Mersiie Mersiie komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Dojemné, bolestivé, svým způsobem krásné..
Neznám člověka, který by u této knihy nepustil slzu.
Je smutné, jaký osud mají někteří čtyřnozí andělé, ale je to realita. Bohužel..

Víc asi není třeba psát.

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Tuto knihu jsem četla poprvé někdy před deseti lety, když se objevila v místní knihovně, jako novinka. Upoutala mě hlavně vzhledem, ale po pár hodinách čtení mě kniha pohltila. Je to krásně napsané, nápadité, promyšlené. S touto knihou se autor opravdu trefil a proto kniha teď po deseti letech si získala místo i v mé soukromé knihovničce.

Psí domov Psí domov W. Bruce Cameron

Krásné. Dojemné, smutné,.. už po třetí píšu to stejné. Ale, u druhého dílu mi vadilo, že Psí cesta je pokračováním Psího poslání a u této konkrétní knihy se mi líbí, že mě autor vyslyšel a našel si "novou" psí postavu. Mnohé určitě potěšilo, že se v knize objeví i kočičí stopy a kočičí "problematika". Také bylo fajn, že celá kniha je věnována jedné psí postavě a nedošlo na smrt hlavního chlupáče, i když má několikrát namále. Za mě super a po předchozích dílech je to krásná změna.

Těším se i na film.

17.01.2019 5 z 5

Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Záchranná pouť: Jeden muž, třicet tisíc psů a cesta poslední naděje dlouhá milion mil Peter Zheutlin

Po pár přečtených stranách mi blesklo hlavou jediné - TUTO KNIHU BY MĚLI MÍT DOMA ÚPLNĚ VŠICHNI a POVINNĚ!

Je to poutavé, srdceryvné, smutné, ze života. Je to upřímné. Je to realita dnešního světa a spousta lidí před touto pravdou zavírá oči.

Jako člověk, co od malička miluje zvířata a hlavně psy, mi kniha doslova způsobovala bolest. Myslela jsem na každého psa zmíněného v knize a na praktiky, které se děly a dějí. Je to problém, který by se měl celosvětově řešit.
Každopádně lidi, kteří pomáhají v psím světě si opravdu zaslouží metál a daleko víc než to. Víc takových lidí..

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Na knihu jsem před její koupí nečetla žádné recenze a popravě jsem si ani nečetla o čem by kniha měla být - zaujala mě svým názvem.

Kniha mě ale uchvátila. Postavy mě překvapovali každou další stránkou víc a víc. Poslední stránky knihy jsem přečetla jedním dechem a naskakovala mi husí kůže. Opravu povedené dílo, které stojí za přečtení. :)

25.08.2017 4 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Dodnes jedna z knih, která patří mezi mé nejoblíbenější. Četla jsem ji hned několikrát (v různých etapách života) a pokaždé si z knihy odnesu něco nového..

Nepopsatelná kniha!

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Psí cesta je rozhodně krásná kniha, čtivě napsaná, příběhy opět dávali smysl, bylo to smutné, dojemné, krásné, opět plné emocí. DOBRÉ.. ovšem, už to bylo MOC.
Psí poslání mohlo skončit krásnou tečkou a druhý díl mohl přinést příběh o jiném psu, ale i tak to bylo fajn. Opět ukápla nějaká ta slza a autor ukázal, že to s námi prostě umí.

17.01.2019 4 z 5

Velká psí láska Velká psí láska Marty Becker

Nádherná kniha, ve které se objevuje několik příběhů od lidí, kterým pejsek nějakým způsobem ovlivnil život. Je to nádherné, čtivé, dojemné. Doporučuji každému pejskaři.

Co má pes na mysli Co má pes na mysli Stanley Coren

Knihu mám doma, skončila jsem asi na dvacáté stránce, nějak extra čtivě to na mě nepůsobilo. Těžko říct, jaké poselství se uvnitř ukrývá.

Co si váš pes doopravdy myslí? Co si váš pes doopravdy myslí? Sophie Johnson

Knihu jsem dostala letos na Vánoce pod stromeček a jako "pejskaře" mě tato knížka potěšila. Je pravda, že podle obalu se kniha jeví více zajímavě než po otevření. Ale je to zkrátka milé..

U spoustě situací v knize bych řekla, že pes myslí na něco jiného, než co je tam zrovna vyobrazeno, ale každý máme prostě jiného psa.
Kniha se dá s přehledem přečíst/prolistovat za hodinku.

Velké kouzlo Velké kouzlo Elizabeth Gilbert

Od knihy jsem čekala opravdu více a hodně jsem se do jejího čtení musela nutit. Kniha jako taková absolutně o ničem. Autorka se zjevně snažila člověka nějak motivovat, ale bohužel z toho vzniklo jen bla, bla, bla.. za mě kniha, která se zjevně napsala "násilím" do počtu, jen aby bylo do vydat.

27.01.2018

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Od knihy mě trochu odrazovalo stáří jednotlivých postav, ale nakonec to byl jen předsudek. Doufala jsem, že rodinné tajemství, které se všichni mohou dozvědět až ve čtyřiceti letech, bude trochu víc "wow" a ne jen "aha".. Tak nějak jsem tušila. Každopádně posledních několik stran bylo poutavých a četla jsem jedním dechem. Určitě si časem koupím od této autorky i další její díla.

26.08.2017 4 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Z počátku je těžké se orientovat v postavách.. ale naštěstí po pár desítkách stránek se situace zlepší. Do vody byla mojí první knihou, kterou jsem od autorky četla, takže jsem neměla žádná očekávání. Kniha se ale nakonec četla moc pěkně, příběh mě zaujal a konec překvapil.. Doporučuji.

26.08.2017 5 z 5

Vím, co mi chceš říct Vím, co mi chceš říct Stephanie Lang von Laugen

Luxusní kniha, která se čte sama. Mohu napsat jediné - doporučuji!

17.01.2019 5 z 5

Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Továrna na štěňata aneb Šmejdi v psím světě Simona Smith

Je to malá knížka, kterou si zvládne přečíst opravdu každý za pár hodin. Pro člověka, který se v problematice množení psů pohybuje, je to vlastně už kniha o ničem. Takže doporučuji spíše čtenářům, kteří si chtějí teprve pejska pořídit nebo chtějí nahlédnout trochu "pod pokličku" této problematiky.

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Celá kniha se docela táhne, ale nakonec je to fajn čtení. :)

27.08.2017 3 z 5