Řeč emocí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Emoce – zejména temné a nerespektované – v sobě obsahují obrovské množství energie. Všichni víme, co se může stát, když je vytěsníme nebo slepě vyjádříme. V knize Řeč emocí empatická léčitelka Karla McLarenová popisuje, jak se ke svým emocím stavět a jak uchopit jejich životně důležitou moudrost, která vás bezpečně nasměruje k rozřešení a vnitřní rovnováze. Předkládá praktická cvičení k celému spektru pocitů od hněvu, strachu a studu až k žárlivosti, smutku, radosti a dalším. Pomocí těchto cvičení se naučíte obratně a odborně pracovat s vlastními emocemi i s pocity druhých lidí. Dostává se vám do rukou v dnešní době tak velmi potřebný zdroj revolučních informací a dovedností, který učí navázat nový a posilující vztah s vlastními emočními stavy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292423/big_rec-emoci-8E0-292423.jpg 430
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Noxi
Originální název:

The Language of Emotions, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Řeč emocí

hu_87
21.06.2021

Knížka je vhodná pro lidi, kteří se sami v sobě moc nevyznají a chtěli by se dozvědět, jakou roli hrají emoce v jejich životě.
Pro analyticky zaměřené lidi, kteří nad těmito věcmi jsou zvyklí přemýšlet, je kniha ztrátou času.
Knížka mi nepřijde jako něco extra, jedna z tisíce knih, která slibuje seberozvoj. Autorka se spíše opírá o svou vlastní zkušenost, mnohdy mi chybí citace některých věcí (ovšem pokud nejsou tyto informace čistě z autorčiny hlavy), sem tam se objeví nějaká jakoby odbornější pasáž, ovšem opět pouze zmíněná stručně, jednoduše. Je to jednoduché na čtení, prostě seberozvoj dostupný pro všechny. Nejedná se o odbornou publikaci a jak jsem psala, je to ideální volba pro lidi, co se sami v sobě moc dobře nevyznají a nejsou zvyklí o svých emocích přemýšlet v alespoň dostatečné rovině.

Little.deer
19.05.2021

V určitém období mého života mi knížka pomohla, je trochu náročnější na čtení, ale líbí se mi, jak autorka člověka učí s emocemi pracovat...


Martina1725
16.01.2020

Velmi zajímavá kniha, byla tam spousta uvědomění, která by měla přijít v obecnou patrnost pro šťastnější život, na druhou stranu se četla velmi těžko - těžko napsané a musela jsem si jednotlivé kapitoly rozplánovat, abych to vůbec byla schopná dočít.

Měnící
09.11.2018

Doporučuji. Já jsem po většinu svého života své emoce potlačoval. A pak jsem chtěl sobě více porozumět, a kamarádka mi doporučila tuto knihu. Tato kniha mi přijde mimořádná v tom, jak nově a originálním způsobem emoce popisuje. Kniha má dvě části. První je zaměřená jako úvod do obecných souvislostí, a je zde hledání svého středu nebo kapitola o traumatu. Druhá se naplno věnuje jednotlivým emocím, jejich popisem a s návodem, jak s nimi pracovat. Cvičení jsem většinou zkoušel a beru je jako užitečná, ale hlavní bohatství knihy vidím v popisech. Mám pocit, že přečtením knihy jsem si dal dohromady mnohé souvislosti, které by mě v životě nenapadly. Porozuměl jsem tak lépe sobě i svým blízkým. Jen samotné vyjadřování emocí správným způsobem, budu ještě nějakou dobu sám pro sebe hledat. Ještě bych chtěl upozornit, že není jednoduché některá tvrzení z knihy přijmout a přečíst celou, takto obsáhlou knihu. Také se mnohé několikrát opakuje, ale to jen proto, že podobné souvislosti platí obecně pro více emocí, a kniha je koncipována tak, že pak stačí si otevřít knihu na jedné emoci, například vzteku, strachu, nebo žalu, a není vůbec potřeba procházet souvislosti řešené předtím v jiných kapitolách. Přijde mi, že je škoda, že se tak často věnuje úsilí rozvíjení správného myšlení a nedává se prostor učení se správnému vyjádření emocí. Tomu dle mého může tato kniha významně napomoci, a můžu se tak cítit lépe nejen já, ale i ostatní kolem mě.