markyticka markyticka komentáře u knih

Mrtvá ramena Mrtvá ramena Hans Pfeiffer

Kniha je krátká, chvílemi mne nebavila. Zajímavé, jak jednu stejnou událost popisují tři osoby různě.

12.10.2021 3 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Když jsem knihu v pubertě četla prvně, dala bych jí 5 hvězdiček. Teď po x letech už ji nehodnotím 100%, ale pořád mne překvapuje, jak se do pocitů dívek 15ti letých dokáže tento autor trefit. Sranda je, že teď by se spousta akcí odehrála rychleji díky technologiím a pohled k svátku jsem nedostala už roky, ale také neposlala... Vrátila jsem se ke knize, kterou jsem si dost pamatovala - i to mne překvapilo. Jiné knihy, když jsem četla po čase po druhé, mi tak známé nebyly.

09.10.2021 4 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Kniha se mi líbila, i když bych řekla, že první díl se mi četl snáze.

08.10.2021 4 z 5

Konec rodu Slavníkovců Konec rodu Slavníkovců Oldřiška Ciprová

Knížka, která propojila historii a dívčí romány a scifi. Rychlé čtení s malým vzdělávacím okýnkem.

26.09.2021 3 z 5

Spisy výpravné: Úhrnné vydání Svazek VI. Spisy výpravné: Úhrnné vydání Svazek VI. Alois Vojtěch Šmilovský

Knihu jsem četla kvůli čt.výzvě - kniha vydaná před více než 100 lety - nechtěla jsem žádné novější vydání a zjistila jsem, že knih vydaných tak dávno moc nemáme. Jazyk mi dal dost zabrat, některé věty jsem musela číst podruhé, abych jim porozuměla, obecně jsem se musela na čtení více soustředit než obvykle. Některá spojení mi přišla i docela vtipná, u jiných jsem přemýšlela, proč se to tak říkalo - třeba slovní spojení pro úmrtí - "odešla do Hlinska" - mne dost zaujalo. Povídky byly různé, ze života, některé více romantické, některé více s poučením. Jen tu poslední jsem moc nepochopila - byla jen popisem situace v kanceláři, bez nějakého příběhu.

26.09.2021 4 z 5

Famózní 2 Famózní 2 Mirka Slavíková

Kniha mi dnes přišla podepsaná od autory. Nešlo než vše pustit a listovat a číst a zkoumat recepty a postupy. O víkendu z ní zkusím tažený štrůdl. Některé recepty už jsem zkoušela dle videonávodů od paní Mirky. Trochu mi u těch receptů chybí její hlas :) Kuchařka je to nádherná. Co bych ocenila příště, by byly fotky z postupu k textu.

20.09.2021

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Četla jsem min. 2 týdny, neb první větší půlku jsem se musela nutit přelouskat. Předchozí dva díly byly mnohem lepší, tento mne lehce zklamal. Těším se, co bude s Kraksnou a jeho posádkou dál, snad to zase bude jízda.

05.09.2021 3 z 5

O králi Nalovi a princezně Damajantí O králi Nalovi a princezně Damajantí Václav Vážný

Hledala jsem knihu do čtenářské výzvy s ilustracemi a našla tuto. Příběh jsem si se zájmem přečetla, ale nevím, pohádka pro dnešní děti to úplně není. Převyprávěný příběh z bájí, dnes by bylo asi potřeba ho ještě trochu upravit, aby byl čtivější, přece jen kniha vyšla v roce 1957 :)

19.06.2021 4 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Kniha mne moc nebavila, nevím, jestli bych ji dočetla během 2 týdnů, kdybych ji nemusela vrátit majitelce. Zápletka samotná je zajímavá, ale forma dost pokulhává a konci nevěřím. Líbilo se mi jen, někdy jste patník a někdy pes.

13.06.2021 1 z 5

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

Tato série mi byla vřele doporučena, tak jsem ji zakoupila. Přiznám se, že mi tak prvních 150 stran dělalo potíž se začíst a knihu jsem dlouho odkládala. Pak jsem ale byla vtáhnuta do děje a posledních 200 stran přečetla na jeden zátah během jednoho dne. Je tu vykreslen nový fantasy svět, se svými zákonitostmi a lidmi a místo upírů s vlkodlaky zde bojují mezi sebou i společně prachmistři s kouzelníky. Jsem zvědavá na další pokračování.

27.05.2021 4 z 5

Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Rychlé šípy Jaroslava Foglara a Jana Fischera Jaroslav Foglar

Kniha je moc pěkně udělaná - nejprve předmluva Jestřába, pak kompletní komiksy, zrestaurované a pěkně barevné, nakonec zajímavé povídání o tvorbě, fascinuje mne i obsah, kde je u komiksů uvedeno vždy první zveřejnění, nejen stránka v této knize. Vazba je fortelná, super jsou i dvě všité tkanice jako záložky a kvalitní papír, na kterém je kniha vytištěná. Jsem nadšená.

19.03.2021 5 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

Hledala jsem něco romantického, zábavného a nenáročneho a našla tuto detektivní rockovou pohádku. Četlo se to tak dobře, že jsem se nemohla odtrhnout. Děj odsýpal, byla tam romantika smíchaná s drogami, sexem i násilím a hrál tam i na kytaru jeden anděl.

06.03.2021 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Četla jsem tu knihu dlouho, velmi dlouho. Začala jsem asi třikrát, nakonec jsem ji dočetla. Ale stálo mne to hodně sil, nečetla se lehce, nebyla nijak zvlášť zábavná, hodně technická a taková... Thea jsem v ní moc nepoznávala. Snad další díl bude lepší.

27.02.2021 2 z 5

Jak přežít manželství Jak přežít manželství Leoš Kyša

Nasmála jsem se, jako už dlouho ne :) A pak jsem knihu půjčila kolegovi a ten se též ohromně bavil.

Příběhy z parní lázně Příběhy z parní lázně Herbert T. Schwarz

Zajímavé a lechtivé příběhy Indiánů. Dobře se čtou, není to pro děti :)

08.02.2021 4 z 5

Mary Poppinsová Mary Poppinsová Pamela Lyndon Travers

Kniha mého dětství, která mne baví i v dospělosti. Já tak moc chtěla mít chůvu :)

Poutník z Mohameda Poutník z Mohameda Leoš Kyša

Přečteno jedním dechem :)

Alláhův hněv Alláhův hněv Leoš Kyša

Bavilo mne to moc :)

Bombarda Joe Bombarda Joe Zdeněk Šmíd

Nelítostný zápas dobra a zla - občas mírně zmatený děj, nečetlo se mi to dobře, přečetla jsem to až napodruhé (mezitím uplynulo pár let, ale nepomohlo mi to, abych tomu příběhu lépe porozuměla). Od Šmída jsem čekala víc.

24.01.2021

Ikabog Ikabog J. K. Rowling (p)

Na základě informace od kamaráda jsem čekala pohádku. Tak to opravdu ne, i když některé rysy pohádky tu jsou. Místy vcelku drsný příběh o dobru, které v některých přežívá, i když okolnosti nejsou příznivé, a o lži, která může změnit mnoho a obzvlášť, když se k ní připojí strach. Přečteno za nedělní dopoledne :)

17.01.2021 3 z 5