martas79 martas79 komentáře u knih

Čtyři dohody Čtyři dohody Don Miguel Ruiz (p)

Motivující, inspirující a božské. Musím si pročíst ještě jednou a možná znova. S každým prečtením pak více chápat a splývat s myšlenkami...

Čenda & spol. Čenda & spol. Vojtěch Steklač

Tenhle díl byl vždy na prázdniny! Pamatuju si, že knížka dlouho ležela v knihovně a ja chodil kolem ní a dlouho dlouho jsem se díval jen na ilustrace. Adolf Born tuhle knihu obdařil krásnými obrazy! No a pak byly prázdniny a já se pomalu seznámil s celou partou! Krásná knížka!

Bořík, Bohoušek & spol. Bořík, Bohoušek & spol. Vojtěch Steklač

Úžasná knížka. Je to moje dětství. Četl jsem ji mockrát a pokaždé jsem brečel smíchy speciálně u kapitoly: Jak jsme jeli 120. Kluci mě proste dostali - asi na vždycky.

Poslední batalion Poslední batalion František Niedl

Velká válka roztrhala Evropu na cucky! Z celé jedné generace udělala přízraky vracející se ze země nikoho!
František Niedl mě úplně bezcitně vhodil do štěkotu kulometů, ržání umírajících koní.
Zase vyvstaly obrazy a z pedantsky strohých písmen přicházejí ti ze země nikoho a přinášejí příběh...
S vytékající slinou z koutku úst někde pod stromem na zahradě potkáváme Viktora. Služebné i mouchy na něj... mají z něho jen legraci, ale ... ale to bych prozradil!

19.06.2017 5 z 5

Dohoda s nemocí (kniha druhá) Dohoda s nemocí (kniha druhá) Valerij Vladimirovič Sineľnikov

Uvědomujeme si vůbec jak mluvíme? Má toho plnou hlavu, leží mu to na srdci... pak se divme když jen tělo dělá co mu říkáme.

Hráč Hráč František Niedl

A jízda horskou peřejí pokračuje. Je těsně po válce, ale jak se zdá Pavel ma dost nevyřízených účtů - v různých koutech té naší modré skleněnky. Teda může mít vlastně koule kouty?

Útěk do pekel Útěk do pekel František Niedl

Tohle je takovej hukot, že mi z toho tempa málem shořel límec. Nejenom, že je příběh neuvěřitelně nabušenej a má spád jak horská peřej, ale ještě je tam krásně popsaný, jak člověk může být v úzkých jen díky době, ve které žije. Vlastně v té velké mašině na mletý maso nemáme nikdo moc na výběr...
100%

Dotek zla Dotek zla František Niedl

Joan Hartingova - neskonale krásná, slavná a pohádkově bohatá - natáčí v Čechách. Monsieur Dabert u toho nesmí chybět. Po natáčení zbyde pár dní i na porozhlédnutí se po krásách české kotliny aneb the Best of z českých luhů a hájů.
Ale (ano to ošemetné ale) něco shnilého je v království americkém u velkých jezer! Takže tomu Majkl musí honem honem přijít na kloub! Uff!

02.05.2017 4 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Klasika. Lehce podprůměrné...

24.04.2017 3 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Monsieur Dabert se trochu přejedl pláží v Karibiku a tak si sbalil kufry a nasedl na první letadlo kamkoliv. Tentokrát to kamkoliv bylo L.A..
Tak se spojnicí náhodných náhod dostane až k Joan, která je jak na potvoru epesrádes nejen krásná, ale i pohádkově bohatá a slavná.
Nečekaně ale lítá v maléru. No a nebyl by to náš drsňák, aby jí nepomohl, že... K tomu je celou dobu ďábelsky vtipný a neotesaným způsobem šarmantní.
Nebavilo mě to číst...

20.04.2017 3 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Côte d'Azur - moje oblíbená část Francie. Monsieur Dabert se vrací do svého domu na pobřeží. Už se mu stýskalo po výhledu na moře a jeho jachtě. Na tuhle idylu se těšil. Ale jak už to u mesieur Daberta bývá, tyhle idyly nemají nikdy dlouhého trvání... Děj se rozběhne jako splašená kobylka koníka lučního, ale nějak ty skoky nejsou tak skvělé jako tomu bylo.

17.04.2017 4 z 5

Pohled šelmy Pohled šelmy František Niedl

Na odpočívadle u silnice se rozezpívalo staccato střel. Jediný, kdo zůstal stát a neměl nikde žádný průstřel byl Michal Dabert. Docela drsnej týpek. Není jasná jeho minulost a ani to proč je vlastně po 20letech zpět...
Má to šmrc lehkost pera i vtip!

14.04.2017 5 z 5

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Jde tady o jednu korunku. Ale jak sám jeho milost prohlásí, jde tu o mnoho víc. Je to rozdíl jestli příkazy posloucháš nebo uděluješ. A tak má Lukáš před sebou opravdu ne lehký úkol.
František Niedl mě naprosto nadchl a knihy o Lukasi Praghese mě vtáhly do středověké Prahy a severu Itálie. Zároveň mě vytáhly z doby dnešní. Je to pěkný cestování a moc si to užívám.

29.03.2017 5 z 5

Pavoučí síť Pavoučí síť František Niedl

Kdyby to tak nějak šlo, asi bych četl i pod sprchou!
Lukáš se v Itálii mění na Lukase. S tou změnou jména přichází i je ho velká změna. Ta souvisí s tím, že nejen Kristus měl svého Jidáše. Víc prozradit fakt nechci. Jednoznačně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl. Whooooooooooshhhh

25.03.2017 5 z 5

Platnéř Platnéř František Niedl

Železo má zvláštní vůni. Teda - je to vlastně vůně? Tak mi voní tenhle příběh. Když myslím na ty kousky co tu Lukáš tropí, musím se usmívat. Číst tuhle knížku je jako pozorovat žhavé uhlíky. To pěkné teplo co se rozlévá po těle. 100% doporučuji.

15.03.2017 5 z 5

Růže a lev Růže a lev František Niedl

Po šachovnici se začaly pohybovat figury, které byly představeny v Rytířích z Vřesova.
Myslím, že v téhle sérii si s námi autor vyloženě hraje. Zvolnil tempo a pomalu buduje a graduje napětí.

15.03.2017 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Jsou to první tahy královské hry. Figury pomalu odkrývají závoje. Nezbývá mi nic jiného než se nechat omotat pavučinou skvělého vyprávění.
Nedá se nic dělat pane Niedl, smekám... a rád.

11.03.2017 5 z 5

Krajina nočních jezdců Krajina nočních jezdců František Niedl

Koruna sedící hrdě na hlavě celé Tasovi série!
Bude mi chybět ten Králův pes, studenej čumák... Ach jo

04.03.2017 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Ten mrazivý den měl být dnem posledním. A smrt svírala Tasovo hrdlo snad nejsilneji!
Musím přiznat, že díky konstrukci vyprávění je napětí na konci ještě silnější než v předešlých dílech.
Geniální!

02.03.2017 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Ve Vltavě uteklo mnoho vody a Král Václav vysušil svým bezedným hrdlem nejednu vinici. To, že je stále naživu je zásluha jeho čtvrtého psa! Bouře ale hromadí své mraky i sílu a je nedaleko. Dokáže odolat i Tas a jeho Vlkov?

Opět čteno bez dechu!

02.03.2017 5 z 5