marketad marketad komentáře u knih

...o psu nemluvě ...o psu nemluvě Connie Willis

Musím říct, že se mi kniha opravdu trefila do vkusu. Nejsem sice tradiční čtenářkou sci-fi/fantasy (svého času jsem četla snad jen Terryho Pratchetta), ale tahle kniha má vtip, lehce je i romantická a ke všemu si hraje s myšlenkou cestování časem. Příjemná oddychovka.

13.11.2015 5 z 5

Voda pro slony Voda pro slony Sara Gruen

Lehčí romantické (ovšem ne přeslazené) čtení.

20.05.2015 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Čtivé, romantické, smutné... Ten typ knihy, díky které zapomenete na všechno kolem.

Zóna nadšenia Zóna nadšenia Jozef Banáš

Zřejmě částečně autobiografický román reflektující nedávnou historii. Příběh je možná trochu předvídatelný, ale jinak to bylo dobré čtení. Bohužel v českém překladu, protože slovenské originály tu z nějakých důvodů nejsou k dostání...

06.05.2015 4 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Opravdu moc pěkná knížka. Asi nejzajímavější je exotické prostředí Japonska a života gejš, do toho zapadá romantická, ale ne přeslazená linka. Doporučuju.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Čtivé (snad až na tu pasáž s medvědy), zajímavé, od první strany absurdní, rozhodně jedna z nejlepších Irvingových knih.

20.03.2015 5 z 5

Dokud tě nenajdu Dokud tě nenajdu John Irving

Tahle kniha se mi opravdu trefila do noty, pro mě osobně je od Irvinga zatím nejoblíbenější. Příběh je čtivě napsaný, barvitý, překvapivý a navíc prošpikovaný odkazy na mého oblíbeného Boba Dylana. Hodně zajímavý je taky kontrast mezi pohledem hlavního hrdiny jako malého chlapce a dospělého muže. Čteno na Kindlu, pak následovalo velké překvapení při zjištění kolik má vlastně tištěná verze stránek :-)

20.03.2015 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Tohle by měla být povinná četba! Příběh německé ženy od konce války až do současnosti, ženy, která nepatří už ani sem, na Moravu, ani za hranice. Pohled na historii z druhé strany barikády, kterému se bohužel ještě spousta lidí brání.

16.02.2015 5 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Na Viewegha je to docela netypická kniha. Je troch vážnější než jiné jeho romány, není tak povrchní (ale to berte s rezervou). Podle mě patří k tomu lepšímu, co napsal.

16.02.2015 4 z 5

Freudova sestra Freudova sestra Goce Smilevski

Asi jsem od téhle knihy čekala něco jiného. Na můj vkus příliš mnoho filozofování.

13.08.2014 3 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

V dnešní době na tom už moc šokujícího není. Osobně mě kniha nijak zvlášť nechytla.

13.08.2014 3 z 5

Očista Očista Sofi Oksanen

Řekla bych, že příběh stojí na podobném vzoru jako Stalinovy krávy. Současné téma nucené prostituce, estonská historie, ale je tu ještě třetí prvek, Aliidina destruktivní "láska" k Hansovi, kvůli které postupně ničí životy všech kolem sebe i ten svůj. A příležitost k očistě se objeví o mnoho let později... Není to oddechové a lehké čtení, ale zato dobře napsané a napínavé. Doporučuju.

27.05.2014 4 z 5

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Hodně čtivá kniha, sice jsem z tématu byla původně trochu rozpačitá, ale pak jsem se začetla a během pár dní jsem knihu zvládla. Příjemné, lehké čtení.

27.03.2014 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Ale přece jen mi víc utkvělo to úžasné představení s Bárou Hrzánovou.

26.11.2013 4 z 5

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Nejlepší Viewegh, tuhle knihu už asi nepřekoná.

26.11.2013 4 z 5

Pejskovy pohádky Pejskovy pohádky Zdeněk Adla

tuhle knížku jsem jako malá milovala :)

24.08.2013 5 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Rozhodně "schůdnější" než Vojna a mír... Obě dějové roviny (Anna, Kitty) jsou poměrně zajímavé. Jenom v postavě Levina si autor neodpustil trochu filozofování, z dnešního (českého) pohledu je ovšem téma ruského zemědělství poněkud nezajímavé...

08.07.2013 4 z 5

Vojna a mír III. Vojna a mír III. Lev Nikolajevič Tolstoj

Na můj vkus byl v knize dán příliš velký prostor historické a vojenské části (i když s dějem samozřejmě souvisí) a příběh samotný byl trochu upozaděn. Pro dnešního čtenáře je to podle mě už příliš rozvláčné a popisné, sama jsem popisy jednotlivých vojenských operací často přeskakovala.

08.07.2013 3 z 5

Cizinec a krásná paní Cizinec a krásná paní Pavel Kohout

No, sice tradičně čtivá kniha, ale přece jenom je na ději znát ten fakt, že původně vycházela na pokračování v novinách.

30.06.2013 3 z 5