O odvážném autíčku

O odvážném autíčku https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43356/bmid_o-odvaznem-auticku-JLL-43356.jpg 4 19 10

Leporelo pro kluky a všechny malé cestovatele! Hravé verše doprovázejí půvabné obrázky a naše žluté odvážné autíčko najdou děti na různých místech a vždy ve společnosti mnoha zajímavých věcí. Může sloužit k prohlížení i procvičování paměti, výslovnosti a pozornosti. Na začátku doporučujeme u knížky společné chvíle dítěte s rodičem!... celý text

eliska2106
28.01.2022 5 z 5

Dcera miluje auta, takže ji dostala jako dárek. Moc mile mě překvapila. Krásný veršovaný příběh doprovází originální ilustrace.

muchomurka
29.05.2021 3 z 5

Knížku jsem si koupila, protože mi hodně připomínala pohádky, které nám dědeček vyprávěl jako dětem před spaním. Ale byla jsem zklamaná. Verše pěkné, ale kolážový styl se mi nelíbí. Nejvíce mě tam rušili na konci ty lidské postavy v moři. Aji naši malou bambulku koláž mátla a neoslovila. Škoda, mohlo to být moc hezké leporelo, takto asi nebude moc čtené.

Briv
19.01.2020 5 z 5

* Syn ho od nás dostal na své první Vánoce a i když měl teprve 9 měsíců, tak si ho s velkým zájmem prohlíží, když mu předčítám. Jsem zvědavá, jak se mu bude líbit v budoucnu. Mě zaujalo velmi - jednak tématem, protože s manželem ( i se synkem) hodně a rádi cestujeme a i zpracováním. Ač koláže nemám moc ráda, tahle se povedla a hodně mě baví spousta detailů, které jsou v knížce vyobrazeny, už se těším, až je budeme s kloučkem hledat.

Litocha
04.01.2020 3 z 5

U nás se žádné bezbřehé nadšení nekonalo. Knížku jsme přečetli (verše jsou typicky žáčkovské - nedrhnou, občas se objeví i poměrně nečekaný rým), obrázky prohlédli (kolážová forma je rozhodně oživením, mě ale zaujaly více než syna - nejvíce se mu líbilo autíčko nasávající benzín), ale požadavek na opětovné čtení se neobjevil.

bibi.r
24.10.2018 5 z 5

Tuhle syn fakt miluje. Obrázky a verše spolu naprosto dokonale ladí.

M-arta
12.12.2017 5 z 5

Příjemné verše Jiřího Žáčka doplněné neméně svěžími a kultivovanými ilustracemi, které v kolážích zajímavě kombinují prostorové a plošné obrázky. Knížka stručně popisuje rodinný výlet, jehož hlavním hrdinou je žluté autíčko, které toho poměrně dost najezdilo.Chlapečci si autíčko zamilují určitě a moc se líbilo i naší dceři - doporučuji okolo 2 let.

Dáma s hrnstjm
30.05.2017 5 z 5

Originální leporelo s velmi neobvyklými "kolážovými" ilustracemi. Líbí se mi nápad i provedení, ani verše nejsou k zahození :)

Maryška
17.04.2017 5 z 5

... a první dvě sloky přednesené synkem u zápisu do první třídy měly velký úspěch!

Maryška
01.02.2015 5 z 5

Knizka me nejdriv trochu zarazila, asi mi ilustrace prisly prilis neobvykle, ale spolu se synky jsme si ji moc zamilovali. Ilustrace jsou vtipne, originalni, nejlepsi je tunel! A verse Jiriho Zacka bezkonkurencne skvele. Patri k nasim nejmilejsim knizkam.

vojtěch p.
26.03.2014 5 z 5

Asi nejlepší leporelo , co jsem kdy viděl .

Jiří Žáček
česká, 1945
1983  88%Aprílová škola
2010  91%Krysáci
1996  92%Slabikář
2015  86%Ezopovy Bajky
2007  81%Okurková sezóna

Kniha O odvážném autíčku je v