Karel IV. - Největší záhady a mystéria

Karel IV. - Největší záhady a mystéria https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/327350/bmid_karel-iv-nejvetsi-zahady-a-mysteria-7ns-327350.jpg 4 22 6

Karel IV. byl výjimečný panovník a osobnost, která měla pro rozkvět zemí Koruny české nezpochybnitelný význam. Na rozdíl od svého otce byl velkým patriotem, do Čech se ze svých cest vždy rád vracel a i díky tomu se Praha za jeho vlády stala centrem evropského dění. V čem vězí velikost a sláva tohoto středověkého vzdělance? Vladimír Liška nás ve dvanácti kapitolách provází jeho dětstvím, popisuje korunovaci a její důsledky, okolnosti vzniku známých staveb a mocného vladaře zobrazuje jako člověka, manžela a otce.... celý text

Damonka12
28.10.2020 4 z 5

Velmi zajímavá kniha.

Magrata15
26.05.2020 5 z 5

Kompletní shrnutí života Karla IV. - od narození, přes dětství, jeho válečnické i vladařské úspěchy či neúspěchy, jeho svatby, děti až po jeho smrt.
Kniha byla velmi zajímavá, četla se dobře, jen některé názvy kapitol jako: "Hrad svatého grálu?" nebo "Mystéria Karlova mostu" byly trošku nadnesené a obsah nebyl takový, jako názvy slibovaly. Přesto se mi knihy Vladimíra Lišky velmi líbí.

jiri77
16.04.2020 4 z 5

Jednoduše, nenáročně a přesto přehledně a čtivě napsaná kniha o Karlu IV.

martin9929
07.06.2019 5 z 5

Pro mně zajímavá a čtivá kniha.

Ketesh
08.11.2018 5 z 5

Perfektně zpracovaná knížka.

Zefi
28.05.2017 4 z 5

Zaujimava dobre sa citajuca publikacia o Karlovi IV., ktora nenarocnym sposobom dokaze prijemne priblizit tohto vynimocneho panovnika.