Jeho světlo

Nick Traina byl od chvíle, kdy se narodil, matčinou pýchou, radostí i chloubou, ale v 19 letech jeho srdce navždy utichlo navždy. Láska, odříkání, strach a odvaha lemují jeho krátkou životní pouť syna, světoznámé spisovatelky, Daniely Steellové. Přestože od smrti neuplynul ani rok, autorka v sobě našla tolik síly a odvahy a pustila se do příběhu, který nemusela vůbec fabulovat. Stačilo se ohlédnout a krok za krokem seřadit vzpomínky a vyprávění. Vzniklo tak neobyčejné vyprávění o lidském zápasu s nemocí, jejíž důsledky si obyčejný smrtelník nedokáže představit. Tato kniha není jen dojímavou vzpomínkou na milovaného syna, ale i varováním těm, kteří se již s maniodepresivní psychózou již setkali. Příznaky této plíživé choroby připomínají ticho před bouří, vzduch je naplněn hrozbou. Z anglického originálu His bright light (Delacorte Press, Bantam Doubleday Dell Publishing Group, Inc., New York 1998) přeložila Alena Šimková. Vydání první....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4259/jeho-svetlo.jpg 3.937
Vydáno, Ikar (ČR)

His bright light, 1998

Kniha Jeho světlo

zimolka

Smutný příběh,ale souhlasím s komentářem níže,slohově se mě kniha moc nelíbila

Terisek99
04.06.2019

Knihu jsem četla po několikáté a pořád mě baví. Doporučuji přečíst.

Babo
23.10.2018

Byla doba , kdy jsem ráda četla knihy D. Steelové a přečetla jsem i tuto knihu .
Byla stejně čtivá jako její smyšlené romány a obdivovala a stále obdivuji její sílu překonávat životní překážky .
Tuto sílu předává všem ženským hrdinkám .

Dresia
21.12.2017

Steelovou nemusím, ale tohle je nádherný silný příběh.

Jitkarka
17.09.2016

Moc se mi tato kniha líbila...Už jen proto, že to není smyšlený příběh, ale skutečnost, která se odehrála v autorčině rodině.Knihu jsem četla už před lety, ale chystám se na ni znova.

30.08.2016

Knihy tohoto typu nemusím, na mě to bylo dost depresivní. A hodně těžko jsem se knihou prokousávala, jsem ráda, že byla jen půjčená a nemám ji ve své sbírce Steelovek.

estrius
30.07.2016

Nelíbilo se mi to, měl jsem pocit úzkost z toho, jak k synovi přistupuje. Ani po slohové stránce mě to neuchvátilo, spíš naopak.

doroth28
04.09.2015

Moje jediná přečtená kniha od této světoznámé autorky. A nelituji. Nádherný příběh...

Neviditelný
Neviditelný