Hrobník a jiné mystické povídky

Jak budou vyřešeny dávno uzavřené či promlčené zločiny na životech? Tajemný telefonát, který nezaznamenala žádná telefonní ústředna, záhadný dopis podepsaný ďábelskou rukou, spiritistické kroužky, investigativní pátrání novináře či obyčejná potřeba svěřit se a ulevit černému svědomí – to jsou některé z námětů povídkového detektivního souboru, jehož tématem je Smrt ve všech svých podobách. Staré případy znovu ožívají, nabývají děsuplných kontur a potvrzují vědomí, že zlo odpradávna provázejí jako siamské dvojče obyčejné lidské vlastnosti – žárlivost, strach, pomsta a touha po mamonu či moci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355316/big_hrobnik-a-jine-mysticke-povidky-N92-355316.jpg 3.921

Kniha Hrobník a jiné mystické povídky

stju

Když jsem se začetla do povídek Antonína (Zdeňka mladšího) Jirotky, okamžitě se mi vybavily pocity, které jsem vždycky měla při čtení brožovaných knížek, které jsem si dříve kupovala do vlaku nebo autobusu, aby cesta lépe utíkala, případně na dovolenou. Nechci autorovu tvorbu vůbec zlehčovat, naopak velmi oceňuji, že povídky rozhodně nejsou podle jedné šablony: některé jsou vážné, k zamyšlení, jiné humorné, případně nepředvídatelné s nádechem mystiky nebo úplně klasické krimi, ale vždy zaujmou a pobaví. Navic náročnější čtenář v povídkách najde i odkazy na díla i autory klasické literatury, které autora zjevně ovlivnily. Takže za mne - v této době jako čtení na dovolenou rozhodně doporučuji.

Arkagas

povídky Zdeňka Jirotky znám a mít je ucelené v knize je skvělé. Mám za to, že i naši autoři umí napsat fajn "mystické" čtení, které čtenáře potěší a nemusíme číst zrovna Poa a jiné klasiky. Výhoda této knihy je v tom, že povídek je tu spousta, nejsou dlouhé a tak si můžete čtení dávkovat jak chcete.
Některé jsou slabší, některé jsou lepší, tak jak je to vždy. Za vůbec nejlepší asi považuju Hrobníka, jehož obsah zdobí i obálka knihy (ach ty koně, ano.. :-D), ale pro čtenáře co mají rádi tajemno a nechtějí se moc pitvat v nějaké dlouhé knize je to skvělá volba :)

martina.tim
03.10.2018

Mnoho knih od českých autorů nečtu. Respektive vůbec. Ale tuhle jsem si vybrala protože jsem měla chuť na nějakou tu "záhrobní" a tajemnou tématiku. Můžu říct, že mě převážná část povídek bavila. Na odpočinek a relax byla knížka fajn.

DominaCZ
29.04.2018

Trochu jednodušší, ale ujde to.

oolinkaa
07.02.2018

Tak povídky mě fakt nebavily.nektere jsem ani nečetla.

levánoha
10.12.2017

Pěkné oddychové čtení, asi nejvíce se mi líbila povídka Samara.

Warden
01.11.2017

Povídky z nichž většina už vyšla v edici Krimi-Signál. Jestli u nás umí někdo psát tajemné, až mystické povídky s detektivním nádechem, je to Antonín Jirotka. Jeho povídky mne baví vždy, čte se to samo a tato kniha není vyjímkou. Pevně doufám, že budou následovat další knihy tohoto autora. Pošmákl jsem si od začátku do konce.
Ad Krimi-Signál. Tam mně kromě povídek pana Jirotky neskutečně bavily příběhy, které psal Jiří Margolius. Detektivní kancelář Ostrovid, její majitel Viktor Rys a jeho sekretářka Stela Uličná. To bylo něco parádního! Kdyby tohle tak vyšlo souhrně...Ale J.Margolius je po smrti, takže asi smůla :(