MartaPear MartaPear komentáře u knih

Lovci orchidejí 1 Lovci orchidejí 1 František Flos

V knihobudce v Motole jsem si půjčila postupně všechny tři díly, které jsem v dětství hltala. No... dnes jsem je sice přečetla, ale je na nich vidět letopočet vzniku a tehdejší společenský úzus. Nadřazenost bělochů nad domorodci, střílení zvířat jen pro zábavu... Myslím, že dnešní děti to už vůbec neosloví. První díl nejlepší, pak to klesá a třetí díl jsem přečetla s přemáháním.

28.12.2023 4 z 5

Holčička, kterou tam nechali Holčička, kterou tam nechali Roxanne Veletzos

Drsný popis toho, co se dělo a leckde nejspíš děje pořád... O 2. světové, o hrdinských činech vojáků a práci politiků se píše a mluví a točí filmy pořád, ale o takovýchto příbězích se moc nemluví. Přitom jejich síla tkví právě v přiblížení osudu jednotlivých lidí. (Doporučuji také knihu Světlo po válce od Anity Abriel.)

Tři ženy a člun Tři ženy a člun Anne Youngson

Celkově půvabné čtení o hledání nového směru a smyslu života v jiných dimenzích než dosud. A protože mám ráda vodu i Anglii, kniha se mi líbila. I když inspirací byl nejspíš Jerome Klapka Jerome a jeho Tři muži ve člunu.

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Tentokrát mě pan Vondruška neoslovil, spíš přímo zklamal. Překombinované a navíc děsná nezapamatovatelná jména. Autor už to "seká jako Baťa cvičky", několik posledních knih bylo podle jednoho "mustru", hlavně aby byl dostatečný počet stránek...

28.12.2023 2 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Knížkou jsem se prosmála, naprosto trefně a výstižně a popsané pocity!

Falešná Pařížanka Falešná Pařížanka Kamila Boudová

Ujetá eko - udržitelná a potrhlá módní návrhářka z Liberce žije v Paříži, pracuje v Londýně, na brigádu jede do Afriky pomalu mění názory a nabádá k změnám v módní branži od nekvalitních kousků z asijské velkovýroby přeejít na haute couture. Ale četlo se to dobře:-)

28.12.2023 4 z 5