Mark13 Mark13 komentáře u knih

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

♥C♥O♥L♥L♥E♥E♥N____♥H♥O♥O♥V♥E♥R

25.02.2016 5 z 5

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Dala bych 4,5 *, protože mě začátek moc nebavil, ale asi ve 2/3 začal být děj zajímavý a četla se velice dobře. ;-)

11.01.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Bezva knížka, srozumitelný text, krásný příběh! ;-) 5 *

16.12.2015 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Velice čtivé, Mr. Sparks je úžasný spisovatel. :-) Určitě si ho zamiluje každá věková generace.

15.06.2015 5 z 5

Lásky trůnu habsburského Lásky trůnu habsburského Sigrid-Maria Größing

Velice pěkná a zajímavá kniha. :-) Koho zajímá historie a zajímavosti z ní, ať si ji určitě přečte. ;-)

25.02.2015 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Ze začátku (cca první 4 kapitoly), mě kniha nijak zvlášť nezaujala. Ale vyplatí se vydržet a dočíst do konce. ;-) Ke konci velice napínavé a čtivé. :-)

09.02.2015 5 z 5

Ženy kolem českých knížat a králů Ženy kolem českých knížat a králů Jana Janusová

Moc pěkné....:-) Sice je název knihy ŽENY kolem českých knížat a králů, no i přesto se v ní objevují více muži, než ženy, řekla bych, ale ani to knize neubírá na kvalitě. :-)

17.06.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Další kniha s nepříliš dobrým koncem, kterou jsem dočetla. Je napsána velice precizně, srozumitelně a čtení je radost. Ačkoliv se autor snaží vylíčit co neoptimističtěji zamilovaný pár, stejně končí příběh smutně.
Smutné, ale mě se i tak moc líbila. :-)

06.06.2014 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Povinně přečíst!

31.05.2014 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Kniha mě dá se říct překvapila - mile. :-) Je to povinná četba k maturitě, to je ten důvod, že jsem se k ní dostala. Z počátku jsem ji číst nechtěla, nebaví mě divadelní hry v knižní podobě. Jenže si člověk k maturitě musí vybrat 1 drama, tak jsem šla právě do Lakomce. A musím říct, že jsem ráda, že jsem si vybrala právě jeho. :-) Smysluplný děj, i když ke konci přehnaně vyhrocený, až nereálný. Avšak na tehdejší dobu opravdu vydařená kniha! ;-)

09.11.2013 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

DOPORUČUJI, ani psát k tomu nic nebudu, to člověk musí přečíst, aby knihu ocenil! :-) Je ale perfektní...! ;-)

24.08.2013 5 z 5

Na východ od hor Na východ od hor David Guterson

Měla jsem přečteno za krátkou dobu a musím říct, že mě kniha bavila. :-) Jedinou výtku mám v části knihy, kdy se hlavnímu hrdinovi vybaví vzpomínky z válečných let (po jointu), a vypráví o tom 30 stránek....to mě moc nebavilo, ale i tak za 5* ! ;-)

18.07.2013 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Skvělá četba, hrozně čtivá. :-) Akorát jsem čekala trochu šťastnější konec hlavní představitelky. Ani bych nečekala, že může někdo tak mladý začít s drogami. Tohle je asi varováním pro všechny, kteří chtějí něco podobného vyzkoušet...;-)
Jednoznačně doporučuji!

07.07.2013 5 z 5

Jednu hvězdičku ubírám z toho důvodu, že jsem čekala barvitější popis různých událostí života v koncentračním táboře. Autor píše hlavně o pocitech, které si stejně málo kdo z nás dovede představit. Čekala bych přiblížení daných situací, např. vyprávění o práci v táboře, nezapomenutelné dny, příhody.... možná černý humor, více vyprávění o jednotlivých kamarádech atd. Jinak se kniha četla dobře, jde vidět, že nejde o smyšlený příběh. :-)

30.06.2013 4 z 5

Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Marie-Laure Picat

Neuvěřitelný přístup ženy k vlastní smrti. Plná optimismu do poslední chvíle....snaha o dokončení všeho, co si předepsala. Poutavé čtení, nezklame! :-)
R.I.P. Marie-Laure Picat ♥

15.06.2013 5 z 5

Útěk z afrického pekla Útěk z afrického pekla Barbora Koudelková

Čtivá, někomu může vadit zdlouhavé "okecávání" finanční situace, která se v příběhu objevuje. Nicméně je kniha napsána defacto laikem, ženou, která použila autobiografické prvky k napsání této knihy. Myslím si, že kdo nemá rád fikci, ale raději skutečné příběhy, bude se mu čtení líbit, stejně jako mně. :-)

29.04.2013 5 z 5

Variace na lásku Variace na lásku Radka Zadinová

Přečteno během dvou dnů, zaujala mě láska sestry a bratra....a vztahy k sousedovým dětem. :)

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

(SPOILER) Skvělá kniha, i film se mi líbil. :) Pan Kopfrkingl je podivín, jeho řeč je zpomalená, očividně v životě nikam nespěchá....ani při vraždě své manželky a syna. Dcera se mu z pod rukou v poslední chvíli vymaní. Ve filmu si pana Karla Kopfrkingla zahrál pan Hrušínský, který osobě propůjčil nevšední image a chování. Za mě 5 hvězd .....+ povinná četba k maturitě, což je super. :)

16.03.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Líbivá, rychlá. ;)

16.03.2013 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Knihu jsem nedočetla, ztrácela jsem se v ději. Z počátku se zdála zajímavá, pak jsem nějak přestala vnímat. ;) Ale i za to jí uděluji 3 hvězdy. ;)

16.03.2013 3 z 5