Jeho světlo

Nick Traina byl od chvíle, kdy se narodil, matčinou pýchou, radostí i chloubou, ale v 19 letech jeho srdce navždy utichlo navždy. Láska, odříkání, strach a odvaha lemují jeho krátkou životní pouť syna, světoznámé spisovatelky, Daniely Steellové. Přestože od smrti neuplynul ani rok, autorka v sobě našla tolik síly a odvahy a pustila se do příběhu, který nemusela vůbec fabulovat. Stačilo se ohlédnout a krok za krokem seřadit vzpomínky a vyprávění. Vzniklo tak neobyčejné vyprávění o lidském zápasu s nemocí, jejíž důsledky si obyčejný smrtelník nedokáže představit. Tato kniha není jen dojímavou vzpomínkou na milovaného syna, ale i varováním těm, kteří se již s maniodepresivní psychózou již setkali. Příznaky této plíživé choroby připomínají ticho před bouří, vzduch je naplněn hrozbou. Z anglického originálu His bright light (Delacorte Press, Bantam Doubleday Dell Publishing Group, Inc., New York 1998) přeložila Alena Šimková. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/4259/jeho-svetlo.jpg 3.834

His bright light (1998)

Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Jeho světlo

Babo
23.10.2018

Byla doba , kdy jsem ráda četla knihy D. Steelové a přečetla jsem i tuto knihu .
Byla stejně čtivá jako její smyšlené romány a obdivovala a stále obdivuji její sílu překonávat životní překážky .
Tuto sílu předává všem ženským hrdinkám .

Dresia
21.12.2017

Steelovou nemusím, ale tohle je nádherný silný příběh.

Jitkarka
17.09.2016

Moc se mi tato kniha líbila...Už jen proto, že to není smyšlený příběh, ale skutečnost, která se odehrála v autorčině rodině.Knihu jsem četla už před lety, ale chystám se na ni znova.

30.08.2016

Knihy tohoto typu nemusím, na mě to bylo dost depresivní. A hodně těžko jsem se knihou prokousávala, jsem ráda, že byla jen půjčená a nemám ji ve své sbírce Steelovek.

estrius
30.07.2016

Nelíbilo se mi to, měl jsem pocit úzkost z toho, jak k synovi přistupuje. Ani po slohové stránce mě to neuchvátilo, spíš naopak.

doroth28
04.09.2015

Moje jediná přečtená kniha od této světoznámé autorky. A nelituji. Nádherný příběh...

betulka2972
08.06.2014

nadherna knizka...

mi-nul-o
26.02.2014

Měla by psát "deníky" častěji. :-) !

kika 13
09.02.2013

Pěkný románek od známe autorky.

růža
06.11.2012

Doporučuji každému, kdo che aspoň trochu porozumět lidem trpcím maniodepresivní psychózou.

Katk
07.07.2012

Ano, byla to změna oproti jejím "vymyšleným" příběhům, a přece si nedokáži představit, že bych ji v půli odložila. Je jasné, že když někdo píše ze svého soukromí, napíše jen to, co chce a uzná za vhodné, přesto je tam toho dost, aby člověk pochopil těžkost situace. Mě se líbila. Na maniodepresivní psychózu se od té doby dívám tak nějak jinak...

Juditha
02.04.2012

Knihu jsem četla již několikrát a klobouk dolů před paní spisovatelkou.
Prožívala jsem to jako bych tam žila s nimi, neubránila jsem se slzám.opravdu stojí za přečtení

willi
26.07.2011

Danielle Steel opravdu není můj šálek čaje, ale tato kniha pojednává o maniodepresivní psychóze jejího syna a o tom, jaký je život s takovým člověkem i to,co cítí on sám. Bohužel Steelová se nezapře, její srdceryvné pasáže předčí i argentinskou telenovelu. . . i tak ale tři hvězdičky za snahu.

skeyne

dobrý den sháním tuto knihu jeho světlo dá se koupit na teto stránce nebo je to jen recenze děkuji za odpověd