McGrinder McGrinder komentáře u knih

Báječný trest Báječný trest Bohumil Nohejl

Další z mých " chalupářských " knih. To jsou knihy, ke kterým se rád vrací v létě, když vegetuju na chatě.Poprve jsem ji četl když mi bylo asi 10 let a rád si ji přečtu i dnes, když mi táhne na 40.

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Musím naprosto souhlasit s gears2. Ač mám knihy J.Kulhánka velice rád, tak jeho poslední " dílo " Vyhlídka na věčnost nelze nazvat jinak než blábolem. Tak velké zklamání jsem už hodně dlouho nezažil. Násilně jsem se knihou prokousával a říkal si, jaký životabudič koloval autorovi v žilách když psal tuhle slátaninu. Opravdu to nechápu, jak něco takového mohl předhodit svým čtenářům. U své prvotiny Vládci strachu nechce povolit dotisk, páč prý se mu nepovedla. Knihu jsem četl a je dobrá. Je na ní poznat, že je to jeho první román, ale čte se to velice dobře. Pokud si ji chce někdo přečíst, musí ji shánět po Aukru a bůhví kde za šílené částky. Pak ovšem nechápu, kde pan Kulhánek ztratil soudnost, když nám předhodil tento paskvil. A když už něco takového musel napsat a poslat mezi lidi, proč tam proboha zamotal noční klub?! Ten si zasloužil důstojnější pokračování. Pokud by se hlasovalo o literárním průseru, tak Vyhlídka na věčnost má můj hlas. Hodnocení 10%

26.01.2012 1 z 5

Souostroví Gulag - 1. díl Souostroví Gulag - 1. díl Alexandr Isajevič Solženicyn

Podruhé to číst určitě nebudu, silně depresivní literatura. Ale přečíst by si to měl každý, speciálně voliči KSČM.

20.04.2013 4 z 5

Vítězství v Pacifiku Vítězství v Pacifiku Miloš Hubáček

Před rokem 1990 jsem to četl mockrát. Po převratu jsem kupoval spousty podobných knih a těšil se, že teď si přečtu konečně pořádnou " americkou " literaturu na tohle téma. NIKDO Miloše Hubáčka do dnes nepřekonal. Pokud si chcete přečíst o bitvě o Guadalcanal, sáhněte po téhle knize.

27.01.2012 5 z 5

Život ve staletích - 12. století Život ve staletích - 12. století Vlastimil Vondruška

Knihu jsem dostal dárkem, protože mé okolí vědělo, že V.Vondruška je můj oblíbený autor. Ač to není román či historická detektivka, tak musím říct, že kniha je moc pěkně udělaná a přečtená byla raz dva. Kdo se zajímá o historii českých zemí tak koupí rozhodně neprohloupí!

Ostrov přátelství Ostrov přátelství Miloš Zapletal

Tak tohle je jedna z knih, ke které se vracíte stále a stále. Poprve jsem ji četl když mi bylo asi 10 až 12 let. Dnes je mi 37 ( 2012 ) a minimálně jednou za rok, většinou v létě když jsem na chatě, si ji přečtu znovu. Ostrov přátelství je volným pokračováním Sedmičky.

Správce Impéria – Císař Správce Impéria – Císař Raymond E. Feist

Celou sérii Sága o Impériu mohu vřele doporučit, patří k tomu nejlepšímu co R.E.Feist i když tentokrát s pomocí Janny Wurts napsal.Nedá se hodnotit jinak než za 100%!

22.01.2012 5 z 5

Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Jak jsme se nedali aneb Kapitoly z dějin národního úpění Zdeněk Šmíd

Tak tuhle knihu čtu v podstatě pořád. Mám ji na poličce u postele a je tak ošmatlaná, až je mi hamba. Humor Zdeňka Šmída je prudce nakažlivý a konkrétně tahle kniha je naprosto úžasné počtení. Ze všech knih co jsem od autora četl, ji řadím na první místo, společně s knihou Lesk a bída Čekání.

16.09.2011 5 z 5

Olomoucký bestiář Olomoucký bestiář Vlastimil Vondruška

Asi nejlepší ze série Hříšní lidé Království českého. Právě ji čtu asi po šesté :-)

20.04.2013 5 z 5

Velký cirkus Velký cirkus Pierre Henri Clostermann

Jako kluk jsem ji přečetl mockrát. Nedávno jsem jsem po ní sáhnul znovu, že ji " jen tak proletím " a strávil jsem nad ní půl noci. Klobouk dolů před všemi, co to nevzdali, utekli a bojovali do poslední mrtě.

Znamení Jidáš Znamení Jidáš Vlastimil Vondruška

Ano, Vondruška opět nezklamal. Jsem rád, že máme městskou knihovnu, páč autor začíná knihy sekat jako Baťa cvičky a kupovat všechno co napíše, už prostě nejde.

