Měňavka Měňavka komentáře u knih

Andělí vejce Andělí vejce Petr Stančík

Kdybych se nechala unést dojmem z anotace ke knize, asi bych se vůbec do čtení nedala. Popis působí divně a přitom na knize nic tak zvláštního není. Jedná se o docela jednoduchý příběh Augusta, který zažil obě světové války a potkala ho různá drobná dobrodružství nebo náhody. Styl autora je velice čtivý, takže pro mne nebyl problém dočíst až do konce, i když některé pasáže pro mne byly těžké. Nudili mne části z války a bohužel jsem neporozuměla ani autorově poezii. Kvůli tomu nakonec dávám jen čtyři hvězdičky.

30.12.2019 4 z 5

Amálie Zubatá a jednorožčí páni Amálie Zubatá a jednorožčí páni Laura Ellen Anderson

S nadšením jsem se opět pustila na cestu za dobrodružstvím s mou oblíbenou hrdinkou Amálií. Úžasné pokračování. Kniha je pro děti od 7 let, ale já ji prostě a jednoduše miluji i ve čtyřiceti. Krásné ilustrace zdobí každou stránku a vtáhnou vás do fantazie autorky. Hned se pouštím do třetího příběhu.

30.12.2019 5 z 5

Strašidelná vagina Strašidelná vagina Carlton Mellick III

Moje první setkání s bizzaro fiction a překvapivě pro mne láska na první počtení. Avšak rozhodně to není pro každého. Člověk musí být trochu nad věcí a mít dost velkou fantazii, kterou dokáže vstřebat a přijmout tento neobvyklý styl v literatuře. Jsem zvědavá na další autorovu tvorbu.

27.12.2019 5 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Čtivé dobrodružství s nádechem hororu pobaví mladé čtenáře i dospěláka s dětskou duší.

Kněz a ministrant Kněz a ministrant Oscar Wilde

Dílo Oscara Wilda je jedinečné a na svou dobu odvážně šokující. Tato útlá knížečka je toho důkazem. Asi bylo štěstí, že to tenkrát rozšířil jen mezi přátele,protože jinak by snad dostal rovnou doživotí a ne dva roky nucených prací. Sama jsem se trochu pozastavila nad obsahem a dlouho jsem nad ním přemýšlela. Zajímavé, že si pro svůj postoj k homosexualitě vybral zrovna církevní prostředí. Snad právě proto, aby to nabralo dramatičnost a představilo ostatním jeho vztah k mužům v době tolik netolerantní. Bohužel to zavání až pedofilií a to mi na tom trochu vadí (homosexualita ok, to jen pro ty, kdo by měli chuť mě napadnout, že někoho diskriminuji). Dalším tématem k zamyšlení je závěr příběhu, kde se kněz rozhodl k sebevraždě. To mi tedy taky nepřijde moc šťastné. Každý věřící ví, že sebevrah bude zatracený. Oscara snad omlouvá jen jeho zoufalství... a nebo nevědomost?

Pan Sommer Pan Sommer Patrick Süskind

Kniha má krásné ilustrace,ale jinak celkem nic moc.Takové neslané nemastné, téměř o ničem.Nějak mi unikla pointa.

27.12.2019 3 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

Krásně ilustrované dobrodružství s mým oblíbeným hrdinou.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Když jsem byla malá, dostala jsem knihu od babičky a okamžitě si ji zamilovala. Dnes jsem se k ní vrátila téměř po třiceti letech a nelituji. Příběhy si pamatuji jen mlhavě, takže jsem všechny prožívala znovu a s velkým nadšením. Kouzelné, dobrodružné, bájně pohádkové a vynikající i jako audiokniha.

25.12.2019 5 z 5

Jablko Jablko Michel Faber

Jsem trochu ochuzena tím, že jsem nečetla Kvítek,ale myslím si, že mi to určitě neubralo na příjemném dojmu a nadšení z povídek. Faber je skvělý autor a já se jej nehodlám jen tak vzdát. Pospíchám do knihovny nejen pro Kvítek, ale i další cenné kousky.

25.12.2019 5 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

Pěkně a čtivě napsané. Nicméně, podle mne příliš zdlouhavé. Zbytečné detaily tam, kde být neměly a jinde zase dost chyběly.

