohadkovy, postavy fajn a je opravdu videt, jak si to cele ze sebe dela legraci. Bylo to asi ale az prilis padle na hlavu a neznam original, ale ty prupovidky a oznaceni jako "ty muj stary ananase" a podobne, mi tam teda vubec nesedely. Netusim, jestli si pujcim i dalsi dily. Mozna casem.

18.01.2024 2 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Tuhle knihu jsem popadla v knihovne a vyberu nelituji. Cela mi neskutecne sedla! Bavila me, hezky odsypala, diky kratkym kapitolam se cetla sama. Libilo se mi, ze to neni typicka sladarna, ze je to celkem i originalni. Hlavni hrdinka nemela cernobily charakter a svatozar. Ostatni postavy vlastne taky. Jen me mrzi, ze dalsi dily u nas nevysly. Tak snad jeste vyjdou nebo budu muset asi sahnout po originalu.

06.01.2024 5 z 5

Frankensteinův mrakodrap Frankensteinův mrakodrap Thomas Brezina

Kletba černého rytíře Kletba černého rytíře Thomas Brezina

Záhada starého mlýna Záhada starého mlýna Thomas Brezina

UFO jménem Amadeus UFO jménem Amadeus Thomas Brezina

Pod maskou černého mnicha Pod maskou černého mnicha Thomas Brezina

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Byla to sice hezka vanocni romanticka oddechovka, ale nemuzu tomu dat vic nez prumerne hodnoceni. Mam sice tento zanr rada, ale vadilo mi, ze to je totalne nerealne.

31.12.2023 3 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Nemuzu teto knize dat vic nez prumerne hodnoceni. Je sice krasna a plna naprosto uzasnych ilustraci, ale to je asi tak vsechno. Cekala jsem, ze se dozvim neco zajimaveho a ono prdlajs. Je to jen cisty vytah z knih, plny citaci z nich a nedozvedela jsem se opravdu nic noveho. Je to vazne jen o ilustracich a pokud svet HP znate hodne dobre, necekejte nejake nezname informace. Skoda promarneneho potencialu.

29.12.2023 3 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Tuhle knizku jsem popadla v knihovne, protoze jsem presne takovou oddechovku potrebovala pred Vanoci. A teda opravdu mi sedla. Samozrejme, ze je predvidatelna a neskutecne preslazena, ale zase jsem se musela porad usmivat a na ten tabor bych hned jela!!!! To znelo uplne jako neco pro me, vazne! Navic tady uplne perfektne nasavate tu vanocni atmosku, jakoze porad. A dodatkova novelka o svatbe byla taky fajn. Do nejake dalsi oddechovky od teto autorky se urcite pustim.

22.12.2023 5 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

To byla zase pecka. Mam rada prolinani pribehu z historie a soucasnosti. Autorka to umi skvele podat, hezky nam to nadavkuje, abychom az do konce byli napnuti k prasknuti, jak to vlastne dopadne. No a cele je to samozrejme dramo dramicko a dojak jak svina.

20.12.2023 5 z 5

Polibek v New Yorku Polibek v New Yorku Catherine Rider

Az po tom, co jsem precetla Polibek v Rime, jsem zjistila, ze jdou dily nejak po sobe. Ale nevadi. Musim rict, ze tohle se mi libilo mnohem vic, nez Rim. Nejak mi to proste mnohem vice sedlo a cely koncept me hodne bavil, i kdyz uz nejsem dekadu (sakra!) cilovka a je to spis pro nactilete.

15.12.2023 4 z 5

Roztržená šněrovačka Roztržená šněrovačka Susanna Kubelka

Je pravda, ze trvalo, nez se to trochu rozjelo, takze zacatek bych kapku zkratila, ale pak to zacalo byt celkem zajimave, i kdyz ten hlavni zvrat jsem uz chvili tusila. Nicmene me vyjadreni te doby opravdu bavilo. Casto jsem se smala tem Mincinym hlaskam, kdyz se stalo neco, co bylo absolutni tabu a ona teprve v tu chvili zjistovala, co se vlastne deje. V tomhle jsem rada za dnesni dobu, kdy mame ty informace v podstate o vsem.

10.12.2023 4 z 5