Median Median komentáře u knih

Indigové pohádky Indigové pohádky Martina Mia Svobodová (p)

Nádherný skvost, kniha, která se moc povedla, je z toho cítit ta péče a láska, s kterou se dělaly, opravdový klenot do knihovny, obsahem jsou pohádky co kus to originál, většinou se snaží říct i něco hlubšího... Jsem ráda, že tato kniha vznikla, o to je to cennější že nestandardní formou. Sálá z toho že se lidi ještě dokážou spojit pro něco výjimečného, za mě super.

12.01.2014 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Byť se zpožděním, objevit Jiřího Hájíčka se vyplatilo.

05.01.2014 4 z 5

Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé Pohádky pro dospělé děti a nedospělé dospělé David Laňka

Trochu jiné pohádky, spíš pro větší děti, taková jemná poetika a zamyšlení. kouzelné jsou i ilustrace.

16.10.2012 5 z 5

Se šarmem Pařížanky Se šarmem Pařížanky Ines de La Fressagne

Zklamání! Knihu jsem si objednala na základě slibné reklamy a ukázek - a byla to chyba! Kdybych totiž v knihkupectví zalistovala, zjistila bych, že skutečnému šarmu, tedy módě, se kniha věnuje tak z jedné čtvrtiny! ostatní je doporučen na obchody (ehm) nebo bytový design... prostě jsem čekala nějak víc tipů a konkrétních příkladů jak kombinovat věci, jak se oblékat... zklamání, budu asi navěky hnusná, nemožná a bez šarmu.

02.05.2012 3 z 5

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Dnes už klasika, kterou myslím nemine žádný rodič. akorát na dvouletýho pořád stejně nejvíc platí jedna na zadek:-)

26.04.2012 4 z 5

Zůstaňte s námi Zůstaňte s námi Marek Šindelka

upřímně, nechápu nadšení z této knihy. vypadá to, jako bychom už od českých autorů snad ani nečekali příběh, pořádné téma, stačí nám umné řetězení vět a libozvučné kladení slov. buď se autoři rýpou v minulosti (Tučková - samozřejmě bravurně) a když v přítomnosti, tak vztahy, či jakési pofiderní lidské nitro žužlání ubrusu... nevím, jsem smutná ze stavu české literatury a bohužel tato knížka žádnou naději nepřináší. autorovi nicméně gratuluji k ocenění.

09.04.2012 4 z 5

Násilí bez předsudků Násilí bez předsudků Jan Těsnohlídek ml.

Generační výpověď? za mě teda ne, sorry.

04.04.2012 1 z 5

Ekonomie dobra a zla Ekonomie dobra a zla Tomáš Sedláček

Kvůli přílišné hysterii okolo této knihy asi vysoká očekávání způsobila, že jsem byla zklamaná. Sedláček jako novodobý guru je fajn. ale kniha o ekonomii zůstane vždy jen knihou o ekonomii:-)

01.02.2012 3 z 5

Steve Jobs Steve Jobs Walter Isaacson

Nejvíc poučné na knihách o velkých osobnostech mi vždycky připadá to, jakým způsobem překonávali překážky a že nic není zadarmo. skvělá kniha.

01.02.2012 4 z 5

Mým divákům Mým divákům Blanka Čechová

Zklamání a tlachání. Naštěstí Smoljak po sobě zanechal daleko lepší věci a moc nechápu tuhletu aktivitu. Škoda.

31.01.2012 1 z 5

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

meditace s otevřenýma očima a ušima, mozek brní.

31.01.2012 5 z 5

Zeptej se táty Zeptej se táty Jan Balabán

Jedinečná. Nevím proč, ale vždycky při setkání s podobnou zádumčivou knihou mám pocit, jakoby se všechen ten spěch a snažení pozastavilo a člověku je dovoleno chvilku přemýšlet. Děkuji

11.01.2012 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

super vhled do zcela jiné kultury, jako byste tam žili s nimi. Opravdu jedna z nejlepších knih českého autora.

11.01.2012 5 z 5

Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Ještě jsme ve válce: Příběhy 20. století Adam Drda

Vynikající kniha obsahem i formou, která složité dějiny přibližuje dnešnímu čtenářstvu (čti uspěchané době). Skvělý způsob jak velké dějiny přiblížit na příbězích těch malých lidí, kde se každý skutek počítá. Komiksová forma kupodivu na vyznění příběhu neubírá,ale naopak. Vše je v kostce výstižné a proto jdoucí až na dřeň. U příběhu matky a dcery, kterak spolu prožijí koncentrák a všechny hrůzy a matka pak krátce po válce stejně zemře na podlemené zdraví, jsem se nechtěně v autobuse rozplakala. Ta zkratkovitost, že příběh přečtete za pár minut, tady funguje přesně tímhle způsobem. Díky této knize měním svůj pohled na komiks a určitě mám zase o kousínek širší povědomí o tom, jaké bylo naše minulé století. Díky moc všem autorům a lidem ze sdružení Post Bellum za jejich práci a za tuto potřebnou knihu.

29.12.2011 5 z 5

Jednoznačně nejlepší Hrabalova kniha, jednoznačně nejlepší hledání o cestě životem, nás samých, našeho místa, hodnot, dá se číst pořád znovu a znovu, plus nezapomenutelné ztvárnění panem Sommerem v Národním divadle. Jen ten film byl strašnýýý ale za to kniha nemůže. jenoznačně nej!

27.09.2011 5 z 5