Martina1725 Martina1725 komentáře u knih

Julie & Julia Julie & Julia Julie Powell

Po shlédnutí filmu jsem si chtěla knihu přečíst. Dalo se to, ale občas dost nuda.

23.08.2020 3 z 5

Velmi osobní kniha o zdraví Velmi osobní kniha o zdraví Margit Slimáková

Kniha hezky psaná, ale opakuje již notoricky známé doporučení o zdraví.

18.08.2020 3 z 5

Můj život ve Francii Můj život ve Francii Julia Child

Hezká odpočinková kniha o Francii a francouzské kuchyni až mám chuť některé recepty vyzkoušet.

18.08.2020 5 z 5

Zdravé střevo Zdravé střevo Jiří Kuchař

Z knihy jsem si napsala několik praktických typů, určitě doporučuji, na druhou stranu by se dala napsat stručněji a méně rozvláčně.

24.05.2020 4 z 5

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Tato kniha není pro každého. Přiznávám, chvíli jsem to nepobírala, některé časti knihy mi ale něco přinesly.

19.01.2020 4 z 5

Řeč emocí Řeč emocí Karla McLaren

Velmi zajímavá kniha, byla tam spousta uvědomění, která by měla přijít v obecnou patrnost pro šťastnější život, na druhou stranu se četla velmi těžko - těžko napsané a musela jsem si jednotlivé kapitoly rozplánovat, abych to vůbec byla schopná dočít.

16.01.2020 4 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Kniha pro lidi, co moc nečtou, pohodová, plná inspirace.

10.11.2019 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

V knize se prolínají dva příběhy. První je chytlavý a napínavý a pak najednou čtenář spadne do druhého příběhu, krerý se ze začatku trochu táhne. Pak už se to trochu rozjede. Nakonec se oba příběhy propojí.

15.06.2019 4 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Krásná obrázková bichle, která nabízí jiný pohled a zároveň tristní neznalost lesníků a městskýcj zelení i obecně lidí. Určitě stojí za přečtení, kniha dost ovlivnila, jak se dívám na stromy teď.

16.05.2019 5 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Kniha se krásně čte, odpočinková, ale i trochu k zamyšlení. Inspiruje tím, jak se postavy vyrovnávají se svou životní situací.

07.05.2019 5 z 5

Myšlenkové mapy Myšlenkové mapy Tony Buzan

Dalo by se napsat stručněji, ale asi jedna z mála knih, která mě tak rychle ovlivnila. Začla jsem si hned malovat myšlenkové mapy pro srovnání myšlenek a mou tvorbu. V knize jsou krásné příklady. Určitě stojí za to si ji alespoň vypůjčit a prolistovat a rychle přečíst pro inspiraci.

07.05.2019 5 z 5

Čekala jsem miminko, ale... Čekala jsem miminko, ale... Lucie Lebdušková

Určitě je dobře, že tato kniha existuje. V knize najdete příběhy žen, ale i ručité kroky, jak se se touto životní situací vyrovnat. Je to vítaný pohled a snad pomůže dalším ženám tohle téma nezametat pod koberec, protože pak dále dělá v rodiném systému neplechu, když si to žena nezpracuje.

01.04.2019 4 z 5

Novodobé ženské rituály - Praktická příručka ceremonialistky Novodobé ženské rituály - Praktická příručka ceremonialistky Lilia Khousnoutdinova

Kniha stručně shrnuje základní přechodové i roční rituály. Čekala jsem ji trošku obsáhlejší, ale pro začátek stačí.

15.03.2019 3 z 5

Člověk hledá smysl: Úvod do logoterapie Člověk hledá smysl: Úvod do logoterapie Viktor Emil Frankl

Kniha se nelehce čte s těžkým tématem, ale stála za to, bylo tam několik zajímavých myšlenek.

09.03.2019 4 z 5

Bohové a bohyně v nás Bohové a bohyně v nás Zuzana Řezáčová Lukášková

Pěkná, čtivá knížka s pár krásnými ilustracemi, odhaluje blíže některé Slovanské bohy a radí, jak s jejich archetypy pracovat v rovině psychologické.

01.03.2019 4 z 5

Skvělý průvodce tématem, o kterém se v našich končinách začínáme teprve dozvídat. I když by se možná kniha dala napsat stručněji, je v ní vše důležité.

12.02.2019 5 z 5

Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Rozkvétající žena - Příběh zasvěcení dívky v ženu Mary Dillon

Menší knížka, krásný krátky příběh o tom, jak žena vstupuje do ženství. Tím jak ji ženský kruh vítá, tak už vstupuje vědomě poněkud jiným způsobem než jsme zvyklé v naši kultuře...

10.02.2019 4 z 5

Základní formy strachu Základní formy strachu Fritz Riemann

Odborná kniha, kde jsem se dozvěděla vše, co jsem potřebovala, ovšem moc mě nebavila a musela jsem se docela do čtení nutit.

03.02.2019 2 z 5

Biologie víry Biologie víry Bruce H. Lipton

V této knize jsem se nedozvěděla nic nového, ale pro mou logickou část bylo fajn vidět vše logicky podloženo. Jen mě mrzí, že se autor víc nevěnoval tomu, jak ty naše bloky změnit a přeprogramovat.

14.01.2019 3 z 5

Oranžová kniha Oranžová kniha Osho

Hůř se čte, ale je to inspirace pro ty, co chtějí meditovat v praxi.

24.12.2018 3 z 5