martenkaaa martenkaaa komentáře u knih

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Hodně drsný příběh, slzy tekly proudem. Rozuzlení jsem sice trochu čekala, ale i tak hodnotím plným počtem, protože budu tuto knihu nějakou dobu vstřebávat.

12.03.2024 5 z 5

Řekni lituji Řekni lituji Michael Robotham

Po přečtení “Řekni lituji" si kladu jednu jedinou otázku - jak je sakra možný, že série Josepha O'Loughlina nevisí na prvních místech světových žebříčků, ze kterých na nás místo toho křičí knihy s absolutně klišoidními a předvídatelnými příběhy, které jsme vlastně všichni četli už několikrát?
Michael Robotham je králem svého řemesla. Dokáže čtenáře neskutečně polapit, vtáhnout do děje a vyvolat v něm tak obrovskou škálu pocitů a emocí. A Joea prostě nelze nemilovat. Až na pro mě slabší Vraky (a to je jen proto, že mně není téma, do kterého je kniha zasazena, blízké), je každá Robothamova kniha napsaná vždy o laťku výš. A "Řekni lituji" mne totálně vystřelilo z trenek. Knihu jsem přečetla za pár hodin a rozhodně nelituji. Ale litovat budu, až budu mít přelouskanou tuto fantastickou a nervy drásající knižní sérii.

01.02.2024

V podezření V podezření Michael Robotham

Přistihla jsem se, že v poslední třetině knihy místy ani nedýchám! Skvělé počtení, už se těším na další knihy z této série.

17.11.2023

Prodloužený víkend Prodloužený víkend Gilly Macmillan

Kniha vtáhla do děje, byla čtivá, ale zápletka byla hodne přitažená za vlasy.
Škoda, mělo to potenciál.

15.11.2023 3 z 5

Mezi nimi Mezi nimi Veronika González

Musím říct, že se jedná o perfektně vylíčenou vztahovku a příběh mne opravdu pohltil. Na to, že se jedná o autorčinu prvotinu, je napsaná opravdu skvěle a čtivě a po delší době se jedná o knihu, jejíž příběh si budu určitě nějakou dobu pamatovat.

02.11.2023 5 z 5

Až ji najdou Až ji najdou Lia Middleton

S touto knihou na mě od prvních stránek padla deka. Velká, těžká deka, která mě tížila až do konce. Hodně dobře napsané.
Jedna hvězdička dolů za rozřešení.

31.08.2023 4 z 5

Můj syn feťák: skutečný příběh Můj syn feťák: skutečný příběh Eva Hacalová

Fuuuuu, to se nečetlo lehce. Obzvlášť, když já sama jsem v pozici matky a mám syna, kterého vychovávám dle nejlepšího vědomí a svědomí, miluju ho nejvíc na světě a doufám, že z něj vyroste slušný a zodpovědný člověk. To, že Vaše dítě propadne drogám je opravdu jedna z největších nočních můr.
Několikrát jsem si při čtení knihy řikala: Moniko, už se na to vykašli.
Ale v zápětí jsem pokládala sama sobě otázku, zda bych se já na svého syna dokázala vykašlat. Takže oba rodiče vůbec nesoudím. Pro svoje dítě, které milovali, by udělali cokoliv.

Tuto knížku budu rozhodně nějakou dobu vstřebávat, ale její přečtení doporučuji.

26.08.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Pomocnice byla vážně skvělá, strávila jsem s ní bezva večer, kdy jsem seděla zavrtaná do křesla a čekala, jak se to vlastně celé rozlouskne.
Čtivá, napínavá a moc se mi líbily některé vtípky na odlehčení.

Těším se, co si na nás čtenáře Frieda připraví dál.

24.08.2023 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

To byla tak krásná knížka! Milá, čtivá, plná krásných myšlenek. Dlouho ji z hlavy nedostanu a všem vřele doporučuju.

23.07.2023

Víkend plný viny Víkend plný viny Sandie Jones

Já nevím. Spíš než o thriller se zde jedná o takové psychologické drama. Pět lidí, pět tajemství. Knížka se četla dobře, příběh pěkně ubíhal, byla jsem zvědavá jak to dopadne, ale nakonec to bylo takové, že vlastně ani sama nevím, zda to zhodnotit jako vydařené dílo nebo propadák.

14.07.2023 3 z 5

Dej si na ni pozor Dej si na ni pozor Samantha M. Bailey

Kniha se četla dobře, kapitoly rychle utíkaly, ale zápletka byla za mě málo uvěřitelná.

10.06.2023 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Mně se ani nechce věřit, že se jedná o dílo z pera B.A. Paris. Za mě překombinovaná zápletka, která po vysvětlení zapadla do sebe, ale chybělo tomu to WOW, jak tomu u Parisiných knih bývá.
Je to škoda, protože jsem se na příběh moc těšila.

08.06.2023 3 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Skryté obrázky mě totálně zavrtaly do židle a mně se tak po velmi dlouhé době stalo, že jsem přečetla knihu na jeden zátah. A moc jsem si to užila!
Zápletka skvělá a ten konec!
Za mě jedna z nejlepších knih co jsem za poslední dobu četla.

21.03.2023 5 z 5

Za každou lží Za každou lží Christina McDonald

Já mám v tomto žánru už docela načteno, takže mě zápletka vlastně nepřekvapila. Ale! Knížka se moc dobře četla - krátké kapitoly, střídání postav, prolínání současnosti a minulosti a konec mě vzal za srdce.

01.07.2022 5 z 5

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Neeee, toto se nepovedlo. Od začátku předvídatelné, zdlouhavé a konec jedno velké klišé.

02.06.2022 2 z 5

Staré křivdy Staré křivdy John Marrs

Johna Marrse jsem mezi svoje nejoblíbenější autory zařadila už po přečtení Spřízněných duší. A každá jeho další kniha mne utvruje v tom, že jsem rozhodně neudělala chybu.
Staré křivdy mají výborně vykreslenou psychologii postav, děj odsýpá a je plný tajemství.
Dopručuji!

04.04.2022 5 z 5

Hned vedle Hned vedle Leah Montgomery

Tak toto se povedlo. Střídání dějů a krátké kapitoly udržují čtenáře v napětí až do konce.
Nejde jinak naž za 5*.

25.12.2021 5 z 5

Noc, kdy zemřela Noc, kdy zemřela Jenny Blackhurst

Jenny Blackhurst už je moje sázka na jistotu, která nezklamala ani tentokrát. Čtivé, svižné napínavé!

17.12.2021 5 z 5

Útěk ze světa Útěk ze světa Lucinda Berry

Uf, tak toto byla síla. Jako matku mne příběh dost zasáhl. Jednalo se o pro mě dost neotřelý námět - podle anotace jsem čekala něco jiného. Jak je zmíněno už i níže, kdybych věděla o čem kniha bude, tak po ní nesáhnu - a možná právě proto jsem ji přečetla na jeden zátah. Už v knize Andílek uměla Lucinda Berry čtenáře vtáhnout do děje, ale toto pro mě bylo ještě o level výš.. Místy mi z toho všeho bylo až špatně.
Dnes se mi nebude vůbec dobře usínat.

20.07.2021 5 z 5

Všechny tvoje lži Všechny tvoje lži Harriet Tyce

Opět se setkáváme s naivní a důvěřivou hlavní hrdinkou. Nevím, zda je to tím, že mám v tomto žánru načteno, ale celý příběh se všemi zápletkami mi přišel předvídatelný. Úplný závěr mi přišel trochu na sílu.. autorka chtěla šokovat, ale zbytečně to přitáhla za vlasy.

07.07.2021 3 z 5