mi-nul-o mi-nul-o komentáře u knih

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Knížka je velmi kvalitně napsaná, čtivá, všechna fakta jsou srozumitelně a logicky odůvodněna. Musela jsem se na to vyspat, abych získala odstup. :-)

Začala jsem rozepisovat, s čím souhlasím a s čím ne, ale pak jsem si uvědomila, že o to vlastně nejde. Já to vidím jednoduše:
Vynecháním pečiva a mléčných výrobků se velmi zjednoduší trávení, čímž se organismus bude moci soustředit na léčení vnitřních problémů. Člověk získá pocit lehkosti, zlepší se mu pleť a postupně začnou zlepšovat mnohé potíže a nemoci. To je logické, protože tělo se konečně bude moci léčit zevnitř, soustředit na sebe a ne jenom na trávení.

Totéž by se ale stalo i např. při přechodu na raw stravu, vegetariánství..

Jde tedy především o to vybrat si správný směr, která strava vám vyhovuje. Vynechat nejhorší zla jako je cukr, fastwood, pečivo - odlehčit trávení.
Výhodu tady navrženého stravování vidím v tom, že je k lidem vcelku mírné - stačí vyloučit pečivo a cukry a tělu dávat maso. To je velmi syté a trávení trvá dlouho, že pocit hladu mít nebudete a chuť na sladké se omezí tím, jak postupně vyřadíte cukr.
Pokud máte rádi maso, pak není co řešit, určitě se takto zvládnete stravovat i dlouhodobě.

Pokud nejste masoví, dodržujte vypsané a říkejte tomu vegetariánství. Oni to ani nezavrhli, což mě dost pobavilo. :-))

10.07.2015 5 z 5

Já, Bahia, zázračně zachráněná Já, Bahia, zázračně zachráněná Bahia Bakari

Jak mnoho jde vycucat z devíti hodinové katastrofy.. Dívenka měla velké štěstí a patří jí obdiv, ale to samé by šlo napsat na dvacet stran.
Šlo o zisk či senzaci? Až tak špatně to na mě působí.

01.07.2015 3 z 5

Gigolo Gigolo Greg Golden

Velmi dobře napsané. Autor je velmi.. inteligentní, přemýšlivý a - sexy. Fotka na zadní stranu knihy je velmi dobře zvolená. ;-)

21.06.2015 5 z 5

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Knížka je napsaná čtivě, poutavě. Ale upřímně jsem v duchu nevěřícně vrtěla hlavou, jak je ta paní-maminka hloupá. Copak si opravdu neuvědomovala, i kdyby zpětně, že to ona synovi umožňuje být na drogách? Bez jejích peněz by padl na dno mnohem dříve, mnohem dříve by se dostal do stavu, kdy by to už nešlo - odhaduji tak o deset let? Deset let, po které vesele fetoval, protože mu na to dávala peníze?
Není to výčitka, pouze konstatuji fakta. Je ta paní tak hloupá nebo zaslepeně milující?

04.06.2015 5 z 5

Na slzy nezbyl čas Na slzy nezbyl čas Blanka Faltová

Tato knížka mě opravdu překvapila. Na začátku už jsem to chtěla vzdát, ale pak mě do sebe vtáhla.. Styl mi připomíná Táňu Keleovou-Vasilkovou, snad to jako doporučení stačí. :-)

23.03.2015 5 z 5

Plavat se žraloky Plavat se žraloky Claire Bidwell Smith

Jedna z nejlepších knih o ztrátě, jakou jsem kdy četla.

14.02.2015 5 z 5

Brilantně napsané, ale ocení to spíše lidé zajímající se o psychologii.
Přijde mi směšné, jak se v komentářích rozčilují nad krutými popisy - však co čekali od knihy tohoto typu? Mě naopak příjemně překvapilo, že se autorka zaměřila na popisování všech částí rozštěpené osoby - a suchopádného líčení dění v satanské sektě a popisování znásilňování v knize bylo jen pro pochopení okolností nezbytné minimum.

17.07.2014 4 z 5

Dva prstýnky Dva prstýnky Millie Werber

Velmi dobře popsaná krutost a nesmyslnost toho všeho. Tak dobře, že téměř lituji, že jsem to četla.

06.07.2014 5 z 5

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Po dlouhé době nevím, jak ohodnotit. Knížka je řemeslně napsaná dobře, ale.. nudila mě. Hodně.

05.07.2014 3 z 5

Ty proti mně Ty proti mně Jenny Downham

Hodně myšlenek mimo, hodně hlubokých myšlenek, které mi nejdou z hlavy. Láska a pravda, čemu dát přednost?
Zvažuji dát do doporučených knížek - a to je u mě veeliká čest.

29.06.2014 5 z 5

Něco je jinak Něco je jinak Eva Suchá

VELICE nenáročná četba.

08.04.2014 2 z 5

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Konec byl natolik trapný a kýčový, že bych s chutí (mstivě) dala hvězdičky do mínusu.

02.04.2014 5 z 5

Divoký leknín Divoký leknín Karolína Rychtecká

Velmi dobře napsané (skoro psychologický román :-D), jen škoda těch sáhodlouhých popisů a nudné rozvláčnosti.

17.03.2014 3 z 5

Jeho světlo Jeho světlo Danielle Steel

Měla by psát "deníky" častěji. :-) !

26.02.2014 5 z 5

Odpuštění Odpuštění Danielle Steel

Jedna z nejlepších knih D. S.

26.02.2014 5 z 5

Arabská žena Arabská žena Tanya Valko

Knížka mě nebavila, dle mého je velmi špatně napsaná.

30.01.2014 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

"Ach... bosý Christian. Proč jen jsou jeho nohy tak sexy?"

Knížku jsem přečetla za den - vynechávala jsem totiž většinu sexuálních scén. :-D
První díl byl úžasný, druhý mě bavil, ač mi hodně vadilo, že Christian už nebyl TEN Christian Grey, ale pouze ubohý, ubohý Stín. Tento třetí díl byl strašný, neměla jsem na to nervy a dočetla jen ze setrvačnosti, abych věděla, že jsem o nic nepřišla. Nejvíc mi chyběl nějaký děj.. Myslím, že vynechat všechny ty stokrát omleté věty a rádoby vzrušující scény, zbylo by stěží padesát stránek.
Škoda.

28.01.2014 1 z 5

Zázraky se dějí Zázraky se dějí Juliane Koepckeová

Jako příběh jedné rodiny je to jistě zajímavé, ale kdo se chtěl dozvědět (krvavé) detaily o katastrofě, moc si nepočte.

20.12.2013 2 z 5

Strach Strach Hana Pekárková

Tato knížka mě přinutila zamýšlet se, zda nemá autorka nějaké psychické či jiné problémy.
Samotný příběh je i zajímavý, námět neobvyklý, jen by se to samé dalo vyjádřit i na padesáti stránkách, ne to omílat stále dokola a dokola.

16.12.2013 odpad!

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Týý jo! Myslím, že to je nejlépe napsaná kniha, kterou jsem za poslední rok četla. (Neříkám nejlepší či nejnapínavější - nepleťte si to!)

27.11.2013 5 z 5