Na slzy nezbyl čas

Ema Hartová je chudá vdova středních let starající se o dvě dospívající dcery, z nichž jedna dokončuje základní školu a druhá studuje pedagogickou fakultu. Ema pracuje v domově pro seniory. Tato práce ji jak fyzicky, tak psychicky velmi vyčerpává, a přitom ani nezaručuje dostatečný finanční zdroj. V rodině chybí druhý plat, který by zajistil muž. Ale peníze nejsou to jediné, čeho se rodině nedostává. Ema se cítí velice osamělá. Román je napsán formou vzpomínek. Ema kdysi prožila velké drama, totiž úmrtí dítěte. V jednotlivých kapitolách se vrací jak ke svému manželství, tak k úmrtí dítěte, na něž nedokáže zapomenout kvůli děsivým snům vracejícím se k ní s neúnavnou pravidelností. Ze smrti svého dítěte viní porodní asistentku. Osud pro Emu připraví satisfakci, když se tyto dvě ženy po letech setkají v opačných rolích. Porodní asistentka je nyní klientkou domova pro seniory, kde Ema pracuje jako zdravotní sestra. Pomstí se Ema za smrt svého dítěte? Možná…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235263/na-slzy-nezbyl-cas-AtY-235263.jpg 3.929
Romány, Literatura česká
Vydáno, Petrklíč

Kniha Na slzy nezbyl čas

i.stefany
14.04.2020

Kniha pro ženy, o ženách. O ženách hodných i zlých, láskyplných i nenávistných. O tom, co se stane, když se potkají dvě tak odlišné povahy... Je to sice smutný příběh ze života, ale v určitých momentech jsem se i srdečně zasmála. A navíc oceňuji, jak autorka poutavě vylíčila péči i prostředí domova pro seniory.

Jelena26
30.12.2017

I když moc knížky nečtu není moc času tuhle jsem hltala plnými doušky.. krásně zpracovaná knížka..

kopretinka123
30.11.2017

Kniha je velmi zajimave napsana, vrele doporucuji. Takovy pribeh ze zivota od ktereho se proste neda odtrhnout.

Jirinamac
22.08.2017

Námět knížky je dobrý, ale knížka je psaná strašně zdlouhavě. Kdyby byly popisy stručnější, tak by to bylo pro knížku jedině přínosem. Takto jí hodnotím jako průměrnou.

limetka2008
05.07.2017

Téma dobré, zpracování ale velmi vázne - příliš mnoho zeměpisných popisů a také velmi rozvláčně a opakovaně rozebírané pocity. Škoda toho příběhu, literárně to moc zdařilé není, spíše by to mohl být scénář k inscenaci.

Kaja007
20.07.2016

Dobrých českých autorek je málo, paní Faltová mezi ně patří.

Pechule
18.07.2016

Pěkné počtení, zaujme a těžko se kniha odkládá :-)

kamca1970
03.03.2016

Kniha me zaujala, krasne cteni!