Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu

Strašák / Kavárna na pláži / Divadelní děs / Rtěnka v Afghánistánu https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/158614/strasak-kavarna-na-p.jpg 4 12 4

1) Michael Connelly: Strašák - Na Los Angeles Times udeřily zlé časy. Redakce musí propouštět a jako první jsou na řadě nejlépe placení zaměstnanci, mezi nimiž je i zkušený redaktor krimirubriky Jack McEvoy. Z výpovědi je zkroušený, ale ještě než odejde a přepustí své místo zelenáčům, hodlá napsat článek, který zčeří vody novinářského světa. Jack ale netuší, že se pustil na tenký let, jako téma článku si vybral potenciálně výbošné téma: vraždu bělošky v černošské čtvrti. O rasové problémy však nakonec vůbec nejde, neboť zločin, kterému je Jack na stopě, je mnohem zrůdnější než "obyčejná vražda" narkomanky. Nakonec půjde o život i jemu. 2) Lucy Diamondová: Kavárna na pláži - Evie Flynnová je tak trochu postrach rodiny, u ničeho nevydrží, nemá řádné povolání ani jasný životní cíl. Je jí dvaatřicet, nebaví ji chodit do práce a nebaví ji ani její poněkud pedantický přítel Matthew, který ji dostrkal ke slibu, že nastoupí do kurzu pro učitelky. Zkrátka neví, co si s životem počít, a to ji trápí. Do toho zasáhne zpráva o tragické smrti její oblíbené tety, která jediná z rodiny se jí svou svobodomyslností podobala. A světe div se, tetička odkázala Evie tak trochu neobvyklé dědictví, kavárnu na pláži čarokrásného skalnatého pobřeží Cornwallu. Jak si s ním Evie poradí? 3) Peter Lovesey: Divadelní děs - Královské divadlo v starobylém městě Bathu, sál ztichne, opona jde nahoru, reflektory se rozzáří a divákům v mžiku dochází, že tady něco nehraje. Představitelka hlavní role, bývalá popová hvězda a nyní začínající herečka Clariona Calhounová, totiž nevydá z hrdla ani hlásku a křečovitě tiskne obličej do dlaní. Opona se opět zatáhne a v zákulisí vyjde najevo, že herečce něco poleptalo obličej. Brzy nato dojde k nevyjasněnému úmrtí kostymérky, která ji líčila. Je povolán vyšetřovatel bathské policie, svérázný detektiv Peter Diamond, který se i přes svůj nepochopitelný odpor k divadlu musí ujmout vyšetřování. 4) Roberta Gatelyová: Rtěnka v Afghánistánu - Elsa Murphyová nepochází zrovna ze šťastné rodiny. Možná právě to ji nutí snít o tom, že sama pomáhá lidem, kteří mají ještě míň štěstí než ona. V šestnácti letech si fascinovaně prohlíží v časopise obrázky z hlavních dějišť světové bídy a uzraje jí v hlavě plán. Jednou se stane zdravotnicí a pojede pomáhat tam, kde to bude potřeba. Za pár let se jako zdravotní sestra ocitá v zapadlé vesnici v afghánských horách. Musí si zvyknout na nepohodlí a taky na zdejší zvyky i všudypřítomnou hrozbu útoku Talibánců. Potká tu ale nevšední lidi, zvláště místní statečné ženy, a uzavře přátelství na život a na smrt.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Reader's Digest Výběr (ČR)

The Scarecrow / The Beach Cafe / Stagestruck / Lipstick in Afghanistan , 2012

ZUZANA-123
07.10.2023 5 z 5

Rtĕnka v Avganistánu-román z prostředí života Avgánských žen od autorky zabívající se humanitární činností.

ZUZANA-123
03.10.2023 5 z 5

Kavárna na pláži-hlavní hrdinka Evie která je rodinou považována za černou ovci rodiny nalézá své štĕstí,přátelství a lásku.Bylo to čtivé.

Luigi1
11.02.2023 3 z 5

Ty dvě detektivky jsem přečetl raz dva ale další povídky nic moc

MesLivres
29.10.2014 3 z 5

Dva detektivní příběhy se mi moc líbily a přečetla jsem je jedním dechem. Ty povídky "pro ženy" mi přišly hodně jednoduché a naivní...ale jako nenáročná četba na dovolenou splní svůj účel.

zkrácená verze

Autoři knihy