Market = ) Market = ) komentáře u knih

Polda a jeho soudce Polda a jeho soudce Zdena Frýbová

Podle popisu jsem se bála, že ti "zavraždění kolegové" budou moji oblíbenci a vůbec jsem kvůli tomu knížku nechtěla číst. Jsem ráda, že jsem se odhodlala, nebyli to oni (i když i tak jsem na inkriminovaných stranách polykala slzy :-( ) a bylo to super. Samozřejmě místy trochu přehnaný, ale mně to neva. Takovouhle knížku bych mohla číst pořád a pořád a pořád dál :-). Nikdo jiný pro mě nedokáže popisovat tak závažná témata takhle vtipně. Jakožto nekritická zbožňovatelka paní Frýbové se těším na další setkání s touto (i dalšími) knihou.

09.12.2014 5 z 5

Nohy z jílu Nohy z jílu Terry Pratchett

ÚZ asi ani nemůže zklamat :-).

01.12.2014 4 z 5

Tolik stránek v jedný knížce mi přijde strašně moc (zkoušeli jste potom dát do kabelky ještě něco jinýho?), ale to je asi tak jediný negativní, co mě napadá. Pořád je pro mě ideální kniha jednička (jak motivem, tak průběhem) a to se asi jenom tak nezmění, ale tohle přeci jenom bylo asi poutavější, doslova jsem se nemohla odtrhnout a poslední třetinu knížky jsem pořád myslela na to, jak je strašný, že už žádný pokračování nikdy nebude, číst si o Miléniu by mě myslím bavilo ještě spoustu dílů :-(. Vážně moc dobrý :-).

01.12.2014 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Uf, eště že to dobře dopadlo :-). Většinou se každého dalšího dílu kvůli shrnutí obsahu trochu bojím a říkám si, že to na mě bude málo detektivní a moc takový syrový a neurvalý a zatím jsem se naštěstí pokaždé bála zbytečně a je to pořád HH, jak ho mám ráda :-). Doufejme, že na cirhózu jater neumře moc brzo, abychom měli před sebou ještě hodně dílů :-).

25.11.2014 5 z 5

Polda Polda Zdena Frýbová

Podle popisu jsme čekala, že budu mít s hlavními hrdiny vnitřní problém, ale ne - měla jsem je bezvýhradně ráda. A stále trvá, že miluju styl psaní paní Frýbové, mohla bych jí číst pořád a pořád a pořád...

19.11.2014 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Bingo! Konečně jsem zvládala jména osob! :-D Doufám, že takovýhle svinstva, provázanosti a ošklivosti se dějou jenom v knížkách, ale bylo to dobrý, dočista mě zmátli :-). Dokonce jsem to musela dočíst, když jsem se měla učit na zkoušku :-D. Na druhou stranu místy už to působilo trochu přitaženě za vlasy...

08.11.2014 4 z 5

Dějiny charitativní činnosti Dějiny charitativní činnosti Rosario Messina

Já u toho trpěla jako kůň. Nejsem věřící a knížku jsem četla povinně do školy, ale očekávala jsem od ní faktický racionální výčet toho, jak co kdy (i klidně díky církvi, zásluhy jí odepřít nejde) fugovalo, ne podle mě až fanatický nepřelouskazelný bláboly o tom, kdo kdy komu myl nohy. V nejlbližších pěti letech nechci ani vidět termín "blíženská láska".

05.11.2014 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

No, napsaný to bylo pěkně a mám moc ráda Robin (i Cormorana), ale na to, že to měla být "klasická anglická detektivka" (pod čímž já si představím Agathu), přišlo mi to moc zdlouhavý. Na detektivkách mám radši než šokující odhalení myšlenkový pochody detektivů a nacházení důkazů a drobných nuancí, a to mi tady scházelo. Jako by autorka najednou nevěděla, jak to správně poskládat, aby to dávalo smysl, tak to nějak zašolichala a rychle ukončila a spoustu zásadních věcí nám sdělila jen jako fakt. Obecně mi dost často připadalo, jako bych poslouchala film z vedlejší místnosti (rozumějte bez obrazu :-) ). Ale knížka se mi líbila a četla dobře. Kéž by JKR radši zase jednou zabrousila když ne do Bradavic, tak aspoň do kouzelnickýho světa...

28.10.2014 3 z 5

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

První díl pro mě byl lepší, jak jsem si tam pochvalovala čistě detektivku, tak tady na mě bylo těch akčních scén trochu moc (i když na druhou stranu neříkám, že na úkor zábavnosti čtení, ono hltat boxerské utkání v knížce taky má něco do sebe :-) ). Taky bych byla pro rozdělení takhle obsáhlýho díla na dvě knížky, ať žije skolioza :-(. Ale bylo to bezva a poutavý čtení, kdyby šlo dát 4,5 *, bylo by to ono :-).

21.10.2014 4 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Z těch jmen by mě klepla pepka, fakt, bojovala jsem s tím i ve Švábech, ale tohle bylo snad ještě horší. Asi potřebuju jména výhradně anglicky znějící nebo román o pěti osobách, jinak nevím :-D. Ale bylo to zase moc príma čtení. Nejdřív jsem byla otrávená z přesunů do minulosti, ale pak mě docela bavily i ty, takže za mě rozhodně dobrý :-).

13.10.2014 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Kdyby šlo dát 4,5*, bylo by to přesně pro mě, kvůli začátku, který mě nezaujal, nejradši mám knížky, kde jsem už na třetí stránce zažraná :-). Jinak ale super, nevyžívám se v žádných přehnaných akčních scénách a tohle je skutečně druh knížky, který bych mohla číst pořád a pořád a pořád :-).

28.09.2014 5 z 5

Austenland Austenland Shannon Hale

Mo, neměla jsem nijak velká očekávání, takže zklamaná jsem nebyla, taková klasická oddychovka. Znovu už bych po ní nesáhla, ale něco jiného od autorky bych asi zkusila.

13.09.2014 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Mně se knížka vážně moc líbila. Nevím, jestli je to tím, že je autor tak mladý a ještě si pamatuje, jak to na střední měl s kamarády, ale nevybavuju si, že bych kde jinde četla tak věrné (a zároveň vtipné) rozhovory (chytrých) teenagerů, to mě vážně nadchlo!

Dále pozor, SPOILER!!!

Taky se mi líbí, jak je popsaný vyrovnávání se se ztrátou. A podle mě to hlavní dobrý je, že se výjimečně nařeší, jak je po smrti blízké osoby rodičům nebo příteli / přítelkyni (pro které je samozřejmě ztráta nejtěžší), ale je popsaný, jak se situací vyrovnávají kamarádi (i když třeba hodně dobří...). Sama jsem v podobný situaci byla a vím, že je to hrůza. Oceňuju, že se na to autor zaměřil.

09.09.2014 5 z 5

Na březích švestkového potoka Na březích švestkového potoka Laura Ingalls Wilder

Pořád tak roztomilý, jak jsem si pamatovala z dětství :-). Jen mě mrzí, že u nás nevyšlo víc knížek z týhle série, v Americe jich bylo snad 9 nebo kolik... :-(

04.09.2014 4 z 5

Prasklé zrcadlo Prasklé zrcadlo Agatha Christie

Ehm, na začátku jsem to nevydržela a podívala se na konec (nemám totiž ráda, když je vrah někdo, koho si oblíbim :-D). Nejlepší na tom bylo, že jsem se špatně podívala a na konci jsem byla překvapená eště víc, než všichni, kteří tady psali, že je konec překvapil :-D. Knížka se mi líbila, taková hezky staropanensky a staroanglicky roztomilá :-).

03.09.2014 4 z 5

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Miluju seriál i filmy a tohle s nimi díky bohu nemá společného prakticky nic. Jinak by na ten seriál totiž nikdo nekoukal. Je to takový nepříjemně obhroublý, bez myšlenky, bez příběhu, hloupý... Není tam nic z toho hezkýho, co na seriálu všichni mají rádi. Velký zklamání :-(. Přitom jinak se mi knížky od Candance Bushnell docele líbily...

03.09.2014 1 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Mně se knížka líbila. Hrozně hezky nastínený (špíš naťukaný), co se všechno děje při takový tragédii z pohledu různých (skupin) lidí.

24.08.2014 4 z 5

Otcem i matkou proti své vůli Otcem i matkou proti své vůli Zdena Frýbová

Ty parchanty bych asi zabila, ale jinak můžu říct, že jsem se skutečně od srdce pobavila :-D.

20.08.2014 4 z 5

Děti s cedulkou Děti s cedulkou Zdeněk Karel Slabý

Tahle knížka by měla být zařazená když ne do povinný četby, tak aspoň do dějepisnýho bloku o WW2 na základkách, člověk si řekne, že o tom ví a že to bylo strašný, ale když si to potom čte, vidí, že to vlastně bylo eště mnohem horší a že si to moc představit nedovede :-(. Moc hezky napsaný, působivý, čtivý, poučný. Na jednu stranu je škoda, že je to taková útlá knížečka (na druhou stranu je to tak hrozivý, že to vlastně ani nechcete číst...). Závěrem mě mile překvapil přístup "náhradních rodičů" po válce, málokdo asi kdy přemýšlel nad tím, že i pro ně to muselo být hrozně těžký...

20.08.2014 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Je to už dávno, co jsem to četla, ale vážně se mi to moc líbilo. Jak vykreslení doby (včetně třeba vaření a vycucávání morku z kostí, to mi museli tehdy rodiče vysvětlit :-) ) tak (dobrodružná a hezky pádná) dějová linie. Za mě od Štorcha nejlepší :-).

19.08.2014 4 z 5