Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Výborná kniha :-) Další díl po letech, ale jako kdyby to bylo včera, čtenář se hned dostal do děje.. A kniha za celou dobu nepustila.. Je moc čtivá, zajímavý příběh, vraha jsem tipla správně, ale jistá jsem si vůbec nebyla a to je dobře :-) Příběh je tajemný, nikdy nevíte, co z toho všeho je důležité a co je náhoda nebo jen souhra okolností.. Malinko uspěchaný byl konec a Erica je taková superhrdinka, co přežije všechno.. :-D Autor opět stvořil výborné dílo a už aby tu bylo další.. :-) To mluví zkrátka za vše :-)

14.11.2022 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

To byla jízda, přečteno jedním dechem :-) Opět výborně propracovaný, zajímavý příběh.. Postavy jsou tak lidské.. Na další knihu od Lisy se vždy moc těším a nikdy nezklamala, vřele doporučuji a už teď se těším na další knihu, už aby to bylo :-)

11.11.2022 5 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Při čtení této knihy jsem měla velmi smíšené pocity.. Celou dobu se to přelévalo od "to je ale blbost" po "super, jen rychle dál". Takže od jedné hvězdičky k pěti, které jsem se nakonec rozhodla dát.. Možná právě proto, protože tohle se mi stalo prvně.. :-D Nevím, jestli bych to úplně nazvala hororem, ale inspirace Stephenem Kingem je tu hodně cítit.. Viděla bych v knize určité hluboké poselství, ale to jsem si uvědomila až úplně na konci, kdy to člověk vstřebával.. A kdo jsou Syčící paní a Hezký pán doopravdy, to mi blízké není, ale vlastně proč ne.. Když teď člověk myslí na knihu s odstupem, tak nemohu vlastně říct, zda knihu doporučuji nebo nedoporučuji, takhle nerozhodné to vlastně pořád je, tak pozor :-D

07.11.2022 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Tak dlouho jsme čekali, ale musím uznat, že to stálo za to :-) Ale hrozně rychle to uteklo.. :-( Ale to je pro knihu dobrá vizitka, když ji čtenář nemůže odložit :-) Je to velmi mrazivý příběh, děsivý.. Jurek je sice už nějakou dobu mrtvý, ale i tak je stále tu.. V myslích lidí, které zničil.. A to pak stojí lidské životy.. Autoři to opravdu výborně vymysleli, jen výběr obětí mi přijde zvláštní.. Není nahodilý, ale i tak jsem si občas říkala "proč"... ale celkově nemohu než dát pět hvězd a knihu doporučit :-)

07.11.2022 5 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Po delší době konečně kniha od tohoto výborného autora.. :-) V poslední době je prequel nějak v módě, ale tady mi to vůbec nevadí :-) Dozvěděli jsme se, jak se spojily cesty Holgera a Mii.. Mnoho věcí o jejich životech... Tentokrát byl děj dost komplikovaný a člověk už byl pak hrozně netrpělivý, že nešlo přestat číst.. :-) Případ to byl zvláštní a neobvyklý.. Vřele doporučuji jak knihu, tak celou sérii :-)

01.11.2022 5 z 5

Jako stín Jako stín Helen Fields

Výborná kniha, ostatně jako od autorky vždy.. :-) Skvěle vykreslené postavy, opět pár zvláštností u postav jako nikde jinde.. Drobné napojení na sérii s Lucem Callanachem, úplně to pasovalo.. A ten padouch, ten byl.. Autorka je prostě jistota a už teď se těším na další knihu :-)

01.11.2022 5 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Musela jsem si nechat chvíli knihu uležet :-) Společné téma, každá povídka jiná, lepší i horší, asi jak komu sedne.. :-) Mě se asi nejméně líbila první povídka Krysí ostrov a nejvíce Skartovačka, asi závist :-D Nesbo je zde poznat, spousta super nápadů.. Ale příště nás od něj čeká další HH, na to se těším mnohem více.. :-) Už aby to bylo :-)

