markyticka markyticka komentáře u knih

Sudetenland Sudetenland Leoš Kyša

Snadno se tomu uvěří, lidé nezapomínají a své křivdy předávají svým potomkům a následníkům. Mne to bavilo, nečekala jsem ani detektivku, ani válku. Knihu hodnotím jako čtivou a se skvěle podanou atmosférou podkreslenou dokonalou znalostí kraje, historie a místních. Vadilo mi jen jediné - po jistém krásném okamžiku byla u jedné postavy odhalena budoucnost, pak už jsem jen čekala, kdy se stane...

11.11.2023 5 z 5

Město strachu Město strachu Alexander Gordon Smith

Čtvrtý díl se opět četl snadno a rychle, ale tolik mne nebavil. V podstatě jen přemisťování a boje a žádná větší myšlenka. Jsem zvědavá na konec série.

09.11.2023 3 z 5

Když ti život dává kapky Když ti život dává kapky Lauren Weisberger

Kniha o Emily, o Emily, která se mění a vyvíjí. Oddychovka, přečíst se to dá.

03.07.2023 4 z 5

Pomsta nosí Pradu Pomsta nosí Pradu Lauren Weisberger

Neočekávala jsem nic a tak jsem nebyla zklamaná. Andy je jiná, už to není puťka a svět módy ji začal bavit do té míry, že mají s Emily luxusní časopis o svatbách. Ale kdo z nás myslí a jedná stejně jako před 10 lety? Za mne fajn oddychové čtení na víkend u bazénu.

27.06.2023 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha, inspirovaná několika různými událostmi v různých koutech USA. Události poskládané dohromady a propojené smyšleným příběhem jedné obrovské tragédie a všudepřítomným rasismem. Příběh vyprávěný 3 osobami rozhodně stojí za přečtení.

15.06.2023 5 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Fiktivní životní příběh královny stříbrného plátna Evelyn Hugo, sexysymbolu minulého století. Čtivé, plné zápletek a překvapení.

27.05.2023 4 z 5

Temné blues v New Orleans Temné blues v New Orleans František Kotleta (p)

Kniha mne bavila a byla důstojným rozloučením s postavou pana Koska. Bavil mne i doslov autora.

19.05.2023 5 z 5

Kniha má šílený překlad, ale jinak je to velmi zajímavá sonda do života známého herce. Jeho zpověď je velmi otevřená. Všem fanouškům filmů HP doporučuji přečíst.

19.05.2023 4 z 5

Operace Petragun Operace Petragun František Kotleta (p)

Když se to posralo, tak to bylo hodně tekuté. Fekální zábava převážila tentokrát nad tou ostatní. 2krát jsem si říkala - ne, prosím, tohle ne, proč ;(??? A jak to dopadlo je nutné si přečíst. Jde to snadno a rychle.

02.05.2023 5 z 5

Mrtvá schránka Mrtvá schránka Kristýna Sněgoňová

Smála jsem se i nahlas, zase jsme se o kousek posunuli o kousek blíže k cíli. Musím se někdy podívat do Havířova.

19.04.2023 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti Alexander Gordon Smith

Třetí díl mne neskutečně bavil. Teď jen přežít čas, než vyjde ten další.

05.04.2023 5 z 5

Kdepak je má kravička? Kdepak je má kravička? Terry Pratchett

Za pár minut přečteno, hezké ilustrace, milý příběh, ale stále netuším, kdepak je má kravička.

16.03.2023 4 z 5

V první řadě: Vozík plný folku V první řadě: Vozík plný folku Petr Cihelka

Nemůžu říct, že Péťu znám, ale potkávám ho už léta na koncertech. Vždy jsem obdivovala jeho rodiče a kamarády, jak ho vyváží na různé koncerty po celé ČR. Teď jsem měla možnost přispět drobně na vznik jeho knihy. Povídání Ireny s Petrem je milé a plné pohledu na svět z vozíku. Čte se to samo, vhled do duše chlapa s DMO na vozíku, který se raduje ze života a není zahořklý, který bere život takový, jaký je, a který rád zpívá.

12.03.2023 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha kterou v pohodě přečtete za jedno odpoledne. Zápletka je vcelku uvěřitelná, i když chvílemi hodně překombinovaná a konci úplně nevěřím, že to prošlo.

23.02.2023 3 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Jednodenní čtení, rychlé, svižné, zápletka podobná jiným knihám, takže poměrně rychle víte, na čem jste. Jen nevěříte, že Claire její lži většinou druzí uvěří.

05.02.2023 3 z 5

Když spadne maska Když spadne maska Samantha Shannon

Pokračování příběhu Paige se četlo dobře, jen na konci jsem se cítila trochu ošizená, protože doslov a popis světa a postav zabral v knize dost stránek na konci knihy a já se těšila ještě na další posun příběhu... Snad nezapomenu linku příběhu než vyjdou zbylé díly, už se to trochu začíná zamotávat a vrstvit, tak snad má pro nás autorka připraven promyšlený závěr.

04.02.2023 4 z 5

A zrodí se píseň A zrodí se píseň Samantha Shannon

Příběh Paige pokračuje rychle dál, u kapitoly 9 jsem uronila i slzu. Konec byl nevyhnutelný - zatím jsem stále napnutá, jak celá série skončí, tak snad brzy budou i zbývající díly série - 5 se tiskne, ale aby byla i 6 a 7 :)

22.01.2023 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

přečetla jsem poměrně rychle, moc se toho neudálo, nejvíc asi ke konci knihy, těším se na pokračování

22.01.2023 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Kniha, která popisuje nový svět, je na počátku možná trochu moc složitá, ale postupem času, jak se čtenář zorientuje v postavách, kulisách i příběhu se najednou začte a už ho kniha nepustí, dokud ji nedočte.

15.01.2023 4 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

Kniha postřehů a úvah Marka Ebena, které posbíral během několika let. Milé, ale žádná velká literatura. Čte se jednoduše, formát vydání - kroužková vazba - mi dost vadil.

27.12.2022 4 z 5