medialstar medialstar komentáře u knih

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Jako bych se vrátila v čase a občas viděla sebe samu. Ale každá hrana se časem obrousí...

27.08.2021 5 z 5

Rodné domy slavných Rodné domy slavných Radek Laudin

U takových knih se mi nejlépe relaxuje a ještě se jako bonus něco dozvím. Možná mi jen trošku chyběla nějaká viditelná koncepce zvolených domů.

24.04.2021 4 z 5

Tesáky Tesáky Sarah Andersen

Krátký obrázkový příběh (spíše stripy) o nevšedním vztahu dvou protikladů. Vlkodlak s upírkou a starosti jejich všedního dne. Nejsem cílová skupina, ale pobavilo.

11.04.2021 3 z 5

Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost Cestou fak it - Malá kniha, velká moudrost John C. Parkin

Každý občas potřebuje říct fak* it!
Nemáš čas na blbosti? Řekni fak* it a přečti si to.

04.03.2021 3 z 5

Královna děsu aneb Panická porucha Královna děsu aneb Panická porucha Aleš Cibulka

Když na vás sedne panika, humor jde stranou. Ta mrcha mává kosičkou leckdy pěkně ostrou. Vždy však člověku uleví už jen pocit, že v tom není sám.

04.03.2021 4 z 5

Bydlíme v zahradě: Zařiďte si pokoj pod modrým nebem Bydlíme v zahradě: Zařiďte si pokoj pod modrým nebem Jiří Dvořák

Inspirace není nikdy dost a z této knihy jsem ji načerpala bohatě. Přehledné, stručné a jasné rady a nápady vytvořené pro podmínky naší rodné hroudy. Možno použít i čistě jako kochací knihu u kávičky nad obrázky.

27.01.2021 5 z 5

Emoce od A do P Emoce od A do P Radkin Honzák

Nejdřív jsem si říkala, že ji jen tak prolítnu a nebudu to číst celé. Ale chyba lávky! Nakonec jsem ji pročítala s maximální pozorností a je to přesně ta kniha, ke které se můžete vracet a stále nacházet a objevovat. Nezbývá, než ji zakoupit.

03.01.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Vlídný a moudrý humor, u kterého se není třeba za břicho popadat. Promluvá způsobem, u kterého je mi zkrátka dobře na duši a vtip je příjemným bonusem. A to se cení vysoko.

03.01.2021 5 z 5

Kuchařka první republiky - Od dělnického Žižkova až do kuchyně filmových hvězd Kuchařka první republiky - Od dělnického Žižkova až do kuchyně filmových hvězd Jitka Rákosníková

Doporučuju se před pročítáním pořádně najíst, protože tady vám udělá pomyšlení naprosto každé jídlo. Není důležité, zda jste jen fajnšmekr požívač nebo se považujete za zkušené kuchtíky, tohle potěší napříč zkušenostmi každého.

02.11.2020 5 z 5

A co když umírám? A co když umírám? Christopher Kelly

Bible pro hypochondry. :-) Někoho můžou dané rady uklidnit, ale většina asi zjistí, že má četné příznaky všech možných nemocí. Nicméně oceňuji knihu jako jednoduchý návod pro orientaci v tom, kdy už může jít do tuhého.

02.11.2020 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Padnout na dno by uměl každý z nás, na to není třeba mít nějaké zvláštní schopnosti. Ale zvednout se i přes hromadu klacků pod nohama, to už dokáže málokdo. Najít odhodlání a neochvějnou víru v sebe sama. Kde pokulhává spisovatelský um, plně jej převyšuje síla sdělení a sdílení, o kterou jde především. Všechno zlé je pro něco dobré a tady to platí dvojnásob.

