Gyps aneb jak za jeden den zachránit svět

Gyps aneb jak za jeden den zachránit svět https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/422567/bmid_gyps-aneb-jak-za-jeden-den-zachrani-U4D-422567.jpg 5 7 2

Felicie a její mladší sestra Beata jsou právě u svého táty ve střídavé péči, když se to stane. Pád z kola a Beata musí do nemocnice. Felicie jede s ní a v prostředí nemocnice přemýšlí o své nové situaci dítěte rozvedených rodičů. Napadá ji: Pomohlo by manželství rodičů šest týdnů v sádře? Možná by je to dalo zase dohromady. Pak je tu ale i Adam a ona se zamiluje - tedy tak trochu. Velkolepá paralela o uzdravujících se ranách, zraněních a bezpodmínečné vůli k životu nizozemské spisovatelky je napsaná s lehkostí a s humorem. Oprávněně oceněno mnoha literárními cenami.... celý text

marky_m
26.07.2023 4 z 5

Hezky napsané, hezky popsané i situace, které se prostě můžou stát. Knížka krásně popisuje, že ne vždycky všem všechno klape a ne vždycky se všechno povede, ale existují věci, které nám dokážou udělat radost. Doporučuji

Měňavka
02.11.2019 5 z 5

Moc pěkný příběh. Vnímat svět Felicie, dívat se na události v jejím životě a prožívat je jako 13-letá holka bylo milé. Rozvod bolí, starosti zraňují, ale láska a drobné radosti dokážou vše zahojit.

Anna Woltz
anglická, 1981
2019  97%Gyps aneb jak za jeden den zachránit svět
2019  60%Môj výnimočný týždeň s Tess

Kniha Gyps aneb jak za jeden den zachránit svět je v