marwinmh marwinmh komentáře u knih

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Tentokrát bohužel jedno velké NE. Nemohla jsem se začíst, v dialozích jsem se ztrácela a celkově mi všechny postavy přišly jakoby na něčem celou dobu "ujížděly". Autorka to umí lépe.

13.10.2022 2 z 5

Jelikož je to má první kniha od tohoto autora, nemám tak možnost srovnávat s jeho předchozími detektivními počiny, a možná proto mě kniha, postava Coco, její rodinní příslušníci a přátelé bavili. Palec nahoru za formu vyprávění příběhu prostřednictvím e-mailové korespondence hlavní postavy.

13.10.2022 4 z 5

Knihomolka Knihomolka M. K. Hardy

Milá teen romantika.

13.10.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Očekávání jsem měla veliká, bohužel pro mě byla kniha zklamáním. Příběh samotný, ani postavy na mě nezapůsobily, na styl vyjadřování jsem se nemohla naladit. A celkové vykreslení Šumavy, kterou já zažila vždy a jen jako krásný kout naší země, jakožto to nejzapadlejší místo pro život, se svými jednoduchými obyvateli, už tomu jen nasadilo pomyslnou korunu....za mě se toto nepovedlo.

13.10.2022 2 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Příběh o tom, jak nástup komunismu zcela změnil život (ne)jedné rodiny. Příběh mě zaujal a čtení bavilo, možná o to víc, že Předmostí znám, i když už v té nové "sídlištní" podobě.

27.08.2022 4 z 5

Nejdražší suvenýr Nejdražší suvenýr Petra Jirglová

Na knihu jsem se těšila, avšak byla pro mne zklamáním. I když mám ráda nenáročné čtení a zamilované příběhy, tak kdybych tento příběh minula obloukem, o nic bych nepřišla. Nesympatické hlavní postavy a příběh jakoby ušitý horkou jehlou. Škoda.

27.08.2022 1 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Příjemná letní teen romantika, kterou přečtete za jeden den. Sympatická ústřední dvojice - krásní, mladí, nadaní, vtipní, a i když jde o klasický scénář lásky mezi nejlepšími kamarády, tak vás čtení bude rozhodně bavit a k tomu jako bonus na vás dýchne prázdninová atmosféra. Za mě palec nahoru.

25.08.2022 4 z 5

Samotářky Samotářky Barbora Šťastná

Smutně laděný příběh tří generací žen jedné rodiny. Nejdřív jsem nevěděla, zda se mi kniha líbí či nikoliv, jelikož je zde opět zdrojem většiny problémů neschopnost mluvit o svých pocitech, pohledu či názorech, ale nakonec přece jen hodnotím kladně, ačkoliv Ludmila mi byla vyloženě nesympatická a její rozhodnutí uzavřít se mezi čtyři stěny a odvrhnout od sebe svou rodinu je pro mě stále neakceptovatelné.

Kéž bych ti to dokázala říct Kéž bych ti to dokázala říct Hannah Beckerman

Příběh o jedné rodině, u které nemoc, činy jednotlivých členů a především neschopnost spolu vzájemně a bez příkras mluvit, domýšlení a vykládání si skutečnosti k obrazu svému zapříčiní, že se na dlouhá léta rozpadne a dohromady ji má slepit opět až nemoc jedné z nich.... podaří se jim najít sílu si vše vzájemně vyříkat, vyslechnout si pravdu a důvody, co je vedlo k jejich jednání?
Na můj vkus trochu rozvleklé s neustálými náznaky, ale přesto čtivé a opět potvrzení pravdy, že lidé by spolu měli vzájemně komunikovat, i když to může mnohdy bolet.

19.08.2022 3 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Romantický příběh plný slunce, vůně levandule, výborných zákusků a samozřejmě lásky. Jak už to u takovýchto knih bývá, nečekejte od nich čtenářský zážitek na vysoké úrovni, spíše klidné a pohodově strávené chvíle nad příběhem Penelope, které se zhroutí svět, aby mohla odjet do míst, kde jí bylo vždy nejlépe, objevila, co chce od života a konečně našla lásku, kterou měla dlouhá léta přímo pod nosem.