16.10.2022 4 z 5

Hlas do ticha Hlas do ticha Jenny Blackhurst

Dobrá kniha :-) "Její smrt prý byla nehoda, ale někdo tady lže.. " .. to je super popisek, ale spíš by tu mělo být napsáno.. "všichni tady lžou.." :-D Hezky zamotaný děj, samé překvapení.. Když už si myslíte, že víte kdo co, brzy pochopíte, že jste pořád úplně mimo, až do samého konce :-) Výborně vykreslené postavy, ze snobské společnosti, až je jich člověku skoro líto :-) Hezky se to četlo, takže já mohu pouze doporučit :-)

12.10.2022 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tak to tedy bylo dílko :-) Souhlasím s názory ostatních, také bych řekla hvězdičku za nápad a druhou za obálku a vyplýtvaný potenciál.. škoda no.. Je to celé děsivé, jsem moc ráda, že je to pouze fikce.. Na druhou stranu se bojím, že lidstvo je všehoschopné a že v krajních situacích bych se už ničemu nedivila.. Tak budiž to odstrašujícím příkladem.. Rozhodně jsem očekávala mnohem více a zklamání bylo úměrné očekávání.. Ale asi si každý musí udělat svůj názor..

09.10.2022 2 z 5

Šepot v mlze Šepot v mlze Darcy Coates

Moc jsem se na knihu těšila, čtenář je moc zvědavý, co se stane dál :-) Osud Beth není nijak překvapující.. Nebylo to zase tak napínavé jako předchozí knihy, ale čtenář stejně musel pořád číst dál, tohle autorka prostě umí :-) Tohle bych vážně nechtěla zažít :-D A není to poslední díl, tak si snad pospíší :-) Už teď se těším :-)

09.10.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Musím uznat, že autor je s každou další knihou lepší a lepší.. Tahle má poutavý příběh, část v minulosti i současnosti, žádná hluchá místa, vše dává smysl.. Čte se jedním dechem a nedá se odložit.. zkrátka výborná česká detektivka :-)

03.10.2022 5 z 5

Skotské pohádky / Scottish Tales Skotské pohádky / Scottish Tales neznámý - neuveden

Zajímavá zkušenost se skotským nářečím :-) Jinak bych knihu nazvala spíš Skotské horory, protože kdyby mi tohle někdo četl před spaním, tak nikdy neusnu :-D Ale na druhou stranu je to hezký vhled do jiné kultury :-) Jsou kraťoučké, takže se dobře čtou a jinak mi asi hodnocení nepřísluší :-)

24.09.2022 4 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Kniha mě opět neskutečně bavila.. :-) Je druhou knihou, co jsem od autora četla a musím uznat, že budou následovat další, jinak to prostě nejde :-D Je skvělý, originální, vtipný a také trochu blázen :-D Čtenář se dozví mnoho zajímavého a občas se od srdce zasměje.. :-) Je to taková oddechovka, která jemně a nenásilně plyne :-) Kromě toho, kdy se občas pod autorem podlomí větev.. kdo četl, pochopí :-D a ostatním to doporučuji ;-)

22.09.2022 5 z 5

Iluze Iluze Camilla Läckberg

Kniha se mi velice líbila :-) Je neobvyklá, dvě hlavní postavy s určitou velkou psychickou odlišností, aby to člověk trochu zaobalil :-) Vraždy jsou provedené originálním způsobem, motiv je však starý jako lidstvo samo :-) Vraha šlo odhadnout celkem brzy, ale to vůbec nevadilo :-) Bylo to velmi čtivé, bavilo mě to od první do poslední stránky :-) Takže mohu jen doporučit :-)

