MesLivres MesLivres komentáře u knih

Kapsa plná žita Kapsa plná žita Agatha Christie

Prostě další výborná detektivka od výborně autorky. U Kapsy plné žita jsem se navíc i docela pobavila.

09.12.2013 4 z 5

Země prokletých Země prokletých Liliana Lazar

Zvláštní a poetické. Podle popisku knihy jsem čekala trochu něco jiného, ale byla jsem příjemně překvapená. Hlavní příběh se pěkně linul celou knihou a nabaloval na sebe i další hořké osudy obyvatel Slobozie.

09.12.2013 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Oproti jiným "severským" detektivkách mi v Paganiniho smlouvě chybělo nějaké to tajemno a napětí. Ale za přečtení knížka určitě stála.

22.10.2013 3 z 5

Více než důstojné zakončení celé trilogie. Třetí díl se mi líbil asi nejvíce, díky tomu, jak do sebe nakonec všechno pěkně zapadlo a nic nezůstalo nedořešené.

13.10.2013 5 z 5

Normani v evropských dějinách Normani v evropských dějinách Charles Homer Haskins

Velmi pěkně napsané a na naučnou literaturu poměrně čtivé.

13.10.2013 4 z 5

Kriminální příběh Kriminální příběh Vladimír Mináč

Kriminálních příběhů jsem přečetla už pěknou řádku, ale tento mne nezaujal vůbec ničím. Nelíbil se mi styl psaní a jedinou kladnou stránku vidím v tom, že je kniha velmi krátká a dočíst ji mi nezabralo moc času.

13.10.2013 2 z 5

Vždyť je to hračka Vždyť je to hračka Agatha Christie

Jedna z mála knih od Agathy Christie, u které jsem byla schopná identifikovat vraha, což mi udělalo radost :) Příběh se mi moc líbil a hlavní postava, kterou jsem zatím neznala, také, i když na mého oblíbence Poirota Luke nemá.

Most přes řeku Kwai Most přes řeku Kwai Pierre Boulle

Knížku jsem přečetla během pár dní. Spíš než kvůli příběhu kvůli tomu, že jsem byla zvědavá, jak to s tím mostem dopadne. Trochu mi vadilo až příliš primitivní vykreslení japonských postav v kontrastu s britskou dokonalostí.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Musím přiznat, že mi dělalo problém se do knihy začíst. Asi jsem v ní nenašla všechno to, co ostatní čtenáři. Samozřejmě ale i pro mne obsahuje kniha nezapomenutelné postavy a situace - můj oblíbenec je zásobovač Milo a jeho systém přínosný pro všechny nebo Major Major, který byl v kanceláři, jen když tam nebyl :) Za přečtení určitě stojí, ale kultovní válečná kniha to pro mne není.

05.09.2013 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Kniha je opravdu hodně dětská a napsaná až příliš jednoduchým stylem. Připomněla mi ale dětství, kdy byly příběhy z Narnie mým oblíbeným seriálem. Před dalším dílem si ale musím dál pauzu, během které přečtu něco "dospělejšího".

05.09.2013 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Celou trilogii mám v angličtině a musím říct, že mi nedělá vůbec problém se začíst. Nevadí mi ani ty rozvleklejší části, naopak všechny informace tvoří dohromady výborný a napínavý příběh. Závěr knihy mne pořádně navnadil na třetí díl.

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Celou trilogii jsem našla v antikvariátu v Paříži a byl to ten nejlepší nákup. Při čtení jsem si vůbec neuvědomovala, že čtu v cizím jazyce, jak mě děj vtáhl. Knížka si udržuje spád po celou dobu a už se těším na další díly.

29.07.2013 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Stejně jako ostatní knížky tohoto autora, které jsem zatím přečetla, je Spasitel velmi čtivý a napínavý. Neustálé přechody ve vyprávění mne udržovaly v pozornosti a rozuzlení pro mne bylo překvapením.

29.07.2013 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Kniha mě příliš nezaujala i když jde o žánr, který je mi blízký. Oproti jiným dílům autorky je ale mnohonásobně lepší....

29.07.2013 3 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Celá série mne hodně bavila. Je pravda, že po prvním díle měla kvalita klesavou tendenci, ale stejně jsem se začetla a knížku jsem večer odkládala dost neochotně.

20.06.2013 4 z 5

Vzestup Endymionu 1 Vzestup Endymionu 1 Dan Simmons

Ve srovnání s Hyperionem jde o hodně složité čtení. Alespoň pro mne nebylo jednoduché prokousávat se některými pasážemi. Každopádně jde o kvalitní knihu a nepřestávám obdivovat autora za jeho fantazii.

12.06.2013 3 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

I druhý díl jsem přečetla jedním dechem, ale přece jen to nebylo tak napínavé, jako první díl. V aréně se odehrávalo mnohem méně z děje, ale zase závěr příjemně překvapil.

12.04.2013 4 z 5

Endymion Endymion Dan Simmons

Ender vystihl mé pocity z knihy naprosto dokonale. Podobně jako v první knize Hyperionského cyklu jde o dobrodružné putování, ale Endymion má ještě něco navíc.

12.04.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Do knihy jsem se začetla téměř stejně rychle jako do Hunger games, ale tím pro mne srovnání končí. V Divergenci mi úplně nedávalo smysl rozdělení společnosti a nebylo pro mne vůbec uvěřitelné, že by to takto mohlo fungovat. Závěrečná akce mi přišla docela uspěchaná a odbytá, ve srovnání s tím, kolik prostoru věnovala autorka jiným věcem - např. všudypřítomnému rozjímání Tris o Čtyřce atd.

12.04.2013 4 z 5

Dva meče Dva meče Karolina Limrová

Podle mne trochu lepší než první díl, díky tomu, že kniha nebyla tak příšerně přeslazená. Naopak přibylo trochu akce a docela rychle jsem se začetla. Ale Dannyho náhlé rozhodnutí mi do děje vůbec nepasovalo...

25.03.2013 3 z 5