Mergirus Mergirus komentáře u knih

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Zase kniha přečtená během chvilky. Děj má spád. Líbí se mi, že autor tu vyzdvihuje věrnost a čest. I když Halt si spoustu věcí vykládá po svém a je velmi přizpůsobivý, co se týká pravidel. Ale jak říká Horácovi, občas se to musí. Také Skandijci, obzvláště Erak, tu vystupují jako kladné postavy.

13.03.2014 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Sice je tato kniha stejně čtivá jako první díl, ale co se týče zápletky, značně pokulhává. Hlavní hrdinka se zná s Hurikánem celou dlouhou dobu, ale teprve poté, co "předstírá" lásku k Peetovi, tak se projeví i její láska k Hurikánovi? To je trochu slabé.

15.02.2014 3 z 5

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

Parádní knížka, opět napětí od začátku, ale zároveň i humor.Líbí se mi špičkování Summerseta s Evou, bez toho by to nebyla zábavná četba. Jen mě mrzí, že už přestaly knihy z téhle série pojmenovávat Smrtící... musím na netu hledat, jestli to k sobě patří...

23.12.2013 5 z 5

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

Velmi čtivá kniha, stejně jako první díl. John Flanagan mě zaujal Hraničářovým učněm a ani severskou sérií nezklamal. Vřele doporučuju, čte se jedním dechem.

16.12.2013

Řeka Řeka Rosa Liksom (p)

Kniha je psána velmi strohým jazykem. Ze začátku mě to neustálé putování nebavilo, i když mě překvapil hrdinčin přístup ke kravám. Postupně ale příběh graduje a konec je úplně nejvíc. Současně je ale spousta věcí jen nastíněná a můžete se jen domýšlet, jak to všechno je a co souvisí s čím.

18.11.2023 3 z 5

Moji Dánové a skoro Dánové Moji Dánové a skoro Dánové Albína Mrázová

Tato kniha je výbornou a zajímavou studií do života Dánů. :D mám potvrzeno od lidí ze Švédska, že prohibice ve Švédsku opravdu je. Díkybohu za naši zemi.
Autorka vtipně a zajímavě popisuje svůj život v Dánsku. Děkuji a doufám, že bude nějaké pokračování.

06.04.2023 4 z 5

Panny Panny Alex Michaelides

Řeckou mytologii mám moc ráda, ale tady v knize mi přišlo vše uměle našroubované na Řecko. Příběh je neukončený, takže předpokládám, že si autor připravoval půdu na další knihu. Ale žádný velký bestseller to pro mě nebyl.

04.02.2023 2 z 5

Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Páté patro bez výtahu - Rok opuštěné matky Kateřina Procházková

Název je velmi zavádějící, protože vůbec o 5. patro nejde. Čekala jsem od knihy trochu víc. Na druhou stranu mi poskytla náhled na situaci matky, která je v podstatě neustále v práci. Zajímalo by mě, jak zvládla ty další děti. Bude pokračování?

01.08.2022

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Myslím si, že příběh mohl být zpracován mnohem lépe. Začátek byl super, i když hlavní hrdinové byli předvídatelní. Ale pak se to začalo zamotávat a konec mě velmi zklamal.

04.12.2021 2 z 5

Hvězdní honáci Hvězdní honáci Jiří W. Procházka

Poprvé jsem se tu setkala s panem Procházkou. A zklamaná jsem nebyla. Mám ráda westerny a miluju dobré konce a kladné hrdiny, takže jsem si tu jen libovala. Odkazy na jiné texty či podobenství mě moc bavily. Budu si muset najít i jiné knihy, abych si rozšířila obzory. A jako matku dvou menších dětí mě velmi překvapilo, že tento autor je manžel a spoluautor několika dětských knížek. Jdu je prostudovat.

27.10.2021 4 z 5

Zázračný medailon Zázračný medailon Zuzana Koubková

O této autorce jsem doposud nevěděla a přišla jsem o hodně. Příběh je napsán velmi čtivou formou. Těším se na další knihy.

24.09.2021 5 z 5

Jak uchvátit dračí klenot Jak uchvátit dračí klenot Cressida Cowell

Autorka nás napíná čím dál tím víc. První díly byly krásné, takové akorát pro děti. Ale čím novější díly, tím je to napínavější, temnější a děsivější. Některé postavy jsou nesmrtelné, jiné příběhem jen tak probliknou. A příběh stále nekončí, ba právě naopak. Pocítíte nutkavou potřebu sáhnout po dalším díle. Třeba už tam to vše skončí.
Co velmi oceňuji na všech dílech, je velká fantazie, co se týká vymýšlení jmen pro postavy. A to nejen ze strany autorky, ale také překladatel se na tom musel vyřádit.

11.08.2021 5 z 5

Matka v trapu Matka v trapu Uljana Donátová

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená, jak se matka postavila taky za sebe....ale na konci ty dialogy, to už bylo moc. Opravdu by takhle někdo z nás reagoval na to odhalení? Nebo bychom byly razantnější? No, snad to u sebe nikdy nezjistím. Ale při čtení to chce mít nasazené růžové brýle a romantickou náladu.

25.07.2021 3 z 5

Prokletí Prokletí Zdeněk Šámal

Příběh byl hezký (ne uchvacující, ale hezký). Nemohla jsem ovšem odtrhnout zrak od šilhajících očí, proto jsem se grafické stránce už potom vyhýbala. Nerozumím těm kletbám. Ty přece mají zaručit, že taková zrůda zůstane pohřbená a nebude ohrožovat žádnou další nevinnou oběť, ne?

18.04.2021 3 z 5

100 nejlepších hororů 100 nejlepších hororů Miloslav Švandrlík

Kniha se četla moc pěkně. Měla jsem ji jako odpočinkovou četbu a pobavila.

28.01.2021 4 z 5

Naštvaná vdova Naštvaná vdova Minna Lindgren

Kniha nebyla tak špatná, jak jsem čekala dle recenzí. Jen se nehodí do depresivního období.

17.07.2020 2 z 5

Tajemství královnina zpovědníka Tajemství královnina zpovědníka Jan Bauer

Moje první knížka od tohoto autora, a jsem nadšená!!! Jen bych potřebovala vysvětlit, co je pravda a co fikce. Ale kniha se krásně četla a nutí čtenáře bádat v historii. Těším se na další knížky.

20.01.2020 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Měla jsem problém se do knihy začíst. Přišlo mi to unylé a zdlouhavé. Nemohla jsem se odtrhnout až od konce (asi posledních padesát stránek).

15.01.2020

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Carter je nejlepší. Škoda, že už je série u konce, moc se mi líbila a hezky se četla. Autorka to měla šikovně rozpracované.

09.08.2019 5 z 5

Úsměvná knížka, humor podle mě trochu nadsazený, ale přesto se mi moc líbila a vrhnu se na Deníček moderního fotra 1. Pro mě jedna z nejlepších hlášek: "Než jsem se k němu nastěhovala, byla jsem spořádaný alkoholik. Teď jsem navíc i kuřák."

23.07.2019 4 z 5