Met... Met... komentáře u knih

Tufova dobrodružství (6 povídek) Tufova dobrodružství (6 povídek) George R. R. Martin

Úžasné sci-fi fantasy! Původně omylem půjčená kniha z knihovny nakonec přečtená jedním dechem mi ukázala, že jsou taky jiné knihy než horory od Kinga :). Doporučuji všem, nejde o nijak náročnou fantasy knihu, přesto s napínavým dějem, zajímavým příběhem a zvláštním hrdinou.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ukrutně děsivé... Klasická Kingovka, pro skalní fanoušky nutnost. Jen tak na ní nezapomenete.

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Neděste se počtu stran, do kabelky se sice nevejde, ale stojí za to! Skvěle propracované postavy, člověk má pocit, že každou z nich zná. Pointa a celkové rozuzlení dost přitažené za vlasy, ale co, je to King :)

05.11.2012 4 z 5

Žhářka Žhářka Stephen King

Další ze skvělých Kingovek, kterou si fanoušek nesmí nechat ujít. Opět skvěle popsané postavy, zajímavý příběh, zvláštní schopnosti, 10/10

Misery Misery Stephen King

Pro mě nejlepší Kingovka. Nic děsivějšího jsem nečetla a určitě už číst ani nebudu. Je to určitě i tím, že jde o věc "reálnou" a trochu odlišnou od ostatních Kingových knih. Výborné filmové zpracování.

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Klasický příběh o souboji dobra a zla. Ale v Kingově podání. Trochu jiný styl, než jsme zvyklí, dokážu si představit, že by kniha měla trochu míň stránek, ale i tak mě dokázal příběh opět tak vtáhnout, že jsem knihu přečetla na dvakrát. Už se těším, až jí přečtu nějakému (třeba svému) dítěti (odrostlejšímu) :)

05.11.2012 4 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna Stephen King

Na mém pomyslném žebříčku Kingových knih řadím Mrtvou zóny spíš na spodní příčky... Budu jí muset dát ještě jednu šanci někdy... 5/10

05.11.2012 2 z 5

Noční výprava Noční výprava Stephen King

Hrozba terorismu Hrozba terorismu Udo Ulfkotte

Sice starší, ale stále aktuální

08.05.2018 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Napínavá kniha

08.05.2018 5 z 5

Časožrouti jsou moje nejoblíbenější povídka od Kinga. Četla jsem ji už nesčetněkrát a pořád se bavím. 10/10
Skryté okno do skryté zahrady také velice povedené a zase trošku jiné.10/10 Obě povídky zfilmovány a je o co stát.

Coffey na míli Coffey na míli Stephen King

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

1.série vůbec, kterou jsem kdy četla a jsem štastná, že to bylo zrovna Zelená Míle, protože mě navedla k dalšímu čtení jiných "seriálových knih". Mimochodem film Zelená Míle je jednou z nejlepších adaptací Kingových knih vůbec. - Tento díl asi nejlepší a nejdojemnější :)

Myš na míli Myš na míli Stephen King