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Dvě sestry, dva propojené životy a příběh o tom, že ne vždy je dobré dát na první dojem, jelikož činy lidí mohou mít nejrůznější pohnutky. Tato kniha mě bavila a u čtení jsem se rozhodně nenudila.

19.08.2022 4 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Obálka knihy je nádherná a evokuje ve mě vidinu příjemných chvil strávených nad historickým románem, avšak já naopak dostala nijaký příběh o v klášteře zneužívané a týrané dívce, do níž se zamiluje bohatý a mocný šlechtic, vezme si ji za ženu a místo pohádkového života se vzájemně "nenávidí", aby nakonec vše dobře dopadlo. Mám ráda červenou knihovnu, ale tento příběh nebyl pro mě příjemným čtenářským zážitkem.

19.08.2022 2 z 5

Okno s dívkou a ptáčkem Okno s dívkou a ptáčkem Dagmar Digma Čechová

Navzdory spoustě kladných ohlasů mě tato kniha neoslovila, ba naopak mi přišla velmi těžko uvěřitelná, s velmi nesympatickými postavami a klišovitým happy-endem. Ale jak vidno, své čtenáře si příběh získal a takto to má být.

19.08.2022 2 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Nora, sirotek vychovaný brilantním chirurgem, ve svém životě touží nejvíce po tom, moci vykonávat chirurgickou praxi, avšak to by nesměla žít v době, v níž společnosti vládnou muži a ženy mají dbát na své dobré a mravné vychování, udržovat teplo rodinného krbu a debatovat o výšivkách či módních trendech. Příběh o boji za svůj sen, o touze po uznání a lásce si zaslouží vaši pozornost.

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Čtení, samotný příběh i hlavní postavy Audrey Rose a Thomase mě bavily. Úplně jsem cítila vlhký vzduch, protkaný mlhou a pachem krve, když jsem četla scény z míst činu, a i když jsem tušila, kdo oním Rozparovačem je, požitek z četby mi tento fakt nijak neubral. Druhému dílu se bránit nebudu.

19.08.2022 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Příjemné detektivní čtení, kdy děj plyne natolik rychle, že se nenadějete a už čtěte poslední stránku. Hlavní postavy byly sympatické, příjemně a nenásilně se doplňovaly, při hledání ztracených dívek a pátrání po pachateli. Líbilo se mi vykreslení další dějové linky z osobního života šéfinspektora Ketta - snaha zvládnout dvě věci, které miluje, a to svou práci a své děti. Rozhodně si další díl nenechám ujít, protože mě zajímá.....jak to bylo dál?

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Až taková detektivka to nebyla, i když mrtvolu tady najdeme, ale v podstatě až na samém konci knihy, kdy se autorka vyšetřováním vraždy zabývá jen okrajově. Příběh se spíše věnuje hledání odpovědí na otázky z minulosti. Nebo to špatné, četlo se to dobře, ale čekala jsem intenzivnější čtenářský zážitek.

14.06.2022 3 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Chápu, že kniha o sebevraždě z důvodu "nevím jaký má smysl má existence" není předurčena, že se u čtení budu bavit, ale na mě to působilo příliš depresivně a šílená obálka tomu jen dodala.

14.06.2022 2 z 5

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Románový příběh o proslulé vražedkyni se čte velmi dobře. Na mě to bylo roztahané a vleklé, každopádně autorce děkuji za zajímavě uchopený příběh o skutečných událostech, které otřásly společností daleko za oceánem.

14.06.2022 3 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Hodnotím velmi kladně, i když mi to trochu připomínalo seriály typu Polda či Dvojka na zabití.
Jelikož mě však "zkrachovalí" chlápci bojující s nekalými živly poslední dobou baví hodně, tak jsem si čtení užila.

14.06.2022 4 z 5