Doktore, to bude bolet!

Doktore, to bude bolet! https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481882/bmid_doktore-to-bude-bolet-Qgi-481882.jpg 4 25 5

Irish Country série

Obětavý doktor O'Reilly má zlaté srdce, a třebaže roky běží a on tu a tam zabručí, stojí věrně při svých pacientech v časech úzkosti i radosti. Stále se svými kolegy provozuje lékařskou praxi v irském městečku Ballybucklebo. Do života lékařů zasahují nejen neduhy místních obyvatel, ale i další jejich strasti – a ovšem také humorné příhody. A pak jsou zde události, které se týkají osudu celého Severního Irska, pouliční nepokoje související s náboženským rozdělením společnosti a s rozdílnými pohledy Irů na budoucnost. Na pozadí tohoto dění řeší lékaři a jejich blízcí i své osobní problémy. Komplikované těhotenství kolegovy manželky, blížící se odchod na penzi a také rozhodování o tom, zda život v Severním Irsku ještě vůbec nabídne něco dobrého. Vědět o sobě dává i okolní svět. Do městečka přijíždí dcera dávné lásky manželky doktora O'Reillyho, první lidé přistávají na Měsíci a jeden z O'Reillyho přátel se chystá vyrazit na plavbu kolem světa. V samotném městečku dosud vládne klid a mír, jenže nikdo si nemůže být jistý, co přinesou následující týdny a měsíce…... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda

An Irish Country Welcome , 2021

mia.com
15.02.2024 4 z 5

Jako vzdy je to pohlazeni po dusi. Zajimave je, ze ale tak nejak paralelne s manzelem resime skoro to same, co Barry a Sue. Tak snad nam to taky dobre dopadne. Jinak jsem teda musela opet kapku preskakovat nektere pasaze a nebo jen lehce proletavat ocima. Ty silene roztahle detaily mi moc nesedi. Ale jinak mam pribehy moc rada, takze na ne urcite nezanevru.

Katka2382
18.11.2022 4 z 5

Stále příjemné oddychové počtení a jak jinak něž s happy endem.
Jsem zvědavá zda autor s touto sérií skončil,či se ještě dočkáme pokračování.

pepa4081
06.11.2022 4 z 5

Další bezvadný díl série.
Velmi uspokojivé.

Babfija
11.07.2022

Poslední knížka “Doktorů” mě hodně zklamala. Tak, jak předchozí jsou plné dění, tahle je utahaná. Rozhodne ji považuji za nejslabší z cele série.

Aligator805
06.01.2022 5 z 5

Jako vždy milé a příjemné čtení. K tomu všichni staří známí z Ballybucklebo.