Mercatino Mercatino komentáře u knih

Američan čínského původu Američan čínského původu Gene Luen Yang

Skromný komiks s obyčejně originálním příběhem. Nemá to chybu.

29.12.2020 4 z 5

Jak na sítě Jak na sítě Michelle Losekoot (p)

Nenadchlo, ale není to špatné. Vysvětlí pojmy, principy. Každopádně po přečtení Jak na sítě, mám chuť přestat některé sociální sítě úplně používat. Kniha mi přijde svým způsobem nechutná, protože potřebuje a snaží se prohlubovat závislost lidí na sociálních sítích. V knize nenajdete nic nového co byste nenašli na webu. V Jak na sítě se objevují příklady z McDonaldu, tomu jsem opravdu nemohl uvěřit. To jako fakt? To má být jako příklad něčeho originálního, čím by se měl člověk snažit inspirovat? Opravdu díky, ale NE.

28.12.2020 2 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Robert Kirkman

A zůstalo po něm prázdno a ticho. Nečekal jsem, že to bude takovým způsobem, ale v této sérii mě už nic nepřekvapí. Každopádně to bylo hezké a důstojné. Jen to skončilo jinak, než jsem očekával, ale co jsem očekával to sám nevím.

Sérii jsem začal číst někdy před dvěma roky a v té době jsem byl trochu jako ty zombie, cítil jsem se více mrtvý nežli živý. Vrátil jsem se k sérii na jaře a ta mě provázela mě po celý rok. Vždy jsem měl nějaký sešit sebou, ať jsem šel kamkoliv tak mi Živí mrtví dělali společnost a já si toho moc vážím, že jsem měl tu možnost a čest tuto partu doprovázet. Bylo to hezké a bylo to fajn. Hrdinové se změnili a já se měnil spolu s nimi.

Nový světový řád Nový světový řád Robert Kirkman

Tak to je taková škoda, čekal jsem rozhodně něco jiného, ale jsem ochoten to za tolik skvělých dílů rozhodně prominout. Nový světový řád je hodně zoufalý pokus jak ukončit něco co autora možná už nebavilo, možná už nevěděl kudy kam, možná mu absolutně došly nápady? Bůh ví, ale ten rukopis tam je, duši to má taky, jen ten zpackanej příběh, který sebou plácá na suchu je hodně smutný.

15.12.2020 3 z 5

Jak daleko zajdem Jak daleko zajdem Robert Kirkman

Další odpočinkový díl, ta frekvence náhlých zvratů a chvílí klidu v sérii mi bude chybět. Na scéně se objevila nová a zbytečná postava(na obálce), která zabrala místo těm starým, což je škoda, protože je tam dost postav, například Ježíš, který si zasloužil prostoru mnohem více. Možná nejslabší díl celé série.

15.12.2020 4 z 5

Neodvratný osud Neodvratný osud Robert Kirkman

Blíží se konec a je to cítit v kostech, a to nejhorší co se může stát, je to, že nemáte další díl po ruce.

Amok Amok Stefan Zweig

Dlouho jsem k této knížce přistupoval tak váhavě, i když ona si vyžadovala mou pozornost s takovou pokorou. Každá povídka měla svůj vlastní život, ale stejný charakter. Každá povídka měla svoje kouzlo a nemohu upřednostnit jednu před druhou. Četl jsem je spřeházeně a jako poslední jsem se dostal k Zmatení citů a to byl obrovský zásah, který ve mě otevřel staré rány dávno zapomenutých časů. Geniální, skoro jakoby to bylo načasované.

15.12.2020 5 z 5

Nenadchla. V Respektu vyšel článek o spánku od tohoto autora a podle mě, pokud někdo chce ušetřit čtyři stovky, tak je úplně dostačující. Na mě až příliš hodně omáčky v podobě různých výzkumů. Každou kapitolu bych klidně vyměnil za jednoduché shrnutí na pár stránek. Za mě zklamání za zvolenou formu, ale kvalitě obsahu se nemůže nic vyčíst. Proč spíme mě každopádně v mnoha věcech posunulo a kvalita spánku půjde určitě nahoru. Takže dikec Matthew Walker a možná někdy příště.

08.12.2020 3 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Robert Kirkman

Změna charakteru Negana je neuvěřitelná, stejně jako přítomni Šeptači, jejichž zjevení je pro mě od začátku špatně navrženým vtipem.

01.11.2020 4 z 5

Válka šeptem Válka šeptem Robert Kirkman

Nevím proč, ale už mě v této sérii nic nepřekvapí a proto jsem v tomto díle si už připadal jako divák, který ví, že je to jen komiks. Pro někoho je tento díl zcela zásadní, ale všiml jsem si, že v celé sérii funguje nějaká frekvence překvapivých zásadních zvratů. To co se stalo v tomto díle jsem tak nějak čekal a vůbec mě to nepřekvapilo. Avšak to neznamená, že by mě to nebavilo, ba naopak jsem si to užíval, ale něco z této série mi zmizelo. Dalším problémem je, že knihovnu zavřeli a já si nemohu půjčit 29. díl.

