MatoZu MatoZu komentáře u knih

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Erbenovy verše se krásně čtou. Ze třinácti básní mě pouze dvě nebavily. Ty ostatní ale miluju - mohu je číst pořád a pořád dokola a stále mě to baví.

02.09.2018 5 z 5

Pes, který uměl mluvit Pes, který uměl mluvit Lois Duncan

Pro mladší čtenáře rozhodně doporučuji.

Psí zpravodaj Psí zpravodaj Lois Duncan

Pamatuji se, že když jsem to před několika lety četla, hrozně se mi to líbilo.

Král Artuš Král Artuš Petr Kopl

Moc se mi líbily doprovodné ilustrace a příběh o Artušovi jsem si užila.

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Byly zde úžasně popsané myšlenkové pochody postav (jak je u Kinga zvykem). Gaunt je neuvěřitelně skvělý záporák a postavy Polly, Nettie, Brian a Allan mi byly velice sympatické. Na knize ale mi vadilo několik věcí.
SPOILER!
Všechny hlavní postavy na konci jako zázrakem unikly smrti, což velice kontrastovalo s krutostí a nelítostností předchozích událostí. Navíc mi přijde, že zbavit se Lelanda Gaunta bylo nějak moc lehké. Na druhou stranu spor mezi Wilmou a Netií, vyvrcholení sporu mezi baptisty a katolíky a v podstatě všechny momenty, ve kterých se objevil pan Gaunt byly podle mě opravdu úžasné.

31.08.2018 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Na téhle knize mi opravdu hodně vadilo přeskakování mezi vyprávěním z pohledu Donny a vyprávěním z pohledu Vica a Rogera. To, co se odehrávalo v autě bylo zajímavé, děsivé a napínavé, ale když se vyprávění točilo kolem Rogera, přeskakovala jsem řádky (a nic podstatného mi neušlo). Kdyby jen měla kniha kratší úvod a byla větší část knihy odvyprávěna z pohledu Donny...

31.08.2018 3 z 5

Misery Misery Stephen King

Dokonalost sama. Ze čtení mrazilo a Paula jsem nesmírně litovala. Annie byla úžasně šílená... Vadily mi jen ukázky z knihy, kterou Paul psal. Film byl tentokrát také moc povedený.

26.08.2018 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Moje první Kingovka. Knize nemám snad co vyčíst, kromě poměrně nezáživného začátku, kvůli kterému jsem chtěla knihu odložit. Díky Bohu, že jsem si to rozmyslela. Kniha je místy dost děsivá. Byly zde skvělé postavy, sympatické, soucítila jsem s nimi. Konec je velmi povedený.

26.08.2018 5 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Mě to i docela bavilo. Ze začátku byla kniha nečekaně děsivá a dvakrát mě dost překvapila, hlavně na konci. Některé pasáže byly zdlouhavé, ale nelituji, že jsem si ji půjčila.

26.08.2018 4 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Velmi znepokojující čtení... Nejsem si jistá, jestli by Dlouhý pochod měl tak velký úspěch i v reálu, ale určitě by se našli lidi, kteří by jej s oblibou sledovali - a to je na tom to nejděsivější.
Jen mě trochu zklamal konec - byl moc stručný.

26.08.2018 4 z 5

Pohádky o zvířátkách Pohádky o zvířátkách Alžběta Hodovníková

Pamatuji se, že jsem tuhle knihu s oblibou večer předčítala rodičům, abych se procvičila ve čtení. :-) Krátké a zajímavé bajky doprovázené krásnými ilustracemi.

21.08.2018 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Neříkám, že je to tak děsivé, že bych večer musela spát s rozsvícenou lampičkou, ale chvílemi jsem při čtení ani nedýchala. Téma je zajímavé. Jen ten konec pro mě nebyl moc uspokojivý. Zdál se mi jaksi urychlený a nestihla jsem si ho ani patřičně vychutnat.

Přesto knihu doporučuji a myslím, že si ji ještě někdy přečtu znovu.

21.08.2018 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná kniha. Každou chvíli vás nutí k zamyšlení a po každém přečtení v ní objevíte něco nového, co vám unikalo. Kéž by podobných knih bylo více.

Jsem moc ráda, že jsem knihu nečetla třeba už na prvním stupni základky, protože si myslím, že by mě to nebavilo a stejně bych si z toho nic neodnesla. Kniha se tváří jako dětská, ale podle mě není.

21.08.2018 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Velice zajímavé téma. Avšak chování a myšlení postav - hlavně matky - mi někdy přišlo dost nepravděpodobné.
Ani jeden z rodičů dvojčat mi nebyl sympatický. O to víc jsem litovala Kirstie/Lydii.
Překvapilo mě, že občas to vypadalo, že se z knihy vyklube duchařina.
Někdy se mi do čtení knihy nechtělo (například kvůli zdlouhavým popisům krajiny), ale i tak jsem měla potřebu dozvědět se, jak to skončí. Musím říct, že závěr mě překvapil a zanechal ve mě několik nezodpovězených otázek. Opět se mi ale zdál - jako zbytek knihy - dost nereálný.

Nejvíce mě naštvalo, že v obsahu bylo, že uvíznou v bouři na ostrově a matka najde něco v manželově šuplíku. Na tuto část jsem byla natěšená už od začátku knihy a netrpělivě jsem čekala, kdy tato zajímavá část přijde. A ona přišla až skoro na konci...

21.08.2018 2 z 5