Mým divákům

Rozhovor s Ladislavem Smoljakem. Kniha unikátních, dosud nepublikovaných rozhovorů s Ladislavem Smoljakem přináší zajímavý pohled na všestrannou osobnost známého režiséra a herce. Vzpomínky na své vlastní začátky i na začátky Divadla Járy Cimrmana, úvahy o herectví a humoru, ale také o nešvarech v politice či o inflaci slov v médiích, o svých důvodech k eurooptimismu či o sisyfovském boji proti komunistům - to vše je doplněno o řadu komických postřehů a historek, a o výňatky korespondence s autorkou. Jak se Ladislav Smoljak ocitl na prknech divadla Semafor? Jak vznikala hra České nebe? Co je největším argumentem proti demokracii? Jak se Ladislav Smoljak zpětně díval na svůj podpis pod tzv. Antichartou? Proč odmítl nabídku kandidatury do Senátu? Jaké knihy Ladislavu Smoljakovi doporučoval k četbě profesor Vojtěch Cepl? ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56651/mym-divakum-56651.jpg 3.818

Kniha Mým divákům

Jana283
19.02.2019

V "cimrmanovském rozpoložení" po přečtení rozhovoru s panem Čepelkou, jsem sáhla po rozhovoru s dalším z aktérů DJC. A byla to chyba. Rozhovory jsou bezkoncepční, prázdné, plytké... To si pan Smoljak nezasloužil.

zluk
31.01.2019

Myslím, že by pan Smoljak z toho, co se dnes v politice děje, byl smutnější než vroce 2010. Jinak kniha je místy ukecaná a místy se dlouho točí v kolečku, což je podle mě spíš způsobeno dotazy paní tazatelky. Nějaké informace si tam člověk přece jen najde.

Gi-Gi
11.06.2018

už vím, proč podobné knihy nečtu, nějak mě to neláká, před panem Smoljakem klobouk dolů, mám ráda jeho věci ať už divadelní nebo články atd., ale tohle zpracování mě opravdu nenadchlo.

Median
31.01.2012

Zklamání a tlachání. Naštěstí Smoljak po sobě zanechal daleko lepší věci a moc nechápu tuhletu aktivitu. Škoda.