25.12.2019 3 z 5

Zakázané pohádky Zakázané pohádky Alexander Nikolajevič Afanasjev

Na mne prostě až moc silná káva. Obdivuju člověka, který to dočte a považuje to za literaturu, která mu něco dala. Pár pohádek jsem přečetla a dokonce se i zasmála. Je to sice unikát, ale netřeba se k němu vracet.

19.12.2019 odpad!

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nechápu, že jsem si ji nikdy nepřečetla a dopracovala se k tomu až teď. Úžasný příběh s poučením a poselstvím do života = takové mám moc ráda.

17.12.2019 5 z 5

Lapači prachu Lapači prachu Lucie Faulerová

Tak většinou dávám knize 50 stran, jestli mne zaujme nebo ne. Pak čtu dál. Tuhle jsem si vzala do autobusu, a protože cesta byla dlouhá, protáhla jsem to na stovku. Bohužel mne nezaujalo a tak odkládám.

15.12.2019 2 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Tak mám dočteno,uf. Musela jsem s tím ale hodně bojovat a přemáhat se. Dělala jsem mezi kapitolami dlouhé pauzy,abych to mohla rozdýchat. Kniha je napsána výborně, ale obsah dokáže citlivějšímu člověku dost pochroumat duši i srdce. Rozhodně nedoporučuji pro slabší povahy. Obsah díla je excelentně detailní na brutalitu, týrání, mučení, zabíjení a znásilňování nejen lidí, ale také zvířat. Přijde mi, že všechno zlo a špína světa je napěchováno do jedné jediné knihy, což je hodně silný odvar. Na každém řádku v příběhu chlapec trpí a je až neuvěřitelné, že se při svém putování setká jen se samou hrůzou. Smrt je mu v patách, zázrakem vždy přežije a kupodivu z toho všeho ztratí "jen" řeč a nezešílí. Rozhodně se nedivím, že autor spáchal později sebevraždu. Pokud měl tohle v hlavě a něco z toho sám zažil, není co dodat.

10.12.2019 5 z 5

Kniha mne pohltila hned od začátku. Ohromně mi sedl styl psaní i samotný obsah. Chválím krásně vystižené detaily doby, událostí a pozvolně jemný vstup do života Eugenie. Příběh mne okouzlil. Avšak na konci jsem byla trochu zklamaná, že se nevysvětlilo, proč se hlavní hrdinka rozhodla tak neobvykle změnit svůj život (to ale jistě není chyba autorky). Velice se mi líbilo, že na konci knihy byla ukázka z knihy druhé a člověk se tak hned mohl naladit, okusit a potěšit další četbou. Velice doporučuji a škoda, že nemohu dát více hvězdiček.

23.11.2019 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Strašně miluju film a moc jsem se těšila na knihu, protože kniha je vždy lepší. Nemýlila jsem se. Kniha má víc detailů a hlavně překvapení, protože ve filmu to samozřejmě bylo zpracované jinak. Avšak, stále hledám cestu k tomuto autorovi a zřejmě ji nenajdu. Je to můj několikátý pokus a bohužel se mi to čte těžko, je to rozvláčné a přijde mi, že je to pořád hrozně podobné ostatním příběhům, které už autor napsal...

16.11.2019 3 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Dočetla jsem, ale byl to boj. Strašně jsem se nudila. A na konci zlom, který si rozhodně zasloužil více stránek a pozornosti. Autor si mne nezískal.

02.11.2019 2 z 5

Gyps aneb jak za jeden den zachránit svět Gyps aneb jak za jeden den zachránit svět Anna Woltz

Moc pěkný příběh. Vnímat svět Felicie, dívat se na události v jejím životě a prožívat je jako 13-letá holka bylo milé. Rozvod bolí, starosti zraňují, ale láska a drobné radosti dokážou vše zahojit.

02.11.2019 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Napsat komiks o holokaustu je opravdu originální nápad. Může se zdát, že se tím může téma zlehčit, ale je to omyl. Naopak, na mne to zapůsobilo ještě více dramaticky než obyčejný text. Je to velice smutné a citlivé.

02.11.2019 5 z 5

Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Ilustrovaný atlas neuvěřitelných faktů o zvířatech Maja Säfström

Rozhodně doporučuji!

12.10.2019