22.01.2012 4 z 5

Mág – Učedník Mág – Učedník Raymond E. Feist

Parádní počtení! A to se týká celé série Trhlinové války. Všechny čtyři díly si přečtu minimálně jednou ročně. Hodnocení 100%

Čas vlků Čas vlků František Niedl

O něco lepší než první díl. Hynek dostává do správy hrádek Vlkov a buduje z něj hrad. Trestá lupiče a žení se z dívkou kterou nemiluje. Ten konec je takovej useknutej, otevřenej. No nic, jdeme na třetí díl.

27.03.2014 5 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Broboha! Desetidílný cyklus?! Než to celé vyjde, budu po smrti, bo mi táhne na 40! Ach jo, počkám na hodnocení dalších dvou dílů a pak se rozhodnu, zda to risknu.

21.11.2013

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Hm, pěkné počtení to bylo. Za tuhle detektivku by pana Vondrušku poplácala po rameni možná i Agatha Christie :)

06.08.2013 4 z 5

Pískožrouti Pískožrouti Denny Newman (p)

Sakra, proč jsou dobré knihy tak krátké?! A proč někteří autoři píší tak málo?! Moc jsem si oblíbil svět Mořičvílu. Autor se, ale dost fláká! Jiný už by napsal pět, šest knih, ale pan D. Newman sesmolil dvě krátké knížky, z toho jednu povídkovou!
Úryvek
Obyčejnou košili si James nikdy neoblékl na méně jak pět
pokusů a to ještě jenom tehdy, když měl opravdu dobrý den.
Košili položil na postel, pozorně ji prohlédl, postavil se tak,
aby nemohl vzniknout nejmenší omyl a opatrně dal levou
ruku do levého rukávu. Když si košili oblékl, zjistil, že je
naruby. Svlékl se. Obrátil košili. Oblékl se. Košile byla vzhůru
nohama. Svlékl košili. Obrátil košili. Oblékl se. Košile byla
nejen vzhůru nohama, ale i naruby. Při dalším pokusu byl
jeden rukáv obrácený dovnitř, takže chyběl. Při dalším chyběli
oba a košile byla vzhůru nohama. Při desátém pokusu, když
byla košile správně orientována a bezpečně seděla na svém
místě, se ukázalo, že je zapnutá ob dva knoflíky. Po přezapnutí
o tři na druhé straně. James Blond měl naštěstí natolik silné
sebeovládání, že se nerozčílil a každý další pokus podnikal se
stále stejným úsměvem ve tváři. Ale nesmál se tomu už
spoustu let.

03.02.2012 5 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Nechápu to nízké hodnocení. Já se při četbě báječně bavil. Pravda, je to trhlá humorná fantasy, ale plná " dobrej špeků "

Východ Modrého měsíce Východ Modrého měsíce Simon R. Green

Johohóóó! Tak zde jsem se bavil královsky! Kniha je plná humoru, ani na chvíli se čtenář nenudí. Jedna z nejlepších Greenových knih!

03.02.2012 5 z 5

Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Dlouhé noci Vikingů aneb Vraťte nám rabiáty Zdeněk Šmíd

Pokud bych měl Zdeňku Šmídovi něco vyčíst, tak to, že podobných knih jako Dlouhé noci vikingů nenapsal víc. Vlastně jednu přece a to Jak jsme se nedali aneb kapitoly z dějin národního úpění. Tyhle dvě a ještě Lesk a bída čekání, jsou skvělé humorné počtení do nepohody.
Úryvek z knihy:
"Takhle to dopadne vždycky," řekl otráveně - a ne zcela upřímně - Ódin, "my všichni bychom tak rádi umírali v boji a konali divy statečnosti - ale když ty ženské se do všeho zapletou - tamhle toho kalmara bych zabil nejdřív, koukněte, jak na mě kouká - ale tak já teď nevím, co říkáš, Njórde?"
"My bychom vás sice smetli jako brabence," odvětil Njörd, "ale nakonec se mužem spokojit s těmi padesáti voly."
"Dvacet volů s omluvou," řekl Ódin. "Třicet pět volů bez omluvy," řekl Njörd a Ódin přikývl.
"A můžeme spolu hrát vrhcáby," vzdychl Tór a zasunul velekladivo do koženého pouzdra.
Hodnocení 95%

Kedrigern a hlas pro Princeznu Kedrigern a hlas pro Princeznu John Morressy

Když se mi tato kniha asi před 18 lety dostala do ruky, bylo to jako zjevení. Poprve se mi stalo, že jsem dočetl knihu a okamžitě ji začal číst znovu. Lehký humor Johna Morresyho je těžce nakažlivý a kdo mu jednou propadne chce víc a víc!!!