Marla Online Marla komentáře u knih

Skauti na Otavě Skauti na Otavě Josef Pavel

Roztomilé prázdninové čtení.

21.01.2024 5 z 5

Místo na světě: Všechny vůně domova Místo na světě: Všechny vůně domova Frances Mayes

Asi každý má nějaké místo kterému říká domov, je mu tam dobře a rád se tam vrací. Z knihy dýchá pokoj, klid a láska a voní i pár receptů. Milá, odpočinková a relaxační kniha.

04.01.2024 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

Temný a velmi zamotaný díl. Dočítala jsem za /letos/mírného rachotu petard a ohňostrojů a prahnu po dalším díle. Prosím, kdy bude j k mání?

01.01.2024 5 z 5

Po hlavě do podivna Po hlavě do podivna Martina Heš

Velmi zajímavá kniha o opravdovém žití života .

29.12.2023 5 z 5

Midasovy vraždy Midasovy vraždy Pieter Aspe (p)

Příběh a zápletka výborné, postavy děsně nesympatické.

29.12.2023 3 z 5

Případ rozeklaného tunelu Případ rozeklaného tunelu Jan Frána

Já tuhle partu a její lehce uvěřitelná dobrodružství miluju! Toulá se místech která znám, nebo si spíše myslím, že je znám:) a potkává lidi, které taky znám/nebo si to myslím:))/. A tenhle vandr tedy stál za to!

29.12.2023 5 z 5

Saturnin při chuti Saturnin při chuti Miroslav Macek

Jsem poněkud v rozpacích, připadá mi, jako by tento díl psal někdo jiný, nebo byl psán pod nátlakem, či v časové tísni. Chybí mu lehkost, švih a vtip dílů předchozích, nemohla jsem se do něj začíst a probůh! jsem se při čtení i lehce nudila. Avšak, pokud snad se plánuje i nějaký další díl, dám mu šanci, snad zbývá z party ještě někdo, kdo nevstoupil ve svazek manželský...

26.12.2023 3 z 5

Blázni z Hepteridy Blázni z Hepteridy Ludvík Souček

Milý pane Součku, moc vám děkuji za vaše knihy, díky nim se ze mě stal fanoušek sci -fi a i když dnes, po mnoha letech od přečtení té první, jsou už poněkud zastaralé, přece jen patří k mým srdcovkám. A mimochodem, Blázny z Hepteridy jsem si po letech přečetla i proto, že jsem tuhle sešitovou KOD vytáhla z kontejneru na papír.....

25.12.2023 5 z 5

Džungle v kuchyni Džungle v kuchyni Ivanka Devátá

Jako skoro všechny knihy od Ivanky Deváté: vtipná, milá a oddechová.

25.12.2023 4 z 5

Podezřelá smrt Podezřelá smrt Stanislav Češka

Velmi ukecané, zápletka je zajímavá, četlo se to dobře.

21.12.2023 4 z 5

Agatha Raisinová a vražedná setba Agatha Raisinová a vražedná setba M. C. Beaton (p)

Překlad tragický, příběh zábavný.

21.12.2023 4 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Velmi napínavá romantická kniha, poprvé jsem ji četla kdysi dávno a čas od času se k ní vracím.

13.12.2023 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Velmi zajímavá kniha o velmi zajímavé ženě.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Velice příjemná kniha, čtu již poněkolikáté.

Dvorní dáma Dvorní dáma Anne Glenconner

Velice milé a poklidné vyprávění dámy, která měla to štěstí, že se narodila do aristokratické rodiny a zná britskou královskou rodinu, ale nijak jsem ji to při čtení nezáviděla. Rozhodně ne ty nepříjemnosti, peripetie a těžkosti, kterými měla život přímo přecpaný.

Hrobník Hrobník Oliver Pötzsch

Hodně morbidní. Almanach pro hrobníky je zajímavý literární počin:))). Asi těch hrobů, mrtvých, nemrtvých a ohavných skutků bylo moc, v noci se mi o tom zdálo. Přímo noční můra.

11.12.2023 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Zajímavé a napínavé čtení. Jediné, co mi trochu vadilo bylo to, že tři z hlavních postav mají velice podobná jména, takže jsem v některých pasážích nevěděla jestli se jedná o otce, dědu, syna, vnuka nebo strýce. Ale to je můj problém. Jinak je to velice uspokojivá severská detektivka, zkusím si přečíst i ostatní díly, zvláště první, protože jsem jako obvykle začala dílem druhým. Což se mi stává dost často.

10.12.2023 5 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Velice hezká a řekla bych, že dnes ne moc známá kniha. A při čtení jsem si z vzpomněla na starý černobílý televizní film, také moc hezký.

06.12.2023 5 z 5

Anglické hodiny Anglické hodiny Henry James

To bylo tak upovídané, až to bylo nudné. Přemíra slov při čtení spíše rušila, těžko jsem se soustředila.

06.12.2023 3 z 5

Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Jak si vypěstovat na anglické zahrádce českého trpaslíka Hana Parkánová-Whitton

Milá a pohodová oddychovka.

03.12.2023 5 z 5