01.11.2020 4 z 5

Šepot a řev Šepot a řev Robert Kirkman

Překvapení jsou jako náboje s kterými na nás Robert Kirkman střílí a v tomto díle se do mě opět párkrát trefil. Je 22:00 a já si řekl, že další díly už číst nebudu. Chtěl jsem si je odložit na pár dalších dnů, abych je četl postupně, ale nemohu na to přestat myslet, co se to tam děje. To je šílené... Rád bych do toho světa vklouzl a udělal tam pořádek.

Totální válka 2. část Totální válka 2. část Robert Kirkman

Musím se přiznat, že v tomto komiksu jsem prožil takové zážitky o kterých se mi ani v první třídě, když jsem se učil číst první písmenka ani nesnilo. Kam ta cesta od prvního naučeného písmenka povede, to jsem si nedokázal představit a stálo to za to. Toto je překlenovací díl, který láme celou sérii a mění celý její směr, třeba někam na jihozápad s větrem v plachtách. Robert Kirkman v tomto komiksu možná prošel nějak sebepsychoanalýzou.

Totální válka 1. část Totální válka 1. část Robert Kirkman

Z našich postav se stávají vojáci. Tento díl s čtenářem nepočítá a jede si to svoje, ať se to líbí nebo ne, válka začala a tady na moc cituplných výjevu moc místa nebylo.

Válečné bubny zní Válečné bubny zní Robert Kirkman

Tady jsem se rozhodl, že už se nenechám ničím překvapit :) No a nakonec mě překvapilo to, že jsem neměl další díl, který jsem tak nutně potřeboval.

Co přijde pak Co přijde pak Robert Kirkman

A je to tady závislost na tomto komiksu je vytvořena. Již nemyslím na nic jiného a cítím abstinenční příznaky, jelikož nemám další díl. Skvělý díl, ve kterém jsem se dozvěděl jak používat žehličku jako nástroj pro dodržování pravidel. Určitě to zkusím v práci.

Důvod se bát Důvod se bát Robert Kirkman

Na Živých Mrtvých se mi nejvíce líbí záporáci a to zlo, které celý komiks prostupuje. Zajímalo by mě jestli Zimbardo tuto sérií četl a co by na ní asi tak řekl. Někdy mám pocit, že vše co tady vidím a čtu, přesahuje hranice všeho. Brutalita a věci se kterými se normálně nikdy člověk nesetká. Je to jako nějaké panoptikum.

Ten velký svět Ten velký svět Robert Kirkman

Pomaloučku a jistě začínám uvažovat o komplexnějším přístupu ke čtení této série. Už vím, že mi nebudou stačit komiksy, ale budu chtít zjistit co nejvíce o autorovi samém a celé sérii. Chci prohloubit své znalosti o tomto světě, který se dost možná hodně blíží budoucnosti, která čeká na nás. Zombie jsou jako dekorace a možná by bylo lepší, kdyby se pozabíjeli navzájem.

Kým chceme být? Kým chceme být? Robert Kirkman

Nejsem zvyklý na něco tak svižného. Pořád se něco děje. Včera to byla komiksová jízda, půjčil jsem si čtyři komiksy na celý týden, ale po přečtení tohoto dílu jsem už věděl, že je musím sloupnout najednou a všechny.

Demian Demian Hermann Hesse

Přesně před polovinou svého života jsem četl Siddharthu. V té dávné době jsem netoužil po ničem jiném, než být sám sebou. Přesně polovinu svého života mi trvalo vše zapomenout. Demián mi pomohl se rozpomenout. Otevřít zavřené komnaty, podívat se zpět i před sebe a ohlédnout se kolem sebe. Kainovo znamení je odpověď na to co jsem dlouhou dobu hledal. Kniha se četla dobře, obrací čtenáře dovnitř a proto to bylo občas těžké, ale nakonec jsem si našel k Demiánovi cestu stejně jako Sinclair. Po dočtení knihy jsem si zapůjčil Radosti zahradníka a Petera Camenzinda a těším se na Stepního Vlka, kterého si nechávám nakonec. Herman Hesse mě zase mění a ukazuje mi, jak je krásné být sebou samým.

16.09.2020 5 z 5

Tajemná krabička Tajemná krabička Pavel Čech

Zase mě rozplakal. Tušil jsem, že se to stane, ale přesto jsem to takto nečekal. Hodně silné...

16.09.2020 5 z 5