martina.tim martina.tim komentáře u knih

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Málo kdy zavítám do vod fantasy, ale tenhle příběh mě učaroval od samého začátku až do posledního slova. Nádherný příběh, který mě vtáhl do svého světa víl a který mě na chvíli odpoutal od reality a nabil mě vzrušením a neskutečnou touhou číst dál a dál. Tímto děkuji autorce za skvělé chvíle.

30.04.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Příběh je skvěle napsaný a poutavý. Nenudila jsem se ani chvíli. Rozhodně doporučuji všem milovníkům thrilleru a napětí. Jen mě mrzí to neustálé srovnávání s Kingem, které hatí hodnocení této knihy. King a C.J. Tudor jsou dva rozdílní autoři. A to že se lehce inspirovala knihou To? No a? Mě zase nudí King. Každopádně skvěle zpracovaný příběh a doufám, že se dočkám i dalších příběhů od C.J. Tudor.

06.04.2019 5 z 5

Kecy mýho fotra Kecy mýho fotra Justin Halpern

Naprosto oddechová knížka. :) Skvěle jsem se pobavila a úsměv mi zůstal od začátku až do konce.

31.03.2019 5 z 5

Dívka, která četla v metru Dívka, která četla v metru Christine Féret-Fleury

Já bohužel nesdílím takové nadšení, jak někteří z vás. Od začátku na mě příběh působil až sektářsky. Jakoby "knihy" byly v životě to nejdůležitější a proto je "musíme" uctívat. Nejspíš tuto knihu ocení hlavně ti, kteří si libují v čichání, laskání se se stránkami, a já vlastně nevím co všechno někteří jsou schopni s nimi dělat. Já miluju knihy, ale nejsou pro mě modlou, jako zde v příběhu, a proto jsem ho nejspíše nepochopila správně a proto mě nebavil. Ke konci jsem četla aniž bych vůbec věděla o čem čtu. Nic ve mě nezanechala, ale chtěla jsem ji dočíst "co kdyby náhodou". Jenže nic, prostě NIC.

18.03.2019 1 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Za mě pěkná napínavá jízda. O 100% se mi líbila více než Temné hlubiny.

10.03.2019 5 z 5

Všechno, co máme Všechno, co máme Kerry Lonsdale

Upřímně jsem od knihy čekala něco jiného. Nejspíš jsem se nechala unést anotací. První polovina knihy na mě působila dost taková nudná, ale zase má své opodstatnění vůči vývoji příběhu. Nejsem velkým příznivcem románů a proto mě některé části přišli až přeslazené a nezajímavé až jsem měla chuť knížku odložit. Každopádně druhá půlka knihy mě bavila více a hlavně poslední třetina. Aimee mi bylo líto cítila jsem její ztrátu a bolest. Epilog mě navnadil na druhý díl, ale po zkušenosti s touto knihou mám chuť se spíš vrhnout rovnou na tu druhou část knihy protože mě zajímá jak to s nimi dopadne a nechce se mi příliš zaobírat omáčkou kolem. Nu, čtení je to spíše pro relax, než přílišné přemýšlení. :)

02.03.2019 3 z 5

Tajemství hřbitova Crossbones Tajemství hřbitova Crossbones Kate Rhodes

První polovina byla skvělá. Vše odsýpalo a já byla ráda, že jsem narazila na knihu, kde nejsou hektolitry krve a scény, které jdou až na dřeň. Ale bohužel jaksi se to začalo postupem kazit. Nevadí mi v thrillerech a detektivkách nějaká romantická linka, ale tady mi přišla Alice jakoby vypila litr "modrého pramene" a jakoby z ničeho nic. Konec knížky byl zajímavý a určitě překvapivý a pro mně nečekaný, ale mohl být také lépe propracován. Každopádně nelituji přečtení někdy si určitě přečtu i druhý díl.

21.02.2019 3 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Naprosto skvělé pokračování Sebastiana Bergmana. Miluju a obdivuju propracovanost příběhu, ve kterém je spousta napětí. Sebastian je stejný "hovado" jako v předešlém díle a né-li ještě větší. Co se týče vyšetřovacího týmu tak se mi postavy líbí i když Vanja je tak trochu podobná povahově Sebastianovi i když si to ani neuvědomuje. Za to její chování i vůdči Billymu bych ji jednu vrazila, ale i tak je vcelku sympatická. Doporučuji.

