Maryška Online Maryška komentáře u knih

Horská cesta Horská cesta Marianne Dubuc

Čekala jsem milý, jednoduchý příběh, ale knížka moje očekávání výrazně překonala. Bylo to milé i svým způsobem jednoduché, ale příběh nás chytil za srdce, synkové byli uchváceni, mně skoro ukápla slza. Hned mi řekli, že si tuhle knížku budeme číst znova...

22.06.2019 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Autor by měl být vděčný, že ze sebestředné, ufňukané a ublíženecké knihy, ve které je víc nudných a nechutných pasáží než humorných, udělal režisér Vejdělek tak svěží a vtipný film.

28.10.2018 1 z 5

Knížka Knížka Hervé Tullet

Dokonalý nápad, výborné provedení. Dětem se vždycky znova rozzáří oči, když jim knížka doslova ožívá pod rukama. Snad nikdy jsme ji nečetli jen jednou, ale vždycky aspon dvakrát hned po sobě.

O jabloňce O jabloňce Eduard Petiška

Nadcasova knizka, libila se mi jako diteti, libi se i dnes mym detem. Mezi nekdy nasilnymi versovankami v leporelech docela uleva, ze jde o prozu.

Medvěd a šeptání větru Medvěd a šeptání větru Marianne Dubuc

Další krásná, působivá a moudrá knížka Marianne Dubuc o tom, že je dobré naslouchat větru nebo svému instinktu, nebát se opustit zajeté koleje a zkusit nový život.

07.06.2021 5 z 5

O klíči O klíči Pavel Čech

Malý drahokam...

30.06.2017 5 z 5

Nový domek pro myšku Nový domek pro myšku Petr Horáček

Nápaditá, vtipná knížka s půvabnými ilustracemi, Baví opakovaně ročního, čtyřletého i mámu ;-)

Husa Líza Husa Líza Petr Horáček

Skvělá, vtipná, s krásnými ilustracemi. Rok a půl starý synek ji vyžaduje denně a ideálně dvakrát za sebou. Čtyřletý ji už umí nazpamět a dokáže ji mladšímu jakoby předčítat. Jen si budeme muset časem vysvětlit, že husy nedělají "uáááágag", to umí jen Líza ;-)

A A Pavel Čech

Geniální.
Věnováno muži s taškami. Jinak také známému jako muž před tankem. To mi vehnalo slzy do očí.

16.01.2023 5 z 5

Hubert & Hugo Hubert & Hugo Nikkarin (p)

Úvodní stránky k jednotlivým příběhům tvořené podle klasických komixů jsou dokonalé! Bonusová epizoda ve stylu historického Mickey Mouse nás dostala :)

02.07.2021 5 z 5

Nejkrásnější místo na světě Nejkrásnější místo na světě Petr Horáček

Laskavý příběh, jakých není nikdy dost. Hodnota domova a přátelství, je dobré si je připomínat. Ilustrace překrásné (byly by z nich nádherné obrazy).

26.10.2020 5 z 5

Krtek a podzim Krtek a podzim Hana Doskočilová

Znovu a znovu si musíme se synky číst, jak švestka krtkovi bumbác na hlavu :))) Milé, pozitivní, jedna z našich nejoblíbenějších.

17.04.2017 5 z 5

Na procházce ve vlaku Na procházce ve vlaku Radek Malý

Věk leporel už u synků minul, u mě už hodně dávno... ale tohle leporelo jsme museli mít. Všechny nás baví a opravdu moc. Je pro nás potěšení si ho prohlížet a číst. Ilustrace, verše i vazba jsou dokonalé!

17.10.2020 5 z 5

Robot v divočině Robot v divočině Peter Brown

Krásná knížka o tom, v čem se skrývá pravá lidskost, jaká je síla vlídnosti a přátelství.

08.12.2019 5 z 5

Kluk s křídly Kluk s křídly Miloslav Jágr

Okouzlí děti i dospělé, na obrázcích stále nacházíme něco nového, něco legračního. A konec vždycky dojme...

29.12.2018 5 z 5

Johan už není sám Johan už není sám Henrik Hovland

Kouzelná knížka, velmi vtipná i dojemná. Vcelku jednoduché věty, je skvělá i pro našeho začínajícího čtenáře. "Máš tak krásně velké přední zuby!" :D

22.02.2018 5 z 5

O odvážném autíčku O odvážném autíčku Jiří Žáček

... a první dvě sloky přednesené synkem u zápisu do první třídy měly velký úspěch!

17.04.2017 5 z 5

Barvy Barvy Hervé Tullet

Opět skvělá, chytrá a kouzelná knížka. Stejně jako u Knížky děti svými prsty ovládají, co je na stránkách nakresleno. Tentokrát se nekouzlí s puntíky, ale míchají se barvy. A skvělé pro rodiče i děti je, že kromě toho, že si děti procvičí jemnou motoriku a vnímání barev, hrozně je to zároveň baví :-)

Pozor, volám všechny hračky! Pozor, volám všechny hračky! Milena Lukešová

Jako dite jsem to milovala, peclive studovala obrazky a nektere verse mi zneji v hlave dodnes.

Paví očko, dobrý den! Paví očko, dobrý den! Milena Lukešová

Dost jednoduche i na leporelo, nic neobvykleho, ale ilustrace i verse spolehlive hezke. Zvlast ocenuji moznost hledani v obrazcich, o cem vypravi verse, a moznost interakce primo s knizkou - pri bource jsme bubnovali na stranku, pri klepani na dvere tukali prstem, to mel syn nejradeji.