Válka královen

Příběhy z francouzských dějin Čtrnáct historických vyprávění ze středověké Francie líčí příběhy královských rodů, králů, papežů nebo bájných postav. Známý vojenský historik a spisovatel J. Kovařík tentokrát přichází s knížkou historických příběhů ze středověké Francie. Vybral si postavy královen i králů širší veřejnosti známých (Filip IV. Sličný), ale i postavy bájné (Roland) nebo méně známé (Bonifác VIII.). Ve čtrnácti příbězích zachycuje osudy panovnických rodů, příběhy aktérů křížových výprav, spory krále s papežem nebo procesy s templářským řádem. Vyprávění vycházejí důsledně z historických faktů a zachovaných dokumentů, což dokládají úryvky z kronik, dopisů nebo autentické výroky. Na závěr každé kapitoly-příběhu je připojen seznam literatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13117/valka-kraloven-9iC-13117.jpg 4.418

Příběhy z francouzských dějin

Literatura naučná, Historie
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Válka královen

braunerova
10.04.2016

Některé příběhy byly zajímavé (Válka královen, Smrt rytíře Rolanda), ale některé mě vysloveně nebavily (Utrpení mistra Abelarda, Trojitý případ snědeného srdce). Oproti jiným knihám autora hodnotím tuto jako slabší.

MesLivres
16.03.2014

Francouzské dějiny ve velmi čtivé podobě. Líbí se mi styl vyprávění autora a už se těším na další díl série.