McGrinder McGrinder komentáře u knih

Nářek Slavíka Nářek Slavíka Simon R. Green

Třetí díl jsem opět přečetl na jeden zátah. Moc pěkný svět, tahle noční strana. Plná kouzel a všelijakých kreatur. Prostě kouzelný ostrůvek v lidském světě. Tomuto dílu dávám 75%.

09.06.2012 4 z 5

Agenti světla a temnoty Agenti světla a temnoty Simon R. Green

Jsem si tuhle sérii plánoval přečíst už dlouho, ale až teď jsem na to dostal chuť. Takže, včera v práci první díl, dnes v práci druhý díl. U prvního dílu jsem se tetelil blahem, jaký že to báječný svět Green opět vymyslel. Knihu jsem přelouskal za chvíli a moc se mi líbila. Večer jsem kouknul na zdejší recenzi k druhému dílu a trochu mě otrávilo, že podle st.me je druhý díl slabší. No, já si myslím, že tomu tak není. V práci jsem ho přelouskal za šest hodin. A to jsem něco dělal! Mě naopak připadne lepší, jako první díl. No věděli jste, že Jidáš se potlouká po světě už přes 2000 let? A že šel do sebe? A víte čím zabít anděla? Na to je speciální pistole, z masa a kostí, která žije svůj vlastní život, dýchá a po stisknutí spouště vysloví jméno oběti pozpátku, čímž ji zabije. A kouzelník Merlin? No, přečtěte si to. Super čtení, ale musím se připojit k názoru tsal, že Green občas nezvládá vysvětlování a tempo příběhu tak graduje a padá a graduje a padá. A kniha mohla být delší! Dávám 90%.

06.06.2012 4 z 5

Křivé ostří Křivé ostří Martin D. Antonín (p)

Tuhle knihu jsem dostal a moc jsem si od ní nesliboval. O to víc jsem byl překvapen, jak dobře a čtivě je napsaná.Hodnotím 80%

03.02.2012 4 z 5

Dolů mezi mrtvé Dolů mezi mrtvé Simon R. Green

Ale jo, nebylo to jářku špatné čtení, ale je to jedna z těch slabších autorových knih.Hodnocení 70%

03.02.2012 3 z 5

Morituri: Válka Morituri: Válka Simon R. Green

Souhlasím s Vavčou, jedná se o nejslabší díl série.

03.02.2012 4 z 5

Morituri: Rebelie Morituri: Rebelie Simon R. Green

Parádní pokračování Lorda Morituriho! Objektivně však musím říct, že trošku slabší jak první díl. Hodnocení 95%

03.02.2012 5 z 5

Morituri Morituri Simon R. Green

První díl série mě vážně nadchnul. Přečteno na jeden zátah. Pamatuji si, že jsem na knihu padnul náhodou v antikvariátu a ještě týž den s ní odjel na chatu. Odpoledne jsem chtěl přečíst pár stránek než půjdu do hospody na " jedno ". Začal jsem číst a skončil až někdy k ránu.

03.02.2012 5 z 5

Hvězdy, ty studené hračky Hvězdy, ty studené hračky Sergej Lukjaněnko

No, přečetl jsem to, nebylo to špatné, ale určitě to není kniha, po které bych sáhnul znovu. Prostě na " hlídky " to nemá ani náhodou. Hodnocení 60%

24.01.2012 3 z 5

Mladý Kedrigern: Zrození mistra Mladý Kedrigern: Zrození mistra John Morressy

Třetí z knih o mladém Kedrigernovi, kde se z kouzelnického učně stává mistr čaroděj. Hodnocení 95%

22.01.2012 5 z 5

Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti John Morressy

Druhá kniha o mladém Kedrigernovi, hodnotím 95%

Mladý Kedrigern a první kouzlo Mladý Kedrigern a první kouzlo John Morressy

Zde se dozvíme, jak se Kedrigern dostal k čarování. Hodnocení 85%

22.01.2012 4 z 5

Kletba von Krumpelsteinů a jiné hrůzy Kletba von Krumpelsteinů a jiné hrůzy John Morressy

Kniha u nás vyšla už po smrti autora. Asi je to ta nejslabší kterou jsem četl. Hodnocení 60%

22.01.2012 3 z 5

Kedrigern doma a na cestách Kedrigern doma a na cestách John Morressy

Tentokrát se nejedná o jeden příběh, ale sborník dvanácti povídek nejen o Kedrigernovi. Hodnocení 90%

Kedrigern a drak Comme il faut Kedrigern a drak Comme il faut John Morressy

Pátá kniha o čaroději Kedrigernovi. Přece jen trochu slabší jak předchozí 4 knížky, takže hodnocení 90%

Kedrigern a kouzelný pár Kedrigern a kouzelný pár John Morressy

Čtvrtá kniha o čaroději Kedrigernovi, opět potěší každého, kdo má rád fantasy, pohádky a laskavý humor pana Morressyho. Hodnocení 100%

Kedrigern a kouzelná hůlka Kedrigern a kouzelná hůlka John Morressy

Na knihách Johna Morressyho mě vadí jen jedna věc a to, že jsou moc krátké. Hodnocení 100%

Kedrigern a spletitá výprava Kedrigern a spletitá výprava John Morressy

Opět za 100%! Skvělá četba do nepohody.

22.01.2012 5 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Tak trojka letopisů je trochu slabší jak předchozí dvě knihy, ale pořád je to ten čtivý Vondruška. Hodnocení 80%

22.01.2012 4 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

To se čte tak dobře, že si člověk chvílemi myslí, že v tom středověku se muselo žít báječně :) Hodnocení 90%

Krev na lopuchu Krev na lopuchu Vlastimil Vondruška

Hm, tohle byla slabota. Hodnocení 55%