Medvědářka

ŠvadlenaŠvadlenaR. Ham

pro mě zatím jedna z nejlepších knih,co jsem tento rok četla :-) konec nečekaný,dobře vykleslené postavy i s jejich hříchy

26.04.2016

Letný ostrovLetný ostrovK. Hannah

Jsou knihy,která vás dostanou do kolen s tím,že to od nich čekáte už od začátku.Pak jsou tu ty,od kterých to nečekáte.Tohle je pro mě ta druhá strana.
Kniha se mi četla strašně moc hezky.Děj do sebe vtáhl nenásilně a díky perfektně popsaným postavám matky s dcerou a rodinném tajemství,se to četlo jedním dechem.Vůbec jsem to od ní nečekala,ale kniha mě doslova pohltila.Na konci ukápla i nejedna slza,což se mi taky moc často nestává i u dojemných,k tomu psaných knih.

07.04.2014

Velká kniha vtipu Honzy VyčítalaVelká kniha vtipu Honzy VyčítalaJ. Vyčítal

Kniha mě navrátila do mladých let, kdy jsem vyrůstala na Greenhornech a při čtení vtipů jsem si neustále broukala nějakou tu písničku. Vtipy nejen o myslivcích, trampech nebo hospodské, ale i hezky košilaté, kdy občas řvete nahlas smíchem.

Sekerníkův jazzSekerníkův jazzR. Celestin

Kniha, která překvapila a to nejen svým koncem, ale tím, jak nalákala hned na volné pokračování autora. A že jsem po něm hned sáhla :-)
Tím, že se příběh opírá skutečné události a dává nám pohled hned z vícero stran, jak to vše mohlo a nemuselo být, je skvělé. Už si říkáte, že to bude tedy asi tak a najednou vám autor naservíruje další z domněnek, vodítek k případu, že si říkáte, co z toho nakonec vyleze.
Nemám tu co vytknout. Žádné hluché místo jsem nenašla.

StrážceStrážceC. Ryan (pseudonym)

Úžasná kniha,co se četla jedním dechem.U autora je vidět,že ví čem píše.Jeho popis z akce jednotek SAS a i samotné potyčky hlavního hrdiny s padouchem je výtečné.Zápletka,kdy se nakonec ukáže,že nic není až takové,jako se na začátku zdálo,je také moc příjemná.Trochu mi to připomnělo styl psaní mého oblíbence Jefferyho Deavera.Určitě se ke knize někdy ještě vrátím.

05.04.2014

Luční kvítíLuční kvítíK. Freeman

výborná kniha,jen konec jsem čekala trochu jiný :-)

14.01.2016

Co přetrvá věkyCo přetrvá věkyN. Roberts

Fantasy moc nemusím a tady jsem s tím nalítla :-( Příběh nebyl špatný, ale mě to tam vadilo a tak jsem to nakonec ani nedočetla a knihu posílám dál. Vím, že ji kamarádka ocení víc jak já. Příště si víc pohlídám, co si od autorky vlastně beru za knihu do ruky na čtení.

07.05.2018

Spojka z Bílého domuSpojka z Bílého domuJ. Higgins

Kniha je dobře napsaná.Hlavní postava je dobře vykreslena a i její touha po pomstě,kterou spáchala IRA na její rodině a ona se jim mstí.Čtenář zde sleduje 3 linie příběhu,které se proplétají a snaží se uhodnout,která osoba co dělá a jak jí zlikvidovat a tím naplnit misi.Jako oddechovka fakt super.

Úsměv Mony LisyÚsměv Mony LisyJ. Kalogridis

Včera jsem dočetla tuhle úžasnou knížku.Pokud vás baví historie a období Medicejů,tak je to kniha pro vás .Krásný příběh postavený na reálných historických postavách a době,kdy vás občas napadne myšlenka- a nemohlo to tak opravdu být? Byla to opravdu ona,kdo stála Leonardovi modelem a opravdu se to nemohlo tak stát? Není to jen romantický příběh,ale je v tom i drama a napětí a bravurné popsání své doby.Postavy hezky vykreslené,že jste je měli skoro na dosah ruky.

