Medasek Medasek komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Na začátek musím říct, že tento žánr běžně nečtu, ale kniha je dost slavná a když mi ji půjčila babička, řekla jsem si proč ji nezkusit.
Kniha se velmi dobře čte, styl autorky je velmi příjemný a napínavý. Nejvíce se mi asi líbila první půlka knihy. Bylo to velmi zajímavé a emotivní.
Musím se přiznat, že jsem Hanu velmi litovala. Zažít to co ona, no neumím si představit jestli bych to zvládla. Vždycky jsem věděla, že toto období bylo příšerné, ale tato kniha mi ukázala, že bylo ještě horší než jsem si myslela.
Upřímně doufám, že se lidé z těchto událostí poučí, a že takovéto hrůzy už nikdy nenastanou.

18.02.2021 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Nedávno jsem někde viděla seriál a vzpomněla si jak mi tuto knížku babička četla před spaním. Bylo hezké se k ní po tolika letech vrátit.

23.01.2020 4 z 5

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Asi nejlepší poezie, co jsem, kdy četla. Moje nejoblíbenější báseň Pavučina.
Až tuhle! Mezi dvěma klasy,
když po dešti jsem šel,
spatřil jsem síť. To bylo krásy!
A tolik stříbra nikdy asi
jsem už pak neviděl.
Naprostá nádhera;)

23.10.2019 4 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Miluju tuhle knihu. Od doby co jsem ji objevila ji čtu jednou nebo dvakrát do roka. Příběh se mi asi nikdy neomrzí. Polaždé, když ji čtu zažívám stejně úžasný pocit nadšení a radosti, jako když jsem ji četla poprvé. Prostě a jednoduše je to moje srdcovka.

21.07.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Ach jo, jak já nesnášim, když čtu dobrou knihu a ona najednou skončí. Tahle kniha mě úplně rozsekala na kousky. Mým snem je pracovat v knihovně, a kdybych mohla pracovat ve stejné knihovně jako hlavní hrdinka, byla bych vážně šťastná.
Děj rychle ubýhal a mě stránky mizeli před očima. Úžasný příběh, i když značně předvídatelný.
Pana Reeda jsem si zamilovala. I Animat byla úžasná.
Jediné mínus knihy je na můj vkus příliš rychle ukončený konec.
Takže za mě tak 4,5*

08.03.2020 5 z 5

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Velice dobrá kniha. Moje první od autorky. Styl psaní mi naprosto sedl.

16.08.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Knihu jsem se rozhodla číst poté co jsem viděla film. Také byla součástí povinné četby. Ze začátku jsem měla pocit, že mě kniha nechytne, ale spletla jsem se. Teď patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších.

04.08.2019 5 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

(SPOILER) Kniha s opravdu silným příběhem. Četla se rychle, ale už ne tak lehce, jako autorčiny předchozí knihy. Přišlo mi, že je tu situace, vykreslena mnohem vážněji než v Dopisech ztraceným.
Nenašla jsem tu takovou tu pozitivitu, spíš na mě kniha působila trochu depresivně. A moc se mi tu nelíbilo, vysvětlení, proč vlastně Maegan podváděla. Přišlo mi to trochu, jako nedostatečné.
Rob byla zajímavá postava, která si podle mého názoru prošla v knize největším vývojem. Maegan byla taky fajn, jenom jsem jí prostě nemohla uvěřit to podvádění.
Také jsem jim nevěřila tu romantiku a přitažlivost. Bohatě by mi stačilo, kdyby byly jenom dobří přátelé.
Konec trochu překvapil. Jeho uvěřitelnost byla pro mě 50 na 50, ale jinak dobrý.
Můžu říct, že se mi kniha líbila, ale ne tolik jako ostatní knihy autorky.

20.12.2021 4 z 5

Hrobka nemrtvých Hrobka nemrtvých Rick Riordan

Miluji knihy tohoto autora. Má to vtip a jistou nezaměnitelnou eleganci.

15.03.2020 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Kniha se dobře četla. Přiměla mě hodně přemýšlet, o tom jak strašný by byl svět bez knih. Ale ještě horší mi přišla, ta strašná nevědomost lidí.

