MartaPear MartaPear komentáře u knih

Věčné léto Věčné léto Jamie Brenner

Nejdřív jsem knihu po pár stránkách odložila, ale nakonec se z toho vyklubal sice banální, ale ucházející "dívčí" román o životních situacích a problémech v současných USA, jako např. rozpad manželství, nečekaná zjištění o nevlastních rodičích a dětech a příbuzných a dalších momentálně probíraných a preferovaných tématech (AIDS, krize, genetické testy, stejnopohlavní páry, umělé oplodnění apod.).

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Další skoro zbytečně potištěný papír, i když na delší cestu MHD možná vhodné, nemusí se moc přemýšlet, protože stejně nic zajímavého v hlavě nemůže utkvět. Pane Vondruško, raději už méně, ale lépe, první díla byla výrazně lepší!

Za pokladem Za pokladem František Flos

Klasika... hodní bílí zachraňují svět, ale starší generace na podobných knihách vyrostla... Zajímalo by mě, jestli dnešní děti Štorcha ještě vůbec čtou?

Neděle na prodej Neděle na prodej Zdeněk Volný

Sbírka povídek, dle recenze o morálce (?), velmi zvláštně ujeté, ale super!

14.01.2024 5 z 5

Život ve staletích - 12. století Život ve staletích - 12. století Vlastimil Vondruška

Souhlasím s hodnocením "Lepší než fabulované příběhy autora"!

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Oddechové čtení pro chvíle oddechu, ať už na dovolené nebo po náročnějším dnu. Opět pohodový dívčí (ženský...) román se všemi atributy, ale ke knize se lze vracet a otevřít jí kdekoliv a pořád je to fajn.

Očima tchýně Očima tchýně Radka Kvačková

úsměvné i vážnější fejetony o rodinných vztazích, neurazí, ale úplně ani nenadchne.

Výpravy pro starší a pokročilé Výpravy pro starší a pokročilé Jiří Peňás

Zpočátku zajímavý popis osmapadesáti výprav, při kterých navštívil kulturně a historicky důležitá či významná místa v Čechách, pak ale příliš didaktické...

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

Tentokrát jednodušší zápletka, tudíž čtivější.

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Tentokrát od autorky nic moc, v podstatě seznam jmen Čechů, kteří za CK monarchie přispěli k rozmachu Vídně, na pozadí milostného příběhu ze současnosti. Pro mě je jednička její Teorie podivnosti.

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Osm krátkých povídek současných autorů na téma tajených přání, pocitů, myšlenek, úmyslů a jejich případná realizace se čte velmi dobře a ještě pobaví.

Cizinec v cizí zemi Cizinec v cizí zemi Robert A. Heinlein

Prý základ sci-fi, ale neoslovilo mě to, i kvůli nedostatku času a tloušťce knihy Při kolonizaci Marsu zahynou všichni, kromě jednoho lidského potomka, kterého vychovají Marťani. Při další misi po mnoha letech ho přivezou na zem a dál jsem to nedočetla..

Říkejme si přísloví Říkejme si přísloví Petr Kukal

Z mého laického hlediska zbytečná kniha, možná pro pedagogy je přínosem...

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Drsné čtení.. nikoliv fyzicky drsné, ale psychologicky ano. Představa, co by bývalo také mohlo nastat po listopadu 1989 je skoro děsivá, naštěstí je skutečnost taková jaká je, i se všemi nedostatky a chybami je to pořád lepší než chmurná vize knihy

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Autorčino obvyklé téma ženského čtení, ale vtipné a dobře se četlo, příjemné čtení na dovolenou nebo jako relax.

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

No, Vondruškova velkovýroba, která se dobře čte třeba na dovolené nebo ve vlaku, ale v hlavě neutkvěje..

Minehava Minehava Eduard Štorch

Z nostalgie jsem si přečetla po hodně letech... ale naivňoučké, prvoplánové, holt psané v jiné době, anebo už svět vidím jinak, každopádně dobro zvítězilo a to je důležité!

Užívej života! Užívej života! Halina Pawlowská

Mikropovídečky, aforismy, "moudra", přísloví apod. o různých oblastech života, velmi (!) vtipné a smála jsem se naplno, nahlas a slzy smíchu jsem nestačila utírat. Ale některé "rady" stály za zamyšlení! Některé stránky jsem si ofotila a sestříhala si z jednotlivých citátů nástěnku, která mě každé ráno pozitivně naladí! Halino, děkuji!

Neklidné století Neklidné století Jaroslav Čechura

Pro mne osobně velmi zajímavé, protože se obsah dotýká míst, času i mých předků. Je to samozřejmě odborná publikace, ale srozumitelně napsaná i pro laika. Jižní Čechy mají výhodu v kontinuitě panování šlechtických rodů, nejdříve Rožmberků, posléze Schwarzenbergů, kteří při dlouhodobé vládě chtěli mít pořádek (kvůli penězům, samozřejmě) a tedy vládli relativně rozumně na tehdejší dobu a hlavně si vedli podrobné evidence všeho - tedy zlatý důl pro historika.

Zásnubní prsten Zásnubní prsten Vlastimil Vondruška

Hm... příběh o únosech a vraždách blondýnek, potencionálních adeptek do harému osmanského paši a vyšetřovateli Jiřímu Adama z Dobronína a spol. se sice četl celkem příjemně, ale ty knihy začínají být jako podle kopíráku, měla jsem neodbytný pocit, že už jsem to četla, protože děj je naprosto předvídatelný. Každou další knihu autora čtu s nadějí, že to bude něco nového, ale bohužel ne... dalo by se říci, že to "seká jako Baťa cvičky".