markyticka markyticka komentáře u knih

Měděná rukavice Měděná rukavice Holly Black

Druhý díl byl srovnatelný s tím prvním, žádné překvapení pro toho, kdo čte pozorně.

02.04.2022 4 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Po překonání prvních 15 stránek jsem se začetla a už jsem se neodtrhla. To co se Call dozví až na konci knihy je ale čtenáři jasné už od prvních stránek. V tom asi někteří vidí podobu s HP. Těším se na další díly.

20.03.2022 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Příběh knihy upoutá a nepustí, dobře se čte. Příběhy jednotlivých postav jsou hezky propletené a ačkoli je příběh na konci ukončen, chtěla bych znát jejich pokračování.

14.03.2022 5 z 5

Ostrovy Atlantiku Ostrovy Atlantiku Petr Jan Juračka

Od českého rybníku Hluboký hlubokého asi metr a plného bahna s malým ostrovem uprostřed s foťaky Nikon a drony na Island, Azorské a Kanarské ostrovy a do Irska aneb veselé historky z cest, nejen když soptí sopka.

11.03.2022 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Zajímavé čtení o životě nadějné baletky mezi 10 a 18 rokem a s tím související hromadě dřiny, ponížení, drog a vína. Deníkové zápisky byly příjemným zpestřením mezi nesouvisle poskládanými kapitolami, které nijak nerespektovali jakoukoli časovou osu.

06.03.2022 4 z 5

Srdce čarodějů Srdce čarodějů Štěpán Lukeš

Dala bych 4 hvězdičky za příběh, ale dávám 5 za statečnost - napsat toto v 15ti letech je dobré a dopracovat to a vydat v 17ti je velmi dobré. Fantasy příběh ze světa kde žijí lidé i elfové, ale jen někteří z nich mají kouzelnické nadání. Je fakt, že kolem kouzlení je to takové trochu rozvleklé a pak souboje a akce ke konci strašně rychle uběhnou. Vzhledem k tomu, jak kniha končí doufám, že bude pokračování :)

02.02.2022 5 z 5

Dívka pod hladinou Dívka pod hladinou Andrew Mayne

Místo vědce Thea je tu mladá policejní potapěčka Sloan. Musím říct, že mne změna prostředí potěšila. Kniha se četla dobře, lehce rozvleklé vyprávění se na konci hodně zrychlilo.

15.01.2022 4 z 5

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

Přečteno v rámci čtenářské výzvy - kniha se četla jednoduše, přečtená za pár hodin. Nedávno jsem shlédla oba filmy o Vaškovi a tak část postav měla zas filmovou tvář. bylo to milé a vtipné, tak 3,5 hvězdičky.

31.12.2021 4 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice, myslela jsem si, jak jí znám. Úplně jsem se pří čtení zhrozila, že závěrečnou báseň Věštkyně, si nepamatuji vůbec, ani při čtení se mi nic nevybavilo (zdá se mi i nejslabší). A že když recituji Mateřídoušku, že vynechávám celou jednu sloku, kterou si prostě nepamatuji. Je to už dlouho, co jsem tuto knihu četla celou. Ale stojí to za to.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Mám od dětství tu knihu ráda, i když ve škole jsem se trochu styděla, že jsem přišla s vydáním z roku 1964, tak staré nikdo neměl. Ale mně se líbilo, vonělo a obrázky byly nádherné. Dnes jsem se při čtení zase vrátila do dětství a usmívala jsem se.

31.12.2021 5 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Po prvních stránkách mne napadla slova písně - I vám jednou bylo sedmnáct. Každý se s tím obdobím vyrovnal jinak, myslím, že většina lidí se hledala, občas s větším či menším úspěchem zkusila pozměnit pravdu, zkoušela mantinely, budoucnost je ne vždy zajímala - a proč taky, když nikdo kolem jim nerozumněl a nerozumněli si ani oni sami? Toto telecí období - shrnuté do pár dní - tahle kniha z pohledu puberťáka docela dobře vystihuje.

31.12.2021 3 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Česká a čtivá kniha s docela dobrou scifi-stalkingovou zápletkou. Ale občas jsem se ztrácela v časech, občas jsem se musela kousnout číst dál a stalkera jsem odhalila v podstatě hned, takže na 5 hvězdiček to za mne ještě nebylo. Ale třeba příště - 4 hvězdičky za odvahu a na povzbuzení k další tvorbě :)

30.12.2021 4 z 5

Mám ráda zvířata a příběhy začínajícího veterináře jsou podány vtipně i realisticky, často jsme měla pocit, jako bych při telení stála vedle něj.

27.12.2021 5 z 5

Pavel Šporcl: Můj život (nejen) s houslemi Pavel Šporcl: Můj život (nejen) s houslemi Václav Žmolík

Rozhovor s Pavlem Šporclem o jeho životě a díle je napsán čtivě. Často jsem měla potřebu se na téma doptat, ale samozřejmě není jak. Asi bych byla radši i za bohatší část fotografií, nejvíc mi chyběly přebaly desek, o kterých se v knize píše. Po přečtení knihy bych řekla, že Pavel Šporcl je klaďas po všech stránkách. Tak ho i vnímám na koncertech, které jsou vždy každý rok jiné.

17.11.2021 3 z 5

Opravář osudů Opravář osudů Robert Fulghum

Nenadchne a neurazí, první 2/3 jsem se nutila do čtení, konec už jsem zvládla přečíst rychle.

31.10.2021 2 z 5

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Modrooký, přidrzlý a nedržící se tak úplně pravidel Sean mne bavil, jeho lehce zpomalenější a naivní přítelkyně Janet o trochu méně. Kniha se četla lehce a zápletka byla jako obvykle zajímavá.

27.10.2021 4 z 5

Mozek Mozek Robin Cook

Kniha se mi líbila, i zápletka, četla se lehce. Co mne ale překvapilo bylo, že byla napsaná v roce 1981. Ta vize, kam se technika posune, je neuvěřitelná. Standardem pro vědce tady tehdy byly sálové počítače a děrovací štítky?!?

23.10.2021 4 z 5

Mrtvá ramena Mrtvá ramena Hans Pfeiffer

Kniha je krátká, chvílemi mne nebavila. Zajímavé, jak jednu stejnou událost popisují tři osoby různě.

12.10.2021 3 z 5

Nebreč, Lucie Nebreč, Lucie Stanislav Rudolf

Když jsem knihu v pubertě četla prvně, dala bych jí 5 hvězdiček. Teď po x letech už ji nehodnotím 100%, ale pořád mne překvapuje, jak se do pocitů dívek 15ti letých dokáže tento autor trefit. Sranda je, že teď by se spousta akcí odehrála rychleji díky technologiím a pohled k svátku jsem nedostala už roky, ale také neposlala... Vrátila jsem se ke knize, kterou jsem si dost pamatovala - i to mne překvapilo. Jiné knihy, když jsem četla po čase po druhé, mi tak známé nebyly.

09.10.2021 4 z 5