01.07.2020 4 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Nebylo to marné, leč ani na zadek padající. Takový pěkný průměr. :-)

01.07.2020 3 z 5

Šalina do stanice touha Šalina do stanice touha Iva Hadj Moussa

Jsou mladí, jsou z Brna a svět by jim měl ležet u nohou. Jenže tomu tak není. Nepravdivý svět sociálních sití, moderní kancly a projekty, který jsou dobrý leda tak na dvě věci jsou jejich středobodem. A taky peníze a ty nemají... A tak se z příběhu stává crazy štatl story s výletem za hranice nejen všedních dní. Příběh, který se nebere vážně a jehož cílem je nabídnout hlavně zábavu. Umí si rýpnout, občas se peprně vyjádřit, štiplavě ironizovat. Humor si nachází cestu většinou přirozeně a tak mu to taky sluší nejvíc. Cílovka je nenáročný čtenář a ne intelektuál čtoucí veledíla. Tak na to bacha. :-) P.S. Brňák výhodou

21.06.2020 4 z 5

Díky tazateli, který nesoudí, nepodsouvá a nikam zpovídané netlačí se dostaneme pod pokličku života osmi samotářů. Každý má své důvody úniku, někdo je nohama na zemi víc, někdo o něco méně. Co však nejde upřít ani jednomu z příběhů jsou silné momenty a moudrá slova. Zajímavá je leckdy nevědomá shoda v cítění přírody (fascinace řekou...). Knihu jsem si koupila a to bylo věru dobré rozhodnutí. Budu se k ní vracet. Fotky snad netřeba vyzdvihovat. Absolutní symbióza k textu.

21.03.2020 5 z 5

Pamatuj na smrt Pamatuj na smrt Aleš Novotný

Tohle prostě vypadalo slibně i přes zařazení do young adult, které nevyhledávám. A taky že jo. Doporučuji všem nadšencům pro thrillery. Tenhle strčí do kapsy ledacos. Další autorův kus si pohlídám, snad se dočkáme. Kéž by.

11.03.2020 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Byla jsem tam. V tom pokoji, v té kuchyni, v té škole, všude. I v jejich hlavách. Dvořáková umí tak parádně přepínat mezi postavami. Některým čtenářům chyběla hloubka, důvody. Ale mně se právě líbí ta kulometná palba, tím to právě člověka rozseká. Symboliku vran chápu jako příměru k bezpodmínečné lásce. V ptačí rodince je všechno tak, jak má. To jen člověk si navzájem dělá sviňárny. A taky nakonec i těm vránám... Ať je to jak chce, zase maximální spokojenost. Každá autorčina kniha je totálně jiná a to mě vážně baví.

11.03.2020 5 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Neskutečně výborná kniha výborného spisovatele. Inu dobrá, možná jsem se nechala trochu unést, ale když tam je tak vysoká koncentrace formulací a vět, které mě zasáhly či způsobily čirou radost z četby. Někdy mi snad viděl i do hlavy... Nečetla jsem Démona poprvé a jistě nastane za čas chvíle, kdy mě popadne nutkání ji znova otevřít.

28.01.2020 5 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Osobní zpověď bez kudrlinek a příkras. Pít můžete z tisíce důvodů, ten důvod se vždycky najde. Zápisky jsou vítaným kopancem do hlav všem, kteří si říkají, že jim se to stát nemůže, ale i těm, kteří už jedou první ligu. Jedinou terapií, která má šanci na úspěch, je přiznat si pravdu. Nelhat si, nenamlouvat si. Alkohol sice dává, ale tisíckrát bere. A jak píše autor, je to půjčka z budoucnosti, kterou musíte splatit i s úroky.

26.01.2020 4 z 5

1793: Vlk a dráb 1793: Vlk a dráb Niklas Natt och Dag

Kniha mi dala docela zabrat, neboť historické romány nejsou zrovna to, co bych vyhledávala. Anotace mě ovšem přesvědčila pozměnit žánr. A nebylo to vůbec marné. Pomalu se rozplétající klubko jedné vraždy, která je sice stěžejním tématem, ale cesta k vyřešení vede přes více vrstev příběhu. Spíše než detektivka je kniha temnou a drsnou sondou do švédské historie, lidských pohnutek a osudů. Místy hodně upovídané a rozvláčné, nicméně zanechává ve mně dojem zdařilé prvotiny zajímavého autora. Přidanou hodnotou je, dle mého smělého úsudku, výborný překlad. Tady si budete češtinu užívat.

12.01.2020 4 z 5

Vděk Vděk Delphine de Vigan

De Vigan vás dojme, rozesměje, nutí k zamyšlení. Umí vystihnout podstatu, tnout do živého. Umí říct mnohé, k čemuž jí přitom stačí docela málo stran, což některé romány nesvedou ani na dvojnásobku. Obsah se totiž rozšiřuje ve vaší mysli, čtením mezi řádky. Vřele doporučuji.

12.01.2020 5 z 5