15.10.2019 4 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Začala jsem jí číst a už mě nikdo od ní neodtrhl. Jedna z mála knih kvůli které jsem ani nemohla spát. Děj postav byl strhujíci. Některé části bylo naprosto překvapující. Něco se dalo očekávat a občas se děj trochu táhl, ale jinak naprosto dokonalé ukončení série. Škoda, že nebudou už další díly. :( Autorka by mohla napsat ještě nějakou novelu, která by ukázala co se stalo s postavami po nějaké době.

07.08.2019 5 z 5

Na co slova nestačí Na co slova nestačí Brigid Kemmerer

Páni to zase byla jízda. Musím se přiznat, že knihu jsem přečetla neuvěřitelně rychle.
Čte se to úžasně. Příběh je silný, a možná mě bavil i mnohem více než první díl, protože téma mi bylo mnohem bližší.
Emma mě bavila, možná dokonce víc než Juliet. Rev byla taky naprosto skvělá postava. Obě postavy byly uvěřitelné.
Prostě kniha i přes vážná témata byla úžasná. A rozhodně doporučuji si jí přečíst.

04.11.2021 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Kniha mi přišla o trochu slabší než Šest vran. Jinak byla stejně úžasná. Mělo to napínavý děj. Konec mi připadal docela otevřený. Autorka by mohla vydat ještě nějakou novelu, ve které by rozvedla pozdější osud postav. Hlavně Inej a Kaze. Pozor SPOILER!!! Mathiasova smrt? Jako co to mělo znamenat? Mohla ji napsat aspoň trochu víc epicky. Vůbec jsem nepochopila, proč musel umřít.
Ale jinak úžasná kniha, kterou doporučuji přečíst.

03.10.2019 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Kniha se mi líbila mnohem méně než Kroniky prachu. Dlouhou chvíli mi trvalo si zvyknout na styl vyprávění prostřednictvím záznamu pro policii. Eliza byla zajímavá hlavní hrdinka, ale bohužel její volba životního partnera mi přišla taková nevysvětlená a těžko uvěřitelná.
Celkově mi příběh připadal, že se soustřeďuje na mnohem mladší publikum než tomu bylo u Kronik prachu.

20.02.2023 4 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

(SPOILER) Moje první kniha roku 2023. Musím říct, že skoro celou dobu jsem byla nadšená. Bohužel události svatby mi celý zážitek z knihy zkazily.

04.01.2023 4 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Tak tohle bylo hezké. Příběh velmi zajímavý, strašně dobře se čte a člověk se dozví i něco málo z historie. Postavy jsou velmi sympatické a dá se do nich velmi snadno vžít.
Jediný problém, za který strhávám jednu hvězdu, jsem měla s tím, že hlavní hrdinka lhala o důvodu svého příjezdu do městečka. Tohle je prostě věc, kterou v knihách už vyloženě nesnáším.

22.08.2022 4 z 5

Trochu jiná slečna Bridgertonová Trochu jiná slečna Bridgertonová Julia Quinn

Asi nejlepší kniha, co jsem od autorky četla. Poppy a Andrew byly dokonalí. Jak jsem to četla hned jsem dostala chuť si zajet do Portugalska a ochutnat všechny dobroty.

29.03.2022 4 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Velmi vtipné a čtivé. Knihy od autorky jsou prostě ideální na relaxaci. Jediné co bych knize vytkla je to, že Cecilie nebyla schopná přiznat Edvardovi pravdu hned na začátku.

13.03.2022 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Kniha splnila má očekávání. Vtipná oddechovka z prostředí vysoké školy s hrdinkou milující knihy.

24.11.2021 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla vůči knize velmi skeptická. Po přečtení anotace jsem si říkala, že mě kniha nebude bavit. Spletla jsem se.
Knihu jsem si přečetla kvůli čtenářské výzvě a nemohla jsem si vybrat lepší. Na to jak závažná témata se tam řešila se to četlo neskutečně lehce. Všechny postavy měly svůj osobitý a krásný charakter.
Do Declana jsem se zamilovala hned od prvního slova.
Tuto knihu rozhodně můžu doporučit.

22.04.2021 5 z 5