03.05.2015

Zloděj kostíZloděj kostíT. O'Callaghan

Jsem z téhle knihy na rozpacích.Příběh silně připomíná Sběratele kostí od Deavera a u některých pasážích jsem zažívala něco jako deja-vu,když mi přišlo,že jsem to už četla.Občas jsem musela i knihu odložit při zvláště brutálních scénách a musela je rozdýchat a pak v klidu pokračovat.Driscoll mi přišel jako slušnej detektiv,ale příliš se pitval v minulosti,což mu občas lezlo na mozek a pasáže s ním a Margaret,kdy se bavili o jejich vztahu,jsem občas přeskakovala,protože mi přišlo,že je to nedůležitá pasáž a autor záměrně odbíhal od hlavní linky,aby se zas k ní vrátil,když si sesumíroval,jak pokračovat dál ve vykrádání Sběratele.Knihu jsem četla ze zvědavosti,jestli se mi moje domněnka potvrdí o stejnosti obou knih a měla jsem pravdu.Číst tohle první pak Sběratele,asi bych dala i víc hvězdiček,ale nejde to.

07.03.2016

Kouzlo kaligrafie - Inkoust a inspiraceKouzlo kaligrafie - Inkoust a inspiraceB. Soldi

Hravá kniha, která vás přesvědčí, že i psaní může být zábava.

17.09.2018

Kratochvíle s Hadem na půl míleKratochvíle s Hadem na půl míleG. Ostěr

oblíbená kniha z dětství :-) sehnala jsem jí i dceři, protože jsem o ní přišla v roce 2002 při povodni

Kitchen & the CityKitchen & the CityP. Davidová

Jednoduché recepty, které podle mého zvládnou i začínající kuchařky a kuchaři. Najdou se tam i recepty na českou klasiku, což se mi moc líbí.

Blues Mrtvého mužeBlues Mrtvého mužeR. Celestin

Už v první autorově knize jsem se přesvědčila, že to stojí za to. Zde jsem si to jen potvrdila.
Je to jiné a tak osvěžují. Ne jako současné knihy, které vycházejí a které jsou skoro jak přes kopírák a vy si musíte opravdu vybírat, pokud chcete mít požitek ze čtení.
Chicago zde je vykreslené ve své největší slávě, kdy mafie a korupce jdou ruku v ruce a jazz zažívá svůj vrchol. Jenže za tím vším se mnohdy skrývají intriky, boj o moc a nedejbože, když se třeba jen někomu znelíbíte nebo jste náhodou viděli něco, co jste vidět neměli. To si pak dejte sakra velký pozor a kryjte si záda.

Bílá tmaBílá tmaJ. V. Marshall

Kniha byla obsahově celkem zajímavá.Přežití v pusté Antarktidě jenom sám a bojovat o život s tím,že záchrana je mizivá.Krásné popisování přírody a chování zvířat a i člověka,který je na pokraji sil.Celkově se mi to i líbilo.Člověk se nad tím musel zamyslet,ale vím,že se ke knize už nevrátím.Příběh mě nepřitáhnul k sobě tak,jak jsem nakonec čekala.

Eddieho bastardEddieho bastardW. Kowalski

Kniha je dobře napsaná.Krásně je zde vykreslen vztah mezi generacemi a život malého chlapce až do dospělosti s jeho dědečkem.Jeho přátelství s křehkou Annie,se kterou si život těžce zahrál.Neurazí,ale ani mě nepřesvědčila,že bych se k ní měla vracet.Bylo to příjemné na odpočinutí od pro mě velkých autorů.

09.02.2014

Hra pro lvy / Jestřábí zátoka / Dvanáctý stupeň / Jezero duchůHra pro lvy / Jestřábí zátoka / Dvanáctý stupeň / Jezero duchůN. DeMille

Pro mě to byla hrozná nuda.Předvídatelný děj a bohužel to nezachránil ani popis toho, co se děje v Beringově moři.

24.02.2014odpad!

Riskantní podnikRiskantní podnikM. Dickinson

Z téhle knihy jsem byla nadšená.I když jsem ze začátku nevěděla,co od ní čekat,tak mě brzo vtáhla do děje a nepustila do samého konce.Je vidět,že autor zná dobře prostředí horolezců a i samotný Everest.Knihu doporučuji a určo se ní ještě někdy vrátím.

24.02.2014

Smrtící kódSmrtící kódK. Follett

Četlo se mi to dobře.Kniha neurazila,ani nijak nepohoršila.Byla to pro mě taková příjemná oddechovka.

07.03.2014

Nezapomenutelná cestaNezapomenutelná cestaN. Sparks

Tohle byla moje první kniha od tohohle autora a úplně si mě podmanila.Četla jsem už jí několikrát a vím,že se ještě mnohokráte vrátím. Film mám taky moc ráda vždy se vysloveně těším na konec,kdy si pořádně pobrečím :-D Řekla bych,že oproti jiným jeho knihám,je to jeho nejlepší,co jsem kdy četla.Mám jí hodně pod kůží a pokud mám doma náladu,pustím si i soundtrack z filmu.

29.03.2014

Dřív než ti řeknu sbohemDřív než ti řeknu sbohemM. H. Clark

První co mě napadlo,když jsem to začala číst,bylo-chaos. Občas jsem se nutila,abych to vůbec dočetla,což se mi u téhle spisovatelky ještě nestalo.Jediné co mě popohánělo to nevzdat,byla zvědavost,co z toho nakonec vypadne. Na mě až moc velké množství postav a skákání od jedné k druhé,aby to dalo jeden celek obrazu a děje.Ke konci se už dalo i předvídat,jak to asi dopadne a co za tím vším stojí. Jak říkám,pro mě zklamání,ale zase mě to neodradilo nečíst další spisovatelčina díla.

02.04.2014

Bílá touhaBílá touhaJ. King

Milostný trojúhelník na Everestu.Příběh se vyvíjel pomalu a odkrýval jednotlivé hlavní i vedlejší postavy.Četlo se dobře.Brala jsem to jako odpočinek,ale nezaujala mě tolik jako jiná kniha s tímhle námětem,kterou jsem četla nedávno.

20.04.2014

Černé slunceČerné slunceJ. Twining

Pěkná kniha.Děj má spád a jeho linie mísená s fikcí se mi líbila.Jen jsem si občas připadala,že sleduji takové ty rádoby dobrodružné filmy,které točí Němci na motivy Indiana Jonese.Ale ani to neodradilo a člověk si při tom odpočinul.

04.07.2014

Dráček Kokosáček a jeho dobrodružstvíDráček Kokosáček a jeho dobrodružstvíI. Siegner

Krásné vyprávění pro nejen pro děti. Bavilo nás obě :-)

04.08.2014

VýherkyněVýherkyněD. Baldacci

Když jsem brala tuhle knihu do rukou,nic moc jsem nečekala.Jen další detektivka v řadě.Tím větší bylo mé překvapení,jak mě do sebe děj doslova vcucl a já se nemohla odtrhnout.Knihu jsem dala za 2 večery.Čtivá,svižný děj,který vás udržuje v napětí,jak to vše dopadne s příměsí romantiky.

18.08.2014

Holky z porcelánuHolky z porcelánuJ. Kolárová

Pro mě nic moc.Kniha mě spíš nudila i když byli i světlé chvilky.Příště raději film.

08.09.2014

Písky SakkáryPísky SakkáryG. Meade

Krásná kniha a příběh,který se mohl odehrát.Napětí i trocha lásky,ale hlavně hezky vypracované postavy s nečekaným rozuzlením na konci.

20.09.2014

V sedmém nebiV sedmém nebiL. Rice

Krásný a silný příběh,kdy na konci ukáplo i pár slz.Takové odpočinkové čtení :-)

10.10.2014

Osudová zatáčkaOsudová zatáčkaN. Sparks

mě se to nelíbilo,četlo se to dobře,ale bylo to hrozně předvídatelné,spisovatel má lepší knížky

09.04.2015

Deník kastelánaDeník kastelánaJ. Bittner (pseudonym)

nuda a hrdina byl dle mého debil,nedočetla jsem to a po pár stranách odložila

15.10.2015

1 2