13.01.2019 5 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Tuto autorku mám velice ráda už od první knížky - Všude kolem černý les a za mě byla tato dokonce lepší než Žena z kajuty č.10. Byla více propracovaná i když se může zdát, že se nic neděje, tak i přesto jsem se do ní zažrala a nepustila. A rozuzlení bylo skvěle vymyšlené. Super :)

28.12.2018 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Musím říct, že tato kniha byla skvěle napsaná i propracovaná. Jediný problém mi dělalo číst o týrání unesených žen, ale to je čistě můj problém né knihy. Hlavní hrdinové jsou mi sympatičtí. Dávám palec nahoru a těším se na další díl.

15.12.2018 4 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Pro mě to byla zatím nejslabší kniha od autora. Taková táhlá pro mě nezáživná dějová linie. Četla jsem ji snad měsíc a ne a ne se začíst spíš jsem se mnohdy nutila.

26.11.2018 2 z 5

Sběratel Sběratel John Fowles

Za mě skvěle zpracované téma. U knihy jsem se ani chvíli nenudila a trnula jsem stránku po stránce. Mirandy mi bylo líto a vlastně i Fredericka. Za mě doporučuju. A to nejsem na psychothrillery. Klobouk dolů.

18.11.2018 5 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Liz Lawler

Za mě super čtení. Napínavá až po samý závěr. Sice spousta mrtvých a spousta krve, ale zase co čekat od vyšinutého šílence že? :) Příjemné nedělní počtení.

11.11.2018 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Naprosto skvělá detektivka. Od začátku až do konce to bylo špičkově propracované a člověk se ani na chvíli nenudil a nezastavil. Vřele doporučuji.

06.11.2018 5 z 5

Temné říční proudy Temné říční proudy Sharon J. Bolton

Prostě klasika. Je to skvělá knížka. Bavila mě od začátku až do konce. Plavat v Temži bych si nelajzla.

03.10.2018 5 z 5

Tvrdohlavá stvoření Tvrdohlavá stvoření Aimee Bender

Trošku zvláštní dílo. Bylo to takové nemastné ani neslané. Komentář píši po nějaké době a už si vlastně ani nevzpomínám co v ní bylo.

03.10.2018 3 z 5

Hrobník a jiné mystické povídky Hrobník a jiné mystické povídky Antonín Jirotka (p)

Mnoho knih od českých autorů nečtu. Respektive vůbec. Ale tuhle jsem si vybrala protože jsem měla chuť na nějakou tu "záhrobní" a tajemnou tématiku. Můžu říct, že mě převážná část povídek bavila. Na odpočinek a relax byla knížka fajn.

03.10.2018 5 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Příjemné první setkání s touto autorkou. Už jsem četla více knih s touto tématikou a tahle mě popravdě bavila nejvíce. Děj byl vymyšlený tak, že jste se nenudili na žádné stránce (tedy alespoň já se nenudila) pořád se něco dělo. Jediné mínus, které mě tam vadilo byla již zmiňovaná romantická linka. Na mě byla až moc sladká a proto nevěrohodná. Každopádně knížku můžu doporučit a už se těším na další díl.

09.08.2018 4 z 5

Dělej, že ji nevidíš Dělej, že ji nevidíš Mary Higgins Clark

Příběh byl velice poutavý a vůbec jsem se ani chvíli nenudila. Lacey byla sympatická hlavní hrdinka a nelituji čas ztrávený jejím příběhem. Měla jsem ji přečtenou za pár hodin. Vím, že za týden už nebudu vědět co v knize bylo, ale o to v podstatě ani nejde. Líbí se mi tvorba M.H. Clarkové, protože je pro mě odpočinkovou a vítanou relaxací.

28.07.2018 4 z 5

Smrtící rozhodnutí Smrtící rozhodnutí Kathy Reichs

Tento třetí díl byl pro mě nejslabším. Přišlo mi, že je zde více “teorie” než v minulých dílech. Myšleno hromada vysvětlování různých policejních i nepolicejních zkratekjurisdikcí, které jsem stejně hned po přečtení zapomněla. A také námět “motorkářské gangy” mě nijak nenadchl. Co se týče rodinných trablů, tak ty mě v tomto díle nevadili spíše naopak. Uvidím, jak na tom bude další díl. Snad lepší.

08.07.2018 3 z 5