Market.maky Market.maky komentáře u knih

Kdo chytá v síti Kdo chytá v síti Marika Pecháčková

Náročná kniha na čtení z psychického hlediska, člověk si u toho musí odpočinout, aby se ,,odreagoval“. Tato kniha ale otevře oči. Doporučuji přečíst všem, jak dětem, tak rodičům, o tomto tématu by se mělo více mluvit a nebrát toto téma na lehkou váhu.

27.02.2020 5 z 5

Dívky ve vodě Dívky ve vodě Victoria Jenkins

Velmi poutavá knížka se zajímavou zápletkou. Kniha s detektivním případem, kde na konci jednotlivé části do sebe zapadnou jako dílky puzzle. Kniha se navíc velmi dobře čte, je psaná v krátkých kapitolách, takže než člověk mrkne, přečte jedním dechem klidně 40 stran.

03.03.2021 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Velice zajímavé napsané, hlavně má strhující konec.

08.05.2020 5 z 5

V síti dezinformací V síti dezinformací Jiří Táborský

Kniha mě zaujala už svým názvem a je i velice dobře zpracovaná. Autor vychází ze svých zkušeností a text je doplněn o příklady, které jsou známé. Velmi doporučuji k přečtení, otevře oči při dívání se na zprávy či čtení online zpráv.

17.04.2020 5 z 5

První, která zemře První, která zemře Victoria Jenkins

Další napínavý detektivní příběh od skvělé autorky. Určitě doporučuji všem, kteří mají rádi detektivní příběhy. Kniha se četla sama, má krátké kapitoly, díky kterým příběh rychle nabírá na obrátkách. Autorka zmiňuje vždy to nejdůležitější a v některých chvílích nezabíhá do přílišných detailů - což oceňuji, protože dává tak prostor fantazii čtenáře.

03.03.2021 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Napínavé a strhující až do konce. Knížka má rychlý spád a je nepředvídatelná. Doporučuji, čte se velmi dobře.

13.08.2020 5 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

Tak tento druhý díl předčil první s přehledem. Celou knihu jsem četla se zatajeným dechem a totálně mě odrovnal konec. Jay ukázal, že ví, jak zpestřit děj, jak ho udělat zajimavym a napinavym.Už se nemůžu dočkat třetího dílu.

16.02.2020 5 z 5

Rozetmění Rozetmění Jay Kristoff

Vrchol závěrečné série o Mie. Napínavé, strhující, romantické, nepředvídatelné se spousty krve, nenávisti a lásky. I když byly předchozí dva díly o trochu lepší, přesto mě kniha nezklamala.

12.09.2020 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Odpočinková kniha, u které člověk nemusí moc přemýšlet. Je vtipná, romantická. Zhruba ve třetině mi bylo jasné jak vše skončí a tak se mi do zbylých 2 třetin moc nechtělo. I přesto je kniha plná zápletek a je velice zajímavé psaná.

25.07.2020 3 z 5

Adam Ondra: lezec tělem i duší Adam Ondra: lezec tělem i duší Martin Jaroš

Velmi zajímavě a poutavé napsaná. Adam vypráví svoji cestu velmi osobitě a upřímně, jak se v daných chvílích cítil - to na knize přidává autentičnosti. Jako lezci, který je na začátku své cesty mi dala mnoho zajímavých podnětů a inspirovala mě.

12.06.2020 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Další skvělá kniha od Kateřiny Šardické. Dechberoucí příběh plny tajemna, záhady a napětí mi nedovolil od knihy odtrhnout oči. Líbí se mi, že je kniha inspirovaná slovanskými zvyky. Kniha sice není zařazená na určité místo a čas, ale to mi vůbec nevadilo, neboť dostala moe fantazie volnou ruku. Během čtení člověk rozlouskává význam kresby na obálce a v knize. Doporučuji všema deseti.

18.02.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhý díl série měl napínavý, zajímavá a strhující příběh plný překvapení a zvratů. Když jsem dočetla poslední řádky, zůstala jsem sedět s otevřenou pusou. Už se těším, až si přečtu třetí díl.

28.12.2020

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Perfektní zakončení celé série. Celá kniha má velký a rychlý spád plný nečekaných zvratů. Určitě doporučuji přečíst si celou sérii, stojí za to.

18.02.2021 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Příběh plný víl a strhující h a překvapivých okamžiků. Příběh se mi moc líbil.

16.12.2020 5 z 5

Mozek a jeho duše Mozek a jeho duše František Koukolík

Zajímavá kniha o mozku, náročná na čtení a pozornost ale stojí za to.

17.08.2020 5 z 5

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Poslední díl moc nenaplnil mé očekávání. Opět se cestuje mezi dimenzemi, které jsou velice odlišné a nápad jako takový je velmi dobrý. Bohužel druhý díl byl mnohem lepší.

17.04.2020 4 z 5