Řeč emocí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Emoce – zejména temné a nerespektované – v sobě obsahují obrovské množství energie. Všichni víme, co se může stát, když je vytěsníme nebo slepě vyjádříme. V knize Řeč emocí empatická léčitelka Karla McLarenová popisuje, jak se ke svým emocím stavět a jak uchopit jejich životně důležitou moudrost, která vás bezpečně nasměruje k rozřešení a vnitřní rovnováze. Předkládá praktická cvičení k celému spektru pocitů od hněvu, strachu a studu až k žárlivosti, smutku, radosti a dalším. Pomocí těchto cvičení se naučíte obratně a odborně pracovat s vlastními emocemi i s pocity druhých lidí. Dostává se vám do rukou v dnešní době tak velmi potřebný zdroj revolučních informací a dovedností, který učí navázat nový a posilující vztah s vlastními emočními stavy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292423/rec-emoci-8E0-292423.jpg 3.923
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Noxi
Orig. název

The Language of Emotions, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Řeč emocí

Přidat komentář
Martina1725
16. ledna

Velmi zajímavá kniha, byla tam spousta uvědomění, která by měla přijít v obecnou patrnost pro šťastnější život, na druhou stranu se četla velmi těžko - těžko napsané a musela jsem si jednotlivé kapitoly rozplánovat, abych to vůbec byla schopná dočít.

Měnící
09.11.2018

Doporučuji. Já jsem po většinu svého života své emoce potlačoval. A pak jsem chtěl sobě více porozumět, a kamarádka mi doporučila tuto knihu. Tato kniha mi přijde mimořádná v tom, jak nově a originálním způsobem emoce popisuje. Kniha má dvě části. První je zaměřená jako úvod do obecných souvislostí, a je zde hledání svého středu nebo kapitola o traumatu. Druhá se naplno věnuje jednotlivým emocím, jejich popisem a s návodem, jak s nimi pracovat. Cvičení jsem většinou zkoušel a beru je jako užitečná, ale hlavní bohatství knihy vidím v popisech. Mám pocit, že přečtením knihy jsem si dal dohromady mnohé souvislosti, které by mě v životě nenapadly. Porozuměl jsem tak lépe sobě i svým blízkým. Jen samotné vyjadřování emocí správným způsobem, budu ještě nějakou dobu sám pro sebe hledat. Ještě bych chtěl upozornit, že není jednoduché některá tvrzení z knihy přijmout a přečíst celou, takto obsáhlou knihu. Také se mnohé několikrát opakuje, ale to jen proto, že podobné souvislosti platí obecně pro více emocí, a kniha je koncipována tak, že pak stačí si otevřít knihu na jedné emoci, například vzteku, strachu, nebo žalu, a není vůbec potřeba procházet souvislosti řešené předtím v jiných kapitolách. Přijde mi, že je škoda, že se tak často věnuje úsilí rozvíjení správného myšlení a nedává se prostor učení se správnému vyjádření emocí. Tomu dle mého může tato kniha významně napomoci, a můžu se tak cítit lépe nejen já, ale i ostatní kolem mě.


Doporučujeme

Ticho: síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Ticho: síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit
Všichni žijem v blázinci
Všichni žijem v blázinci
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše
Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše
Tajemství: Kniha vděčnosti
Tajemství: Kniha vděčnosti

Autor a jeho další knihy

Karla McLaren
americká

Kniha Řeč emocí je v

Právě čtených9x
Přečtených28x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených3x
Knihotéce23x
Chystám se číst55x
Chci si koupit14x