Mrtvá ramena

Mrtvá ramena https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58274/mrtva-ramena.jpg 3 9 4

Soužití dvou lidí trvá někdy léta a přesto je pro ně pro oba, nebo alespoň pro jednoho z nich, utrpením. Nejinak je tomu i v napínavém psychologickém románu Mrtvá ramena. Doktor Teg Ronn, hlavní hrdina příběhu, se těsně po válce oženil s bohatou, mnohem starší ženou, vdovou po svém spolubojovníkovi. Vzal si ji pro peníze, nyní se však seznámil s mladou dívkou, rád by se s ní oženil, nechce ovšem přijít o své postavení ve společnosti i v zaměstnání, a samozřejmě ani o majetek.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Lidové nakladatelství

Tote Strombahnen , 1974

Lka
19.09.2023 4 z 5

Krátký, ale čtivý příběh. Doktor Ronn přemýšlí, jak zpět získat svobodu o kterou přišel v manželství.

markyticka
12.10.2021 3 z 5

Kniha je krátká, chvílemi mne nebavila. Zajímavé, jak jednu stejnou událost popisují tři osoby různě.

Zlatinka.Emilly
12.06.2018 4 z 5

Půlka knihy se zaobírá myšlenkami doktora Ronna o tom, jak si vydobýt svobodu po svém, druhá půlka řeší zmatené vyšetřování. Alespoň na mě to tak působilo. Policie mě připadala při vyšetřování zcela neschopná. Jinak byl příběh čtivý.

Rafa-P
26.01.2013 4 z 5

Docela zajímavý, i když poměrně jednoduchý, příběh

nevěra manželství

Hans Pfeiffer