19.09.2022 5 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Kniha mě nadchla.. :-) člověk stále viděl autorovy knihy všude a říkal si, že to není nic pro něj.. a chyba lávky :-) občas jsem se od srdce zasmála jako už dlouho ne.. :-D tato kniha je navíc skvělá i v tom, že na mnoha místech člověk byl.. takže je zajímavé, jak se liší autorův pohled na ta místa.. :-) A také kniha dává spoustu inspirace, kam vyrazit u nás za poznáním.. :-) klidně bych zvládla další díl :-)

15.09.2022 5 z 5

Zvuk Zvuk James Patterson

Tak toto je velmi zvláštní kniha.. Podle anotace to znělo zajímavě, čekala jsem tedy úplně něco jiného.. Ne že by nebyla čtivá, do jisté chvíle to bylo velmi dobré.. A asi bych původní směr knihy vzala lépe, ale co se tak ve dvou třetinách ukázalo... (teď kroutím hlavou) Ale na druhou stranu si umím představit, že se na světě zkoumá ledacos.. A tohle by mohlo platit za odstrašující příklad.. Takže v podstatě ani nevím, jaký mám z knihy pocit.. :-D Takže asi tak :-D

11.09.2022 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Opět výborná kniha.. Jak je u autorky obvyklé, dva případy, jeden hrůznější než druhý.. A jedna postava byla opět na facku.. :-D Trochu více osobnějších emocí.. Že i slza ukápla.. Ale na druhou stranu se člověk občas musel pousmát, protože dlouho fungující byznysy jsou našimi hrdiny rozbity jako nic.. oni se objeví a všichni najednou začnou dělat primitivní chyby.. :-D Ale i tak to stálo za to, takže mohu jen a jen doporučit a už teď se těším na další díl série, snad ještě bude :-)

01.09.2022 5 z 5

URaNovA URaNovA Lenka Elbe

Tak toto je hodně zvláštní počin :-D Musím uznat, že anotace byla docela lákavá a poměrně dost velký kus mě to i bavilo.. Jak jede Henry do našeho státu po třiceti letech pátrat po osudu své snoubenky, která zmizela v dole po jednom z propadů.. Tam se čtenář do něj dokázal vžít, do jeho třicet let trvajícího traumatu... A od určitého místa dál to bylo vlastně vtipné.. Ale to už to člověk dočítal jen aby se dozvěděl konec.. Za mě to byl naprosto pohřbený potenciálně skvělý příběh.. I když z jiného pohledu, proč vlastně ne.. :-) Tak za to ty tři hvězdy, ale nejsem si jistá, že ještě po nějaké knize autorky sáhnu.. Působilo to trochu tak, jako kdyby se sama autorka nedokázala rozhodnout a tak toho v jednom díle zkusila více.. Ale v rámci podpory českých autorů, uvidíme.. :-)

28.08.2022 3 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

Kniha se mi moc líbila :-) Velmi čtivá, plná překvapení, odkrývaných postupně, aby čtenář ani na chvilku nepocítil úlevu z napětí :-) A že to tedy bylo.. Vždy si po přečtení knihy jako tahle říkám, že si člověk musí opravdu dávat pozor na lidi, hlavně na ty, kteří vypadají sympaticky a usmívají se.. :-D Ale zde se člověk nedokáže vlastně vžít do postav, není ani psychopat, ani oběť.. A přesto jsem moc ráda, že jsem si knihu přečetla a už teď se těším na další :-)

27.08.2022 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Zase skvělá kniha, která mě moc bavila.. Čtivá, propracovaná.. Ale hodně předvídatelná... Pravého vraha jsem podezírala vcelku brzy.. Ale tentokrát mě autorka trochu naprdla, že z mé oblíbené postavy udělala sobeckou nesympatickou osobu, se kterou měl člověk půl knihy chuť zatřást, ať se probere.. Ale holt to jsou emoce z knihy :-D Takže teď jen doufám, že další díl ukáže změnu :-D Hurá na něj :-)

26.08.2022 5 z 5