Na hradech, v klášterech, v podhradí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Podtitul: Středověk, jak ho neznáte Vyprávění o tom, jak žili obyvatelé středověké Evropy a jak vypadal svět, který je obklopoval. Každodenní život na královských a šlechtických hradech, v klášterech, ve městech i v poddanských vesnicích. Materiální i duchovní svět středověku. Hlavní historické události té doby a jejich protagonisté - spory císařů s papeži, války, křížové výpravy atd. Řada kapitol je stylizována jako vyprávění očitého svědka nebo účastníka události....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34897/big_na-hradech-v-klasterech-v-podhradi-ao9-34897.jpg 4.430
Žánr:
Literatura faktu, Literatura naučná, Historie

Vydáno: , Brána
Originální název:

Ritter, Mönch und Bauersleut, 1994


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Na hradech, v klášterech, v podhradí

braunerova
19. února

Skvělá kniha. D.B. vykládá středověk formou spousty historek a krátkých příběhů, doplněné odborným výkladem a pohledy do kalendáře. Kniha není uspořádána chronologicky, ale tématicky - původ jmen, čas, sex, vznik klášterů, postavení žen ... Potěšila mě spousta zajímavostí, například proč je 13 nešťastné číslo, jak zašantročil papež 12 dní nebo jak se chtěli Benátčané přestěhovat do Konstantinopole.

"V zemi Čechů leží město Praha. Tam přicházejí Rusové a Slované, Turci a Židé, muslimové a křesťané. Prodávají tu kožichy, zbraně, cín a samozřejmě otroky. Dokonce ve velkém množství. Ibn Fadlán ale říká, že tam nabízení otroci jsou většinou malí a nevzhlední."

martin9929
28.01.2019

Tato kniha hodně pobavila. Pro zájemce o život ve středověku super počtení.


tarasnica
10.07.2017

Prvních sto stran mne bavilo, potom už moc ne, takže jsem nedočetl :)

keksik4
08.03.2017

Super kniha pro toho, koho zajímá "vážná" historie, ale i pro ty, co mají raději "drby". Já si ji nosím z knihovny dost často,a proto plánuji její pořízení do domácí knihovničky-a protože máme doma celkem těsno, té cti se dostane opravdu málokteré knize. Je psána lehkým stylem, s humorem (občas se neudržím a prostě vybuchnu smíchy). Při čtení se člověk dozví spoustu zajímavostí, takové ty střípky z každodenního středověkého života, které nám v hodinách dějepisu neřekli. Opravdu vřele doporučuji k přečtení.

muhli74
28.08.2012

Doporučuji každému, koho zajímá středověk. Kniha není nudná, dobře se čte a je dokonce i vtipná. S letopočty a daty to autor nepřehání, člověk se v pohodě orientuje ve jménech všech zmíněných postav a nemusí se vracet o pár stránek zpět, aby pochopil o čem čte, Obsahuje spoustu zajímavých detailů a souvislostí, které si dnes ani neuvědomujeme