Mergirus Mergirus komentáře u knih

Bouře mečů 1 Bouře mečů 1 George R. R. Martin

Autor mě stále překvapuje tím, že mění polaritu postav. Bohužel zabíjí postavy, které jsem si oblíbila, ale s tím se zřejmě budu muset smířit.Ale taky se může stát, a začínám se na to připravovat, že na konci série nebude ani jedna z postav, které známe od začátku.

04.01.2014 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Mnohem napínavější než Hra o trůny. Autor mě udržel v napětí, jestli jsou opravdu Bran s Rickonem mrtví. Bojím se, koho z dalších postav se autor zbaví... Už mám v ruce další díl a musím říct, že docela lituju, že jsem se začetla do této série. Nejenom že ještě není ukončená, ale každý díl je obsahově delší a delší.

31.12.2013 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Velmi chytlavá kniha, snad ještě lepší než Hra o trůny. Autor zde využil mé slabiny - nutně MUSÍM vědět, jak všechno dopadne, a tím, že příběh vypráví různé osoby, mě udržuje u knihy a mám problém přestat číst a jít fungovat jako normální člověk - jíst, spát, práce atd. Ale doteď nevím, komu mám fandit.

29.12.2013 5 z 5

Neprůstřelné alibi Neprůstřelné alibi J. D. Robb (p)

Moc pěkně je tu ukázáno, jak si boháči navzájem poskytují alibi. Jsou mezi námi lidé, kteří si myslí, že si mohou dovolit vše a trest je mine. :) opět kniha, která se čte jedním dechem.

23.12.2013 5 z 5

Mluvčí za mrtvé Mluvčí za mrtvé Orson Scott Card

Na rozdíl od Enderovy hry byla tato kniha velmi poutavá od začátku do konce. Líbil se mi happy end (asi jsem moc přecitlivělá ;) ). Autor mě trochu zaskočil líčením prasečíků a jejich zvyků, ale byla jsem ráda, že se smrt Pipa a Lipa vysvětlila něčím lepším než mučením.

23.12.2013 4 z 5

To se ti jen zdá To se ti jen zdá J. D. Robb (p)

Parádní knížka, opět napětí od začátku, ale zároveň i humor.Líbí se mi špičkování Summerseta s Evou, bez toho by to nebyla zábavná četba. Jen mě mrzí, že už přestaly knihy z téhle série pojmenovávat Smrtící... musím na netu hledat, jestli to k sobě patří...

23.12.2013 5 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Ze začátku nebyla příliš chytlavá, ale snažila jsem se ji dočíst a konec mě opravdu překvapil!!!

22.12.2013 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Naprosto strhující knížka, která se přečte jedním dechem. Čím mě rozhodně udrží autor u děje, je, když se střídají osudy osob,a to tu bylo. moc se těším na pokračování. Pomalu ani nevím, komu mám fandit. Tak uvidíme, co bude dál...

18.12.2013

Lovci Lovci John Flanagan

Mooc pěkná knížka, prozatím ukončená série...zajímalo by mě, s čím přijde v pokračování - koho si vybere Lydia a Karina? Jaké další dobrodružství vymyslí? Mohl by se třeba setkat Hal ze Severu s Halem Hraničářem :)

18.12.2013 5 z 5

Stříbrná relikvie Stříbrná relikvie Patricia Briggs

Opět napínavá knížka, přečte se jedním dechem a nejde přestat :)

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Naprostá paráda, opět další "druh", se kterým může Mercy bojovat. Vřele doporučuji :)

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Tento zatím poslední díl mě přivedl trochu do rozpaků, čekala jsme od něj trochu víc. Víc akce, víc humoru...byla jsem z toho mírně zmatená..říční potvora a boj s ní byl už příliš..

Krevní pouto Krevní pouto Patricia Briggs

:) autorka opět nezklamala, čtivé od začátku až do konce jedním dechem, škoda knížku odkládat.

16.12.2013 5 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Jelikož jsem fanynka Mercedes, zakoupila jsem si sérii s Annou a Charlesem. Bohužel jsem mírně zklamaná, kvalita šla dolů, chybí mi zde humor. Ale číst se to dá :)

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Tato kniha mě natolik dostala, že jsem si musela pořídit celou sérii domů, abych se k ní mohla čas od času vracet. Hlavní hrdinka se neschovává za mužské, ale naopak jim vzdoruje a umí se jim postavit, plus tu neschází humor.

16.12.2013 5 z 5

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

Velmi čtivá kniha, stejně jako první díl. John Flanagan mě zaujal Hraničářovým učněm a ani severskou sérií nezklamal. Vřele doporučuju, čte se jedním dechem.

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Velmi čtivá. Člověk začne a nemůže přestat, dokud nedojde na konec. Těším se na pokračování.