MesLivres MesLivres komentáře u knih

SNUFF SNUFF Viktor Pelevin

Knížku jsem vybrala podle obalu a rozhodně jsem nelitovala. Postapokaliptické romány mne baví a tenhle byl správně ujetý. Žasnu, co dokáže někdo vymyslet. Určitě si od Pelevina přečtu i další knížky.

30.01.2019 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Knížky od Pratchetta čtu postupně a tento díl mě zatím bavil nejméně. Nedokázala jsem se pořádně začíst. O to víc se ale těším na další.

Válka Vládců nebes Válka Vládců nebes John Brosnan

První díl mě navnadil, takže sérii Vládců nebes dočtu. Hlavní hrdinka je ale nesympatická a naivní až to bolí. Ale stejně mě to svým způsobem baví.

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Mně se knížka líbila. Sice váhám mezi slovem zajímavá nebo divná, ale přečetla jsem jí najednou a docela se u toho pobavila :) Oceňuji autorovo fantazii.

Inferno Inferno Dan Brown

Čtivá napínavá knížka ideální na dovolenou. Já už se díky ní chystám do Florencie :)

12.07.2018 4 z 5

Léto na krásném bílém koni Léto na krásném bílém koni William Saroyan

Příjemné, veselé a odlehčené čtení

12.09.2017 4 z 5

Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem Seznam pana Rosenbluma aneb Soubor dobře míněných rad pro každého, kdo se chce stát Angličanem Natasha Solomons

Krásná odpočinková kniha s poučením na konec.

28.01.2015 4 z 5

Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu Michael Connelly

Dva detektivní příběhy se mi moc líbily a přečetla jsem je jedním dechem. Ty povídky "pro ženy" mi přišly hodně jednoduché a naivní...ale jako nenáročná četba na dovolenou splní svůj účel.

29.10.2014 3 z 5

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Knížku jsem přečetla skoro na jeden zátah a mojí pozornost si udržela snadno. Od shlédnutí filmu jsem naštěstí stihla zapomenout, jak vše dopadne, takže jsem byla napjatá až do konce. Prostě klasika.

17.09.2014 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Celou trilogii jsem dočetla už pouze z donucení, abych věděla, jak to dopadne...konečné rozuzlení mi nedávalo moc smysl, přijde mi, že autorka sama nevěděla, co se z toho nakonec vyklube. Chvílemi mi bylo i trochu trapně za postavy a jejich problémy. Ale nějaké silnější chvilky se v knize také dají najít, takže za pokus to stojí.

17.09.2014 2 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

Knížku rozhodně neřadím mezi mé oblíbené v scifi žánru. Chybělo jí napětí a spád. Ale při četbě jsem musela obdivovat autorovo fantazii a oblíbila jsem si postavu Harey.

16.09.2014 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

V knížce jsou zajímavé myšlenky a rady ale přišlo mi, že se v ní pořád vše opakuje a k dočtení jsem se musela trochu přemlouvat...Čekala jsem prostě víc.

05.08.2014 3 z 5

Podivný Thomas Podivný Thomas Dean Koontz

Knížku jsem četla v angličtině a nemohla jsem se odtrhnout. Detektivka s hororovými prvky je výborná kombinace.

05.08.2014 5 z 5

Divotvůrcova koncovka Divotvůrcova koncovka David Eddings

Podle mého nejlepší díl série. Naplněný dějem a pěkně zakončený :)

15.07.2014 5 z 5

Kouzelníkův gambit Kouzelníkův gambit David Eddings

Hrdinové série jsou moji oblíbenci, takže příběhy z jejich putování čtu s opravdovou chutí. Zatím jsou díly docela poklidné, tak jsem opravdu zvědavá na závěr celé série, který mne teprve čeká.

16.03.2014 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

S ohledem na dobu vzniku jde určitě o nadčasové dílo ale v rámci žánru se najdou i lepší. Každopádně jsem si knihu přečetla s chutí a při čtení některých pasáží mi mrazilo.

Válka královen Válka královen Jiří Kovařík

Francouzské dějiny ve velmi čtivé podobě. Líbí se mi styl vyprávění autora a už se těším na další díl série.

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla. Alespoň co se týče emocí a věcí k zamyšlení. O nějakém velkém příběhu kniha není, ale to vůbec není třeba.

22.01.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Malá knížka skrývající velký příběh, i když si ho čtenář musí trochu domyslet a přibarvit vlastní fantazií. Na film se teprve chystám, tak jsem zvědavá, jak naplní mou vlastní představu o hlavních postavách.

09.12.2013 3 z 5

Pěšec proroctví Pěšec proroctví David Eddings

První díl série mne hned navnadil na pokračování. Jednu hvězdičku si přece jen musím nechat do zálohy, ale kniha je opravdu moc dobrá. Jsem zvědavá, jak to bude dál, přece jen je vidět, že první díl je spíš popisný a ne moc akční.

09.12.2013 4 z 5