martin9929 martin9929 komentáře u knih

Třemšínský drak Třemšínský drak Mikuláš Pešta

Zajímavé a poutavé vyprávění z okolí Třemšína. Každá kapitola vypráví příběh z jiného období dějin. Kapitoly jsou řazené vzestupně od dob pohanských až po současnost. Jedná se o povídky, ale na konci knihy autor uvádí vše na pravou míru.

18.01.2024 5 z 5

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Klasický Jeffery. Kniha opět pobavila.

30.06.2023 5 z 5

Santini: Peklem duše k světlu světa Santini: Peklem duše k světlu světa Jaroslava Černá

Vzhledem k tomu že žiji nedaleko Plas a Mariánské Týnice, kde Santini pracoval a jeho práce mne velice zajímá a fascinuje, sáhl jsem po této knize. Santiniho život nebyl zrovna lehký, přesto dokázal to, co je v knize popsáno. Místy se příběh posune i několik let do předu, ale to lze jistě prominout. Hlavní okamžiky Santiniho života jsou zmíněny dostatečně.

06.02.2023 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Za mě jeden ze slabších příběhů. Celkem rozvleklý děj. Věčné upozorňování na Otovu prostopášnost.

23.10.2022 4 z 5

Podivná úmrtí panovníků a panovnic Podivná úmrtí panovníků a panovnic Jan Bauer

Celkem poutavé vyprávění o osudech asi nejznámějších panovníků a panovnic české historie. Bohužel pro lidi zajímajících se o historii blíže nepřináší kniha nic nového nebo závratného.

02.05.2022 4 z 5

Souhvězdí Kata Souhvězdí Kata Rafal Dębski

Tato kniha se mi dostala do ruky náhodou, protože knihy žánru fantasy moc nevyhledávám. A musím říct, že mně příběh vtáhl a pustil až na konci. Opravdu čtivý děj. Žádná hluchá a nezáživná místa.

04.04.2022 5 z 5

Císařova past Císařova past Steve Berry

Zajímavé téma tohoto dílu. Rád jsem se začetl do poutavého příběhu.

06.03.2022 5 z 5

Královražda na Křivoklátě Královražda na Křivoklátě Vlastimil Vondruška

Klasický Vondruška.

01.11.2021 4 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Moje první kniha tohoto autora. A určitě ne poslední.

30.10.2021 5 z 5

Na zemské stezce Na zemské stezce Martin Nesměrák

Zajímavé čtení. Trochu nepatřičné výrazy ze současnosti, ale chápu že autor chtěl příběh přiblížit dnešním čtenářům. Určitě si přečtu další díl.

28.09.2021 5 z 5

Nihilista na balkonu Nihilista na balkonu Petr Holý

Takové oddechové čtení. Místy vtipné.

25.04.2021 3 z 5

Po  stopách Keltů v Čechách Po stopách Keltů v Čechách Vladimír Mátl

Velice čtivé a poutavé vyprávění o životě Keltů. S popisem cest na některá významná oppida v Čechách.

17.03.2021 5 z 5

Toulky zaniklou Plzní II. Toulky zaniklou Plzní II. Jan Hajšman

Kniha plná zajímavých informací o místech v Plzni, která už neexistují.

07.11.2020 5 z 5

Zázračný medailon Zázračný medailon Zuzana Koubková

Skvělá série příběhů.

26.04.2020 5 z 5

Bez duše Bez duše Martin Stručovský

Pěkné a napínavé čtení. Určitě si přečtu další díly.

02.02.2020 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Tahle série mně opravdu dostává víc a víc. Na konci mně mrzelo, že je příběhu konec.

03.08.2019 5 z 5

Karel IV. - Největší záhady a mystéria Karel IV. - Největší záhady a mystéria Vladimír Liška

Pro mně zajímavá a čtivá kniha.

07.06.2019 5 z 5

Na hradech, v klášterech, v podhradí Na hradech, v klášterech, v podhradí Dieter Breuers

Tato kniha hodně pobavila. Pro zájemce o život ve středověku super počtení.

28.01.2019 5 z 5

Hvězdy první republiky Hvězdy první republiky Alžběta Nagyová

Mám rád prvorepublikové filmy a proto jsem sáhl po této knize. Životopis herců je stručný. Bohužel jsem našel několik chyb v datech, nedokončené věty. A také výběr nejslavnějších filmů bych řekl že je skrovný. Ke konci knihy jsem měl pocit uspěchanosti.

15.01.2019 2 z 5

Smrt na Karlštejně Smrt na Karlštejně Jan Bauer

Kniha není úplně špatná. Dějově hezké, vykreslená doba Václava IV. Akorát mi vadí příliš vulgárních výrazů. To se mi k autorovi nelíbí.

01.07